SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

Cevap: Ynt: SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

İnternetten Bozok traktörün başka videolarınıda seyrettim. Ekrandan ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama gerçekten çift sürüşü o ayardaki traktörler için çok iyi. Şunu net söyleyebilirim. Şu an kullandığım 95 model MF 240 S den çok güzel çekiyor.

Tafeler bizim bölgedede baya satılmıştı. Kullanıcıları da genelde memnun. Ben MF 240 ile 9 no 3 lü pullukla 4 takviye hatta 3 takviye ile çift sürerken Tafe sahibi arkadaşın daha büyük 3 lü pullukla 1 vitesle çift sürdüğünü biliyorum.

60-66 traktör öneren arkadaşım, arazi büyüklüğü ve yaptığım işlerin ağır olmadığından dolayı büyük motor bana fazla gelir.
Same , Deutz ve John Deer ise Kütahya çevresinde pek olmayan markalar.
Çift sürme işinde toprak yapısı, pulluk dizaynı ve pullluk ayarı faktörlerini düşünerek değerlendir. Traktöre göre değil.

Cevap: Ynt: SIFIR BOZOK TRAKTÖR ALINIRMI

Ben ls kullanıcısı olarak r50 yide onerebilirim hem 4 çeker hem teknolojik piyasası oturmuş bi marka bi arastir istersen yakıtı filan de iyi

arkadaşım bende 240 mf kulanıcısıyım ama bede sordum soruşturdum herkes bişey diyor bak hepsinin dökümünü veren erkun sana kısa cası şunu söyleyeyim 58 erkun al kimseyide din leme gücün ne göre yakıt yer sen nekadar zorlar san okadar yakıt yer sen nekadar zorlar san okadar arza verir insan bile gücün den fazlasını sırlatsa sakat olur tüm tırak törler masraflıdır sana diyecegim bukadar karar seninçünkü sen kulanıcak sın

Bizde 40dönüm için ikinci el alalım dedik 2.el iş görecek 20bin den başlıyordu.
Sıfır soralım dedik mf bayisine gittik sıfır 240a 32bin dediler. İyiymiş alalım dedik.. Başka galericide hars vardı sıfır 240mf ile tıpatıp aynı. Bu daha ucuzdur diye sorduk 43 dediler :)

Bu mf nerde nereye gidiyor bilmiyorum 40çeşit 240lık var adamın kafası dolaşıyor. Sadece Uzel de 3-5 çeşit 240lık üretilmiş. kuru fren var-yok
hidrolik direksiyon var-yok
gri gövde siyah gövde bilmem ne...

• Beğen
Tepkiler: mekanik10
Malı kotulemeyi bırakin arkadaslar bu traktorlerle ne zorluklarda neler yapildigini bi gorseniz.beni bilen bilir kolay kolay traktor begenmem heleki ferguson grubunu hic begenmem fakat bu bozok traktorlerindeki ceki gucu ve motorun performansi cok felaket yeterki motor bıraz ısinsin kuduz kopek gibi oluyor. Arka fergusonla birebir ayni motor perkins patentli lovol euro 3 normunda bir motor ve bu motorun yakitindan daha az yakacak motor tanımıyorum fındık patoz makinasi kullananlar bilirler same traktorlerinin yakitlarininda az oldugunu herkez bilir 1 saatte sameile yakiti olctuk tam olarak 1.2 litre daha az yakti 65 lik sameden. Lutfen bilmediginiz mali kotulemeyin traktorun 3500 saatte olaninida kullandim motor ok gibi önü havada gidiyor mübarek. Hattat kadar dizayn kaliteli degil fakat yakit ve guc olarak hattatdan daha fazla 240 lari icin konusuyorum hattat 240 50 beygir turbo yok bozok 240 57 beygir turbo intercooler var. Bilmediginiz deneyim sahibi olmadiginiz motorlar hakkinda yanlis yorumlar yapmayin bnce. 2 tane cuftcekerin deneyip cekemedigi tomrugu tek basina ald. 260 gold bozok.hemde ufak taktorde degiller biri 80 erkunt meyveci digeri tt75 nh.

Malı kotulemeyi bırakin arkadaslar bu traktorlerle ne zorluklarda neler yapildigini bi gorseniz.beni bilen bilir kolay kolay traktor begenmem heleki ferguson grubunu hic begenmem fakat bu bozok traktorlerindeki ceki gucu ve motorun performansi cok felaket yeterki motor bıraz ısinsin kuduz kopek gibi oluyor. Arka fergusonla birebir ayni motor perkins patentli lovol euro 3 normunda bir motor ve bu motorun yakitindan daha az yakacak motor tanımıyorum fındık patoz makinasi kullananlar bilirler same traktorlerinin yakitlarininda az oldugunu herkez bilir 1 saatte sameile yakiti olctuk tam olarak 1.2 litre daha az yakti 65 lik sameden. Lutfen bilmediginiz mali kotulemeyin traktorun 3500 saatte olaninida kullandim motor ok gibi önü havada gidiyor mübarek. Hattat kadar dizayn kaliteli degil fakat yakit ve guc olarak hattatdan daha fazla 240 lari icin konusuyorum hattat 240 50 beygir turbo yok bozok 240 57 beygir turbo intercooler var. Bilmediginiz deneyim sahibi olmadiginiz motorlar hakkinda yanlis yorumlar yapmayin bnce. 2 tane cuftcekerin deneyip cekemedigi tomrugu tek basina ald. 260 gold bozok.hemde ufak taktorde degiller biri 80 erkunt meyveci digeri tt75 nh.

Bursa benim müvekkil Bozok bayisi idi bıraktı. Şanziman yetersiz, ilave dişli ekliyorlardı. Yağ kaçırma conta vs bi sürü sorun var. Baktı ki alan geri geliyor bayiliği bıraktı velakin yaramaz uzak durun

Mahmut alacak arkadaşlar benzer traktörün farklı markalardaki muadilini alsin derim Cunki buradaki bayi benim arkadasım Yaşanan sıkıntılardan dolayı bayiliği bırakıp elindeki traktörleri de iade etti Firma malının arkasında durmuyor kalite çok kötü Yazacak çok şey var da kalitesizliği noktasında uzun sürer Tecrübeyle sabit yani

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Merhaba, 50 dönüm kadar bir arazimiz var. Buğday, arpa ekiyoruz. En ağır işimiz ise tarlayı ekime hazırlayıp ekmek. Traktör sadece kendi işimizde kullanılıyor. Şu an MF 240 S kullanıyoruz.

MF 240 S nin artık değişim zamanının geldiğini düşünüyoruz. Aklımda model yenilemek için, yine ikinci el bir traktör almak vardı. İkinci el küçüklerinden bir New Holland almayı düşünüyordum.

Sıfır bir Bozok traktör alsam nasıl olur? Elimdeki traktörü vereceğim. Geri kalanınıda Ziraat bankası ile anlaşma gereği sıfır faizli olarak 5 senede 20 000 lira ödeyeceğim.

İYİ YÖNLERİ:
Fiyat ve ödeme planı olarak çok uygun geldi.
Sıfır bir traktör sahibi olacağım.
Gücünün çok iyi olduğunu duydum.
Yakıt olarak az yaktığını duydum.

KÖTÜ YÖNLERİ:
Massey Ferguson çakması olduğundan markadan kaybediyor.
İkinci eldeki belirsizlik.

Şunu da dikkate alırsanız daha iyi olur. İkinci el bir traktör tavsiye ederseniz iki sene kadar beklemem lazım.
Benim şartlarımda önümüzdeki günlerde Bozok traktör alınırmı?
Yoksa hiç riske girmeyip para biriktirip ikinci el bildik markalı bir traktörmü alayım?
Bilmediğim daha iyi markaların böyle kampanyaları varmı?

Yorumlarınız için sağolun varolun.
Bana kalırsa alınır, güç bakımından iyi o yüzden al, diyorum.