NORVEÇ KIRMIZISI (NORWEGIAN RED)

Mrb arkadaslar holstainle norvec kırmızısı melezlemesi deneyenler varmı varsa sonucları nasıl acaba
FB_IMG_1528231480798.jpg

Norveç Kırmızısı Melez

Anne Holstein
Baba Norveç Kırmızısı OKSAJALE

Faceden bir akadas bana yollamis ti bu resmi

Merhaba herkese
Ya konuları çok kaçirmışım
Ben biraz araştırdim bu NRF (norveç kırmizisı)dünyada holsteine tek rakip diyor dünyada melezlemeye özelliklede holsyein icin en idali
Şu anda 01.01. 2018 tarihinden itabaren simental,montofon,holştein. SKJELVAN ve EGGTROEN İsimli boğayi kullanıyorum.

Doğacak kızlaŕa Allah izin verirse simantel düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: olcaydeger
Merhaba herkese
Ya konuları çok kaçirmışım
Ben biraz araştırdim bu NRF (norveç kırmizisı)dünyada holsteine tek rakip diyor dünyada melezlemeye özelliklede holsyein icin en idali
Şu anda 01.01. 2018 tarihinden itabaren simental,montofon,holştein. SKJELVAN ve EGGTROEN İsimli boğayi kullanıyorum.

Doğacak kızlaŕa Allah izin verirse simantel düşünüyorum
Skjelvan guzel bir boga tedarikcilerde tukenmis eggtroen de guzel baga ben kullancam vetr.akdi sukur orjinaline dogeu gidilse daha verimli olmazmi

Sütcü irklarda orjinale dogru gidilmesi daha digru olur diye biliyorum stercubelerinizi paylasirsaniz iler de güzel olur
Tabiki paylaşirım holstein ayak kızginlık göstermme mastitis sürede kalma ömrü kısa ve süt yağı

Simental et tutmasi orta süt düşuķ yediği yemi cabuk ete çeviriyor ama bize süt lazim besilik inek değilki ha keza montofonda aynı

Norveç Kırmızısı tohumlarda dikkatli olmak gerekiyor, geçen yıl firmaya güvendik renk geni çekinik diye simental sürüsüne Norveç Kırmızısı attık, buzağıların yarısı siyah çıktı.Buzağılar on numara ama satmaya kalkınca millet holştaynı kaktırmaya çalışıyor gözüyle bakıyor.