Çelikel Balya Yükleme (Ürün Hataları)

Ynt: Çelikel Balya Toplama Makinası

Bende Çelikel ' i bişey zannederdim. Anlattıklarına bakılırsa , kalite bakımından 5 kuruş etmez. Ben Burdur ' da üretilen ORMAK marka balya toplama makinasından alacağım. O makina yerdeki bozuk balyayı, düzeltip romorka veriyor. Malzemede kol gibi, ne eğilir, ne yamulur. Çeki koluna dikkat edin, balya nereye düşüyor izleyelim. http://www.dailymotion.com/video/x1095mt_ormak-balya-yukleme-makinasi_tech

ben 4 yıldır kullanıyorum.malzemesi zayıftır.daha mekanik arızası olmadı. ama kaynak işi çok oluyor.her kullanımda bir yeri kırılır.araba çok yükseldiğinde paltformu çok kaldırırsın üstteki zincir balyayı ittiremez.orada yığılır.bilhassa arpa balyalarında sorun oluyor.

yüzde 1 gibi balyenin ipini koparır. yolda gidderken makinayı römorkun ardına takarsın.dolu römork makinayı çok gezdiriyor.tehlikeli.

kursatkesikbas link=topic=83937.msg1002872#msg1002872 date=1432168916' Alıntı:
Arkadaşlar dün teslim aldiğimiz 2015 model çelikel marka balya toplama makinası hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. 1.Makina ilk balyada tarlaya girer girmez şaft pimini kesti. 2. Götürücü zincir belki 5 kez koptu 560 balyayı toplayana kadar( nerdeyse bilek kalınlığındaki Çin malı zincir 18 kiloluk balyayı götürürken kopuyor. Normal şartlarda o kalınlıktaki bi zincir traktörü stop ettirmesi Lazım)3 balya romorka o kadar şekilsiz düşüyor ki bazen romorktan dişarı atıyor. Romorka düşen her balyanın Şekli değişiyor. 4.şaft aksamları o kadar basit yapilmiş ki gördüğüm en ince malzeme. Kısacası bugün 500 balya topladık 6000 liralık makina ile başimiza iş geldi[emoji4]ben çelikel in logosuna bile yakıştıramadım böyle bir aleti. Ben olsam o kadar şaft zincirle uğraşmadan ve 6000 lira çiftçinden almişken bi yağ pompası atardım bi de yag motoru( örneğin harmak pancar söküm makinalarında kullanılan,yağ ile çevirme yöntemi) gibi bi sistem yapardım. Hem çok basit ve kullanışlı olur hemde şaftlar Z şeklinde çalişmazdı. Bide yükleme Hızı 2 işçiden yavaş. 40 dakika Sürüyor bir römork doldurmak. Biraz hızlanınca ya zincir koparıyor ya da bilye döküyor. Açikçası ben sevmedim. Sevdiğim markaya da yakiştıramadım
ca8c6e2d433df113379c425e0ac7fcbe.jpg
bu resimde görüldüğü gibi Çiftli zincirle yerden balyeyi kaldırıyor burası çok iyi. Ama giderken niye tek zincire düşürdünüz be kardeşim götüremiyor ipleri kopuyor veya zincir kopuyor
68a325edc3fba712bd4b569fdc462319.jpg
üstte bulunan siyah tablalar 10/11 saplama takılacak kadar hafife alınmiş hepsi eğildi 1i de kırıldı
23bdb7bd8083eaec6272af03a748d667.jpg
römork takılacak çeki tam ortaya yapmişlar. Makina sürekli romorkun ortasına değilde sağ kapağin üzerine döküyor balyayı. Müdahale edilmezse boş romorktan bile düşüyor balya. Çeki biraz daha sağda olmaliydı. Durum bundan ibaret arkadaşlar saat 03:40 işi yarım bırakıp tarladan geldim. Bu yorgunlukla ve yarım kalan işin kızgınlığı ile sizlerle paylaştım. Makinayı attık geldik tarlaya
https://www.youtube.com/watch?v=8SrPgEJVwG4
bunun gibi bir şey kullan senin makinanın muadillerini bizim köyde hurdaya attılar

sagalassos link=topic=83937.msg1002877#msg1002877 date=1432185044' Alıntı:
Bende Çelikel ' i bişey zannederdim. Anlattıklarına bakılırsa , kalite bakımından 5 kuruş etmez. Ben Burdur ' da üretilen ORMAK marka balya toplama makinasından alacağım. O makina yerdeki bozuk balyayı, düzeltip romorka veriyor. Malzemede kol gibi, ne eğilir, ne yamulur. Çeki koluna dikkat edin, balya nereye düşüyor izleyelim. http://www.dailymotion.com/video/x1095mt_ormak-balya-yukleme-makinasi_tech
birak bozuk balyayı toplamayı tarladaki bozduğu balyaleri yeniden gidip basacagız 100 balye çıkar herhalde

Ali KOÇKAYA link=topic=83937.msg1002885#msg1002885 date=1432187787' Alıntı:
ben 4 yıldır kullanıyorum.malzemesi zayıftır.daha mekanik arızası olmadı. ama kaynak işi çok oluyor.her kullanımda bir yeri kırılır.araba çok yükseldiğinde paltformu çok kaldırırsın üstteki zincir balyayı ittiremez.orada yığılır.bilhassa arpa balyalarında sorun oluyor.

yüzde 1 gibi balyenin ipini koparır. yolda gidderken makinayı römorkun ardına takarsın.dolu römork makinayı çok gezdiriyor.tehlikeli.
abi mekaniklik bişeyi yokki zaten bana tarla sürmuyorki yerden Alıp yukarı bırakacak bi sürü para verildi yazık günah

Çelikel balya yükleme mak. konusu açmıştım.
Benzer sorunlar ifade edilmiştir..
adamlar girip şikayetlere bakmak yerine
daha fazla satma gayretindeler..
şimdi burada yazanlar deseki biz birer balya yükleme almayı düşünüyoruz hemen bulur damlarlar..
yardımcı oluruz derler..
hey yüce yaradan... sen halimize acı..
kalmışız hurda Demircilerin eline...

Aslında bizim bülge geneli pek balyala işimiz olmaz daha bi balya elime almışlığım yok mesela o derece ve yükleme aletindende hiç anlamam etmem sadece konuyu okudum ve aklıma celikelin yünetim kurulu başkanı mı sahibi bilmiyorum ama bereket tv de cok idalı bi lafı vardı hatırladım demişti ki( onlar ' diğer yerli markalar ' bizle rakebet etsin biz avrupa markalarıyla rakip olucaz) diye ve bende şimdi bişey demek istiyorum ( Bu kafayla mı?)

Bulusmada da bahsettıgım gibi aynı derdı sıfır mıbzerde yasadım kılo hassasıyetı ve tablo konusunda ama fırma ılgılenmedı bıle Satana kadar mantıkları cogunun keske arkasında dursalarda o degısıklık ve duzenlemelerıde gerceklestırseler...Bu arada yıne sıte uyelerimizden eskısehırlı özbayraktar nıcklı Nıhat abımız bu tarz makınayı kendısı ımal ettı kullanıyor ve bahsettıgınız zıncırsel problemlerı yasamadı Makınayıda 1500-2000tl gıbı bır rakama mal ettıgını soylemıstı

55-46 link=topic=83937.msg1002913#msg1002913 date=1432198601' Alıntı:
eskiden ormak ekin biçme makianaları vardı herkes gına gelirdi çok kalitesizlerdi
ormağada temkinli yaklaşmanızı öneririm :)
Sen eskiyi boşver, herşey çok değişti. O zaman 3 tane adam bir araya gelip 10 metrekare yerde makina yapardı, şimdi kocaman fabrikada bir çok çalışanla beraber yeni makina ve ekipmanlarla üretim yapıyorlar. Ben makinayı çalışırkende gördüm, çok beğendim, Malzemesi sağlam, çatır çatır iş yapıyor. Bu sene inşallah bende alacağım.

sagalassos link=topic=83937.msg1002996#msg1002996 date=1432221513' Alıntı:
Sen eskiyi boşver, herşey çok değişti. O zaman 3 tane adam bir araya gelip 10 metrekare yerde makina yapardı, şimdi kocaman fabrikada bir çok çalışanla beraber yeni makina ve ekipmanlarla üretim yapıyorlar. Ben makinayı çalışırkende gördüm, çok beğendim, Malzemesi sağlam, çatır çatır iş yapıyor. Bu sene inşallah bende alacağım.
abi bende çok eskiyi hatırlayacak yaşta değilim 1-2 sene evvelde bişey için aramıştık şimdi hatırlamıyorum bildiğin demirci usulü sistemi var diye düşünmüştüm ama fabrikası nasıldır bilmem siz üretimide gördünüz galiba o açıdan bişey diyemem

Saim yeğenim ben Ispartalıyım, Burdur bize 25 km. Fabrikayı gördüm. Bu Fabrika çok çeşitli üretimler yapıyor, sitesini inceleyebilirsin.

Resimler ve ekler

• Ormak.jpg
    Ormak.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 195
  • Ormak.jpg
    Ormak.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 187

sagalassos link=topic=83937.msg1003006#msg1003006 date=1432222334' Alıntı:
Saim yeğenim ben Ispartalıyım, Burdur bize 25 km. Fabrikayı gördüm. Bu Fabrika çok çeşitli üretimler yapıyor, sitesini inceleyebilirsin.
biliyorum abi hatta arabalar için lpg tankı bile vardı galiba ama bizimkilerin aklında hiç iyi yer edinememiş o yüzden