Çelikel Balya Yükleme (Ürün Hataları)

Ynt: Çelikel balya yükleme(ürün hataları)

Güzel bir anıymış gökhan..
derslerini vermişsin ..
her önüne gelen üretime geçmiş..
bence çoğu kör atın kör alıcısı vardır. sözüyle üretip salıyor piyasaya
biz burada bir kaç firmanın ayağını denk aldırırsak.
ötekiler kendiliğinden düzelecektir.
ve çiftçi en azından servet harcadığı boş demir yığınlarını sırtında taşımaktan kurtulacaktır .

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77296.msg913643#msg913643 date=1408739828' Alıntı:
Güzel bir anıymış gökhan..
derslerini vermişsin ..
her önüne gelen üretime geçmiş..
bence çoğu kör atın kör alıcısı vardır. sözüyle üretip salıyor piyasaya
biz burada bir kaç firmanın ayağını denk aldırırsak.
ötekiler kendiliğinden düzelecektir.
ve çiftçi en azından servet harcadığı boş demir yığınlarını sırtında taşımaktan kurtulacaktır .
abi hep örnekler new hollandan gidiyor.
trakkulup buluşmamızda bize tanıtım yapan yetkili dediki;
çok tenkoloji vermiycen çiftçiye,gerek yok böyle iyi dedi :(

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77296.msg913649#msg913649 date=1408740196' Alıntı:
çakaydın bi tane..
abi ekip halinde donduk kaldık.bişey diyemedik
hacımmet dedi 3 tan tt aldım 3 ününde viteslerinde sıkıntı vardı dedi.olmaz öyle şey dedi.adam bişeyler anlattı kendi çapında.sonra hacımmete dedik sen kendini servise götür,adam hata yok diyor dedik :D

Gökhan ÖZKAN link=topic=77296.msg913650#msg913650 date=1408740322' Alıntı:
abi ekip halinde donduk kaldık.bişey diyemedik
hacımmet dedi 3 tan tt aldım 3 ününde viteslerinde sıkıntı vardı dedi.olmaz öyle şey dedi.adam bişeyler anlattı kendi çapında.sonra hacımmete dedik sen kendini servise götür,adam hata yok diyor dedik :D
hacimmet suçlu çıktı yani ;D

Profesyonellerin Tercihi ' ymiş bilader, şimdi sen burda ; ben ustayım.. desen yalan olur, amatör ve profesyonel farkı o kadar olsun.

Sayın celikel makinelerini kullanan arkadaşlar, ben çeilikel firmasında balya yükleme makinasını tasarlayan muhendisim. Zaman ayırarak bize makinelerimizle alakalı sıkıntılarınızı yazdıgınız için teşekkür ediyorum. Sıkıntıları bu şekilde dile getirdikce bu, sorunları gidererek makinelerimizi sorunsuz bir hale getirmeye calışıyoruz. Bu sorunlarla alakalı çalışmaları inceleyip, yeni geliştirmekde oldugumuz makinalarımıza uyguluyoruz. Sizden ricam bize ne sorunla karşılaşırsanız yazın, veya bize iletin ' ki bütün sorunları gidererek sorunsuz bir makina ortaya cıkaralım.
Buraya yazarak veya bana mail atarakda sıkıntılarınızı söyleye bilirsiniz özellikle birde fotograf koya bilirseniz daha acıklayıcı olacaktır sayğılarımla.
Mail adresim b.ada@celikeltarım.com.tr

Çelikel makine olarak forumuza üye olduğunuz için teşekkür ederim.Bende sizin balya yükleme makinanizin kullanıcisıyım.Makinanın tek problemi balyayı yerden alan demirler çabuk eğiliyor ve islevini yerine getiremiyor. Biz daha sonra o demirlerin arkasına üçgen destek kaynatip sorunu çözdük sizde öyle bir destek yaparsanız iyi olur. Birde sizin slaj paketleme makineleriniz ile ilgili bilgi almak istiyorum onu kimden alabiliriz.

celikelco link=topic=77296.msg961094#msg961094 date=1421920211' Alıntı:
Sayın celikel makinelerini kullanan arkadaşlar, ben çeilikel firmasında balya yükleme makinasını tasarlayan muhendisim. Zaman ayırarak bize makinelerimizle alakalı sıkıntılarınızı yazdıgınız için teşekkür ediyorum. Sıkıntıları bu şekilde dile getirdikce bu, sorunları gidererek makinelerimizi sorunsuz bir hale getirmeye calışıyoruz. Bu sorunlarla alakalı çalışmaları inceleyip, yeni geliştirmekde oldugumuz makinalarımıza uyguluyoruz. Sizden ricam bize ne sorunla karşılaşırsanız yazın, veya bize iletin ' ki bütün sorunları gidererek sorunsuz bir makina ortaya cıkaralım.
Buraya yazarak veya bana mail atarakda sıkıntılarınızı söyleye bilirsiniz özellikle birde fotograf koya bilirseniz daha acıklayıcı olacaktır sayğılarımla.
hoşgeldiniz benmakinayı bu sene aldım yaklaşık 8000 balya taşıdım ve gördüğüm eksikleri anlattım.
ayrica çözüm ürettiim zamanım olursa size makinanın ana Şasesini çizip yollamak istiyorum.
sasede düzelirse mükemmel olacak

celikelco link=topic=77296.msg961094#msg961094 date=1421920211' Alıntı:

Hem foruma üye olduğunuz, hem de ürün geliştirme konusu ile ilgili yaklaşımınız için teşekkür ederim. Forumumuza tekrardan hoş geldiniz.

Not: ulaşabilme imkanını olursa, konuyu açan Yusuf TÜYLÜOĞLU Abi ' mizin satmış olduğu makinayı yemin etmeniz, faydalı geliştirme ve değişikliklerin incelenebilmesi açısından çok faydalı olurdu.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77296.msg961106#msg961106 date=1421924172' Alıntı:
hoşgeldiniz benmakinayı bu sene aldım yaklaşık 8000 balya taşıdım ve gördüğüm eksikleri anlattım.
ayrica çözüm ürettiim zamanım olursa size makinanın ana Şasesini çizip yollamak istiyorum.
sasede düzelirse mükemmel olacak

Yusuf Abi hem konuyu açma, hem de amacına ulaştırma konusunda emeklerin için tekrar teşekkürler.

Not: bundan sonra üzerinde değişiklik yaptığın makinaya: 'yusufel' yazsan hakkındır.

Çelikel Balya Toplama Makinası

Arkadaşlar dün teslim aldiğimiz 2015 model çelikel marka balya toplama makinası hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. 1.Makina ilk balyada tarlaya girer girmez şaft pimini kesti. 2. Götürücü zincir belki 5 kez koptu 560 balyayı toplayana kadar( nerdeyse bilek kalınlığındaki Çin malı zincir 18 kiloluk balyayı götürürken kopuyor. Normal şartlarda o kalınlıktaki bi zincir traktörü stop ettirmesi Lazım)3 balya romorka o kadar şekilsiz düşüyor ki bazen romorktan dişarı atıyor. Romorka düşen her balyanın Şekli değişiyor. 4.şaft aksamları o kadar basit yapilmiş ki gördüğüm en ince malzeme. Kısacası bugün 500 balya topladık 6000 liralık makina ile başimiza iş geldi[emoji4]ben çelikel in logosuna bile yakıştıramadım böyle bir aleti. Ben olsam o kadar şaft zincirle uğraşmadan ve 6000 lira çiftçinden almişken bi yağ pompası atardım bi de yag motoru( örneğin harmak pancar söküm makinalarında kullanılan,yağ ile çevirme yöntemi) gibi bi sistem yapardım. Hem çok basit ve kullanışlı olur hemde şaftlar Z şeklinde çalişmazdı. Bide yükleme Hızı 2 işçiden yavaş. 40 dakika Sürüyor bir römork doldurmak. Biraz hızlanınca ya zincir koparıyor ya da bilye döküyor. Açikçası ben sevmedim. Sevdiğim markaya da yakiştıramadım
ca8c6e2d433df113379c425e0ac7fcbe.jpg
bu resimde görüldüğü gibi Çiftli zincirle yerden balyeyi kaldırıyor burası çok iyi. Ama giderken niye tek zincire düşürdünüz be kardeşim götüremiyor ipleri kopuyor veya zincir kopuyor
68a325edc3fba712bd4b569fdc462319.jpg
üstte bulunan siyah tablalar 10/11 saplama takılacak kadar hafife alınmiş hepsi eğildi 1i de kırıldı
23bdb7bd8083eaec6272af03a748d667.jpg
römork takılacak çeki tam ortaya yapmişlar. Makina sürekli romorkun ortasına değilde sağ kapağin üzerine döküyor balyayı. Müdahale edilmezse boş romorktan bile düşüyor balya. Çeki biraz daha sağda olmaliydı. Durum bundan ibaret arkadaşlar saat 03:40 işi yarım bırakıp tarladan geldim. Bu yorgunlukla ve yarım kalan işin kızgınlığı ile sizlerle paylaştım. Makinayı attık geldik tarlaya