MTural Balya Yükleme Makinesi Wideo & Fotoğraf...

Ynt: MTural Balya Yükleme Makinesi Wideo & Fotoğraf...

Muammer abi , foruma hoşgeldin.
Birşey üretene , meydana getirene , insanların biş işi daha kolay yapmasını olanak sağlayan insanlara her zaman saygım vardır.
Ürün üzerine yazdığın yazıda kendi tarafından bakınca sende haklısın , lakin bazı arkadaşlarımıza yanlış mesajda vermiş olabilir.
Çabanı takdir ediyoruz , tarım platformuna gönül vermiş insanlar olarak arkadaşlarında yapacağı yapıcı eleştirilerde inşallah gelecek dönemde senin işine katkı sağlar. Yolumuz Çorlu tarafına düşerse bir çayını içeceğiz inşallah.
Başka makina üretimlerin , web siten varsa paylaşman yararlı olur.

Herkeze selamlar. Herkese hos bulduk. Form da cok yeniyim. Nasil cevap verilir yeni ogreniyorum. Emegi gecenlerden Allah razi olsun. Guzel paylasimlar var. Elestiri insani olgunlastirir. Tabi yapici olursa hatalar eksikler daha net ortaya cikar. Fakat bazi arkadaslar konuyu bilmeden idam etmisler. Ben yalnizca balya toplamada bir olumsuzluk var bunu cozmeye yardimci olmak nasip ise rizkimizi cikarmak icin cok arastirdim. Sonucta bu modeli yaptim. Birde bilgisayar takip basit program yazilimi ile isi kolaylastirdim. Bakin Arcusin veya benzerlerinde PLC yazilm varmi. Yapmayin arkadaslar elin gavuru yapinca goklere cikariyoruz. Adam gelip benim makinada MTURAL yazisini gavur icadi saniyor atiyorda atiyor. Ben Muammer Tural diyorum isim bas harfi M kalanlarida soy adim TURAL diyorum. Daha ne soyliyeyim. Hollandalilardan calmissin diyor adamlar.

Hoşgeldiniz. .
iletilerdeki amaç size çamur atmak yada horgörmek değil.
Aslında tam tersi ülkemizde böyle makinaların üretildiği görmek ve buna inanamamak..
Biliyorsunuz dışarıya göre gayet tabi gerilerden seyreden bir argeye
sahibiz.
emeğinize ve cesaretinize hayranlık duymamak elde değil. .
ama bırakın az bilende bildiği kadar akıl versin.
belki onun az bilgisi herseyi değer. .
ne dersiniz...

182 balyalik olani 90 lik same yuklu zorlandi. 120 beygir olursa daha rahat ceker. Malzemeden kacmadim biraz kalin kullandim. 182 balyayi dik kaldirdigin zaman 9 metre yukseklik yapar uzerinde yuk yaklasik 4 ton olur. Engebeli tarlada esneme den dolayi sase kirilma catlama yapmasin diye kalin kullandim. Ben yalnizca bu isi yapmiyorum gida tekstil otomativ sektorunede makineler yapiyorum. Corlu tarafina yolu dusen herkeze kapim acik. Kimsenin emeginede saygisizlik yapmam. Google yazin adimi ciksin. Izmir tariminda sahibi geldi tanistik. Herkezin rizki ayri. Ayrica otede hesabi var.

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14

Muammer Abi diye hitap edeceğim, samimiyetime inşallah alınmazsınız.

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Burda olmanızın hem sizin hem de forum üyeleri açısından çok verimli olacağına eminim.

Çorlu fuarında sizinle tanışma şansım oldu. (Kartvizitiniz hala duruyor) Makina hakkında birkaç sohbetimiz de oldu üstelik. Aramızdaki tanışmayı başka bir başlıkta anlatmıştım. Aradım ama bulamadım.

Balya, balya makinaları, toplama ve taşıma ataçmanları hakkında sürekli inceleme halindeyiz. Sitede (ben de dahil) bu işten gelir sağlayan 10 ' un üzerinde üye var. Doğal olarak yeni ürün, geliştirme ve konuları yakından takip ediyoruz.

Bahsettiğiniz gibi ülkemizde bu konuda bariz bir sıkıntı var. Gerek iş gücü maliyetlerinin (hammaliye) yüksek olması, gerekse kuru kaba yem ihtiyacının büyük bölümünün hala (en ilkel paketlere yöntemlerinden biri olan) küçük prizmatik balya olarak üretilmesi bu konudaki ihtiyaçları arttırıyor.

Doğal olarak kendi çözüm yöntemlerimizi bulmaya çalışıyoruz.

Aşağıdaki konu bu kapsamadık çalışmalardan biri:

http://www.trakkulup.net/romork-tasima-ekipmanlari/balya-romorku-faaliyete-gecti/58/

Şu an çıkmam gerekiyor. Soracağım çok soru var. Ileriki günlerde görüşmek üzere başarılar.

MTURAL link=topic=77059.msg914789#msg914789 date=1409173151' Alıntı:
182 balyalik olani 90 lik same yuklu zorlandi. 120 beygir olursa daha rahat ceker. Malzemeden kacmadim biraz kalin kullandim. 182 balyayi dik kaldirdigin zaman 9 metre yukseklik yapar uzerinde yuk yaklasik 4 ton olur. Engebeli tarlada esneme den dolayi sase kirilma catlama yapmasin diye kalin kullandim. Ben yalnizca bu isi yapmiyorum gida tekstil otomativ sektorunede makineler yapiyorum. Corlu tarafina yolu dusen herkeze kapim acik. Kimsenin emeginede saygisizlik yapmam. Google yazin adimi ciksin. Izmir tariminda sahibi geldi tanistik. Herkezin rizki ayri. Ayrica otede hesabi var.
Biz bicerdovercilik ve balyacilik yapiyoruz bizim burada bu sene balyayi 1 tl den yuklediler bizde durum boyle olunca boyle bir makina arayisina girdik bizim arazimiz duzgun ve balya potonsiyeli epey fazla boyle bir makina alip piyasaya balya toplama isi yapmayi dusunuyoruz.Sizin 182 balyalik makinaniz tam bizim aradigimiz makina insallah gelip yakindan inceleyebiliriz.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77059.msg914786#msg914786 date=1409172812' Alıntı:
Hoşgeldiniz. .
Aslında tam tersi ülkemizde böyle makinaların üretildiği görmek ve buna inanamamak..
sahibiz.
emeğinize ve cesaretinize hayranlık duymamak eld
ne dersiniz...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77059.msg914786#msg914786 date=1409172812' Alıntı:
Hoşgeldiniz. .
sahibiz.
emeğinize ve cesaretinize hayranlık duymamak elde değil. .
ne dersiniz...
katılıyorum size türkiyede tamaraştırma geliştirme yapamadan makina üretip piyasa sunuyorlar sora ayarları hataları biz kullanıcılar düzeltmek zorunda kalıyoruz mesala mtural abimizin ürettiği makina da taplayıcı asfalt gibi tarlaya göremi yoksa anadoludaki her tarlaya göremi bence asfat gibi tarla içindir . ao tabla birsene sürmez kırılır birtanede biz ürettik amatör olarak 2012de hala bitmadi argesi birazdan yüklerim vidosunu

aslan26 link=topic=77059.msg914794#msg914794 date=1409176012' Alıntı:
Biz bicerdovercilik ve balyacilik yapiyoruz bizim burada bu sene balyayi 1 tl den yuklediler bizde durum boyle olunca boyle bir makina arayisina girdik bizim arazimiz duzgun ve balya potonsiyeli epey fazla boyle bir makina alip piyasaya balya toplama isi yapmayi dusunuyoruz.Sizin 182 balyalik makinaniz tam bizim aradigimiz makina insallah gelip yakindan inceleyebiliriz.
http://http://www.youtube.com/watch?v=8SrPgEJVwG4

Bende kararsızım ya rulo balya makinası alıp yüklemeyi kepçe ile yapıcam yada prizmatik balya makinası ve bu yükleme römorklarından alıcam muammer bey bizi fiyat konusunda bilgilendirirmisiniz bana 80 -100 balyalık bile olsa yeter