Balya Bağlama Fiyatları

Ben 3 4 yıldır bu işteyim balyanın tanesini 2 tl den yapıyorum 25 kg altında balyam asla çıkmaz haşbayıda yarı yarıya azalttım sök tak felann yapmıyorum. Fiyatın yüksek olduğunu söyleyenler olabilir fakat bizim burda tarlalar küçük günde 800 balyanın üstüne çıkmak zor oluyor bu yüzden bizde fiyatı bu şekilde yaptık ama şundanda eminim 1.5 dan yapanlar oluyor ama balyaların kilosu 20 kgmı zor buluyor. Ayrıca söylemek gerekirse balya makinem sönmezler bu sene sıfır aldık 1 tanede new Holland var onuda satacağım. Traktörümde Tümosan 8185.

3 dönüm yoncaya gidip 50 balya bağlayıp gelin anlarsınız durumu Kağıt üstü hoştur genelde ama yonca bağlama zamanı gece yada sabah erken saattler ve parçalı oldugundan dolayı fıyat politikası ona gore belırlenır ve unutmayınkı aksama kadar yonca baglanmaz...Tek parça buyuk yoncası olanların zaten kendı makınası mevcut he oldu kı baglatıyorlar onlara zaten fıyat konusunda yardımcı olunuyor...illaki bulunan bölgedeki makina sayısı etkıler bu durumu ama ana sebepler parçalı ve az arazilerden kaynaklanıyor ikisini de 1.500 den yapıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: RahmanAnlar
Cevap: Ynt: Balya Bağlama Fiyatları

Ziraat odaları ne karışır senin makinana? Böyle saçma şey duymadım. Bu olay bana bir anımı hatırlattı. Seneler önce arkadaşla yaylaya balya bağlamaya gittik civarda makine hiç yok. Oranın belediye başkanı geldi ve şu fiyatta bağlayacaksın dedi havalı havalı arkadaşta cevabı yapıştırdı: '' sen buranın başkanısın benim makinamın değil '' deyince sustu gitti.

trakyada her ilçe il ziraat odaları fiyat verir o fiyatı açıkladıktan kimse onun verdiği fiyattan fazlaya bağlayana iş yaptırmaz mecburen verdiği fiyattan bağlıyoruz

3 dönüm yoncaya gidip 50 balya bağlayıp gelin anlarsınız durumu Kağıt üstü hoştur genelde ama yonca bağlama zamanı gece yada sabah erken saattler ve parçalı oldugundan dolayı fıyat politikası ona gore belırlenır ve unutmayınkı aksama kadar yonca baglanmaz...Tek parça buyuk yoncası olanların zaten kendı makınası mevcut he oldu kı baglatıyorlar onlara zaten fıyat konusunda yardımcı olunuyor...illaki bulunan bölgedeki makina sayısı etkıler bu durumu ama ana sebepler parçalı ve az arazilerden kaynaklanıyor ikisini de 1.500 den yapıyoruz.

Bizim bölgede aynı gün biçer aynı gün bağlarız. Gece 12de başlayıp sabaha kadar hepsini bağlayıp çıkarım 1 liradan çok rahat kurtarıyor arazi toplu olduğu için. Sizin dediğiniz gibi parça işlerde zaten 1,5 masrafını anca çıkarır.

Saman balyasında TD90 ve Paksan Yunus kullanıyorum. Makina + Traktör 130.000 lira. Günlük 2000 balya = 120 litre mazot + 12 top ip = 1000 Lirası masraf 1,5 Liradan toplam 3000 Lira
Yonca balyasında TT50 ve S8002 kullanıyorum. Makina+Traktör 50.000 lira Günlük 1500 balya = 50 litre mazot + 6 top ip = 400 Lirası masraf 1 Liradan 1500 TL

Bu ortalama bir hesap. Benim yaptığım fiyat ucuz olabilir ama Yoncanın samandan pahalı yapılması benim mantığıma uygun değil.
td 90 120 litre mazotu kaç saate yakıyor

Cevap: Ynt: Balya Bağlama Fiyatları

bu konuyla ilgili yeni bilgisi olan yokmu arkadaşlar bölgelere göre 2015 fiyatları nasıldı mesela. Bide bu yıl malum kurak gidiyo balya fiyatları kaça olur. Balya yapanlar kaça bağlar balyanın tekini (20 kg lık ortalama sap balyaları için soruyorum)

ben 2 tl yapıyorum ot da tırmıkta benden Antalya kaş buradada araziler 70 ile 5 dekar arasında deyişiyor balya agırlıgıda 18 ila 25 kg arasında deyişiyor genelde fiğ balyası yapıyorum ot fazla olursa 18 kg civarı tane iyi olursada 25 kg buluyor

1.5tl den baglıyoruz busene sezonda toplam 15000 balya yapıyom artı kendime 3000 balya 30 koli ip 700lt mazot 5kğ gres yagı 20günlük yeymiyem günlük 150tl traktör case70 çiftçeker makina kayhan ertugrul