Maxima 9115 Aktarma 7li 14 numara ünlü

9115 maximayada başak 2110s yede baktım .sadece motor farklı .hidrolikler elektronik arka şanzıman carraro aynı.dışardan geliyor.new holland td yi övenler var yerenler şunu herkes bilsin sanki motoru tümosandan çok farklı.biz erkunt kullanan biri olarak yakıtı çekiş kalite fena değil ama fiyat ve servis en iyi traktör diyebilirim.ne öven çok ne yeren çok.2. El td lerin fiyatı çok uçuk .%100 yerli bişey yok .ithal firmalardada bu böyle .sadece kubota %100 japondur.sonra en çok new holland italyan...johndeere ,massey ,landini same deutz....birçok firma carraro kullanıyor.massey landini perkins motor kullanıyor.fendt deutz motor kullanıyor.

6 silindir 120 beygir motora kafa tutması zor maximanın. Gördük maximayı bir rüzgar gibi geçti gitti yalan oldu. Debriyaj şanzuman ful sıkıntı. Galeriler takasa bile almıyor. 20171114_112538.jpg

şimdi haklı oldugunuz nokta dogru 7 li çekiyor ama tenkit ettiginiz kardeşimizinde haklılık payı var

birde olaya diger yönden bakın
düşünsenize
115 beygirlik trakötör ihtiyacı olan veya arazi miktarı enaz 115 beygirin çevirebilecegi miktarda olan veya arazileri 115beygirlik makinanın içinde rahatça iş yapabilecegi kadar büyük olan bir çiftçi muhtemelen ekonomisi iyi bir çiftçidir
ve burdan yola çıkarak ekonomisi iyi olan kaç çiftçi yada ekonomisi iyi olan çiftçilerin % kaçı alır bu makinayı
hadi bunu da geçtim
türkiyede montajlanan yada toplanan yada üretildigi söylenen tüm markalar içinde hangi 110-115 beygirlik makinayı alır durumu iyi olan çiftçi
bence hiçbirini almaz
durumu iyi olan çiftçi direk avrupa makinaya bakar

ülkemizde montajlanan üretilen yada toplanan tüm markalar malesef henüz 100 beygir ve üstü güçlerde traktör yapamıyor hatta 90 beygirden yukarısı yalan
durum bu
acı ama gerçek
Kendini küçümseme ama niye büyük tarlası olan çiftçi alırmış bence 50 dönüm tarlası olan adam da hakediyor ve alması doğru birşey köylerde salak bir düşünce var ve halay konusu oluyor aaaa Suna bak 70. Dönüm tarlaya 100 bg. Makina almış alsın abi gelistirsin kendini sen 285 kosuyonda neoluyor soğukta gotun dönüyor vs vs birde takdiri ilahi ye inanırım birgün adam TD 100 aldı ve başkası da halay etti onla. Bilmem nerenemi sokcan koca motoru çift cekeri diye. Ve beş gün sonra o dalga geçen adam 60 56 ile çamurda battı bende yan tarladayim o TD 100 de alt parçada ben de ilaç pompası takılı idi çeki yok çekemem dedim aslında bariz gitsin o halay ettiği adama rica etsin diye gitti o adam da geldi çekmek için bağladılar adam bir vurdu ben dedim ikiye böldü 6056 yi ciğeri söküldü sanki tabi TD ci göğsü kabarık yüzünde bir gülümseme bizim halayci da bir eziklik yani çok mutlu oldum onları izlerken takdiri ilahi bu olsa gerek

6 silindir 120 beygir motora kafa tutması zor maximanın. Gördük maximayı bir rüzgar gibi geçti gitti yalan oldu. Debriyaj şanzuman ful sıkıntı. Galeriler takasa bile almıyor.Ekli dosyayı görüntüle 23001

http://digitalcommons.unl.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1287&context=tractormuseumlit
http://www.fartakmachine.com/catalogs/former/TM155-EN.pdf
TM120 91 kw, 515 n.m. %55-25 tork yedeği , motor gücü var.
http://www.alamo-industrial.com/Pro...64_-_ab_-_nh_tm-120_130_140___155__07-04_.pdf
Servis kataloğu linktedir.Tesviye işiniz için ön kuyruk mili hidromotor tavsiye ederim.Güç aktarımı direk krank mili üzerinden olacağı için daha verimlidir.