Massey Ferguson 3625 Hakkında Bilgi&Emsali

Ynt: Massey Ferguson 3625 Hakkında Bilgi&Emsali

bugün 3625 bahçe tipini incelem fırsatı buldum. 2014 model 3 haftalık traktör. En beğendiğim yönü hidrolik sistemi kontrol eden sağ taraf çamurluktaki düğmelrdi. Büyük tarla tipi traktörler gibi bayağı gelişmiş, hasaslık ,derinlik hız ayarı gibi bi çok kontolü yapan kapaklı bir panle var. 7 milyar fark vermişler bu özellik için ama değmiş. ayrıca arka stop lambası kenarında tıpkı tarla tipi traktörlerde alıştığımız hidrolik kolların kumanda ede düğmelr de vardı. bi çok bahçe tratöründe bu özellikler yok. Mesela bizim sameden daha teknolojik orası gerçek :) elektrhidrolik 4 çeker ve diferansiyel kilidide cabası.. MF yi bu kez takdir ettim. Yakıtı çok fazla dediler. 265s mf de var kendilerinde. 265 den fazla yakıyor dediler.Zamanla düşer yakıtı galiba.. MF bu kez güzel iş çıkarmış, 2013 model 3625 lerden çok daha güzelmiş bu 2014 ü..

çiftçilikhayatı link=topic=78862.msg939364#msg939364 date=1416863250' Alıntı:
bugün 3625 bahçe tipini incelem fırsatı buldum. 2014 model 3 haftalık traktör. En beğendiğim yönü hidrolik sistemi kontrol eden sağ taraf çamurluktaki düğmelrdi. Büyük tarla tipi traktörler gibi bayağı gelişmiş, hasaslık ,derinlik hız ayarı gibi bi çok kontolü yapan kapaklı bir panle var. 7 milyar fark vermişler bu özellik için ama değmiş. ayrıca arka stop lambası kenarında tıpkı tarla tipi traktörlerde alıştığımız hidrolik kolların kumanda ede düğmelr de vardı. bi çok bahçe tratöründe bu özellikler yok. Mesela bizim sameden daha teknolojik orası gerçek :) elektrhidrolik 4 çeker ve diferansiyel kilidide cabası.. MF yi bu kez takdir ettim. Yakıtı çok fazla dediler. 265s mf de var kendilerinde. 265 den fazla yakıyor dediler.Zamanla düşer yakıtı galiba.. MF bu kez güzel iş çıkarmış, 2013 model 3625 lerden çok daha güzelmiş bu 2014 ü..
bahsettiğiniz traktör bahçe tipimi

çiftçilikhayatı link=topic=78862.msg939364#msg939364 date=1416863250' Alıntı:
265s den çok yaktığı konusuna katılmıyorum :) Ondan çok yakan traktör ve teknoloji bir daha dünya ya gelmez.

3625 ve 3635 çok az yakan motorlar ama çekişi ve torku da aynı oranda çok düşük. 3.3 litre, 3 silindir sisu motor var.

Ayrıca kısa bi motor olmasına rağmen öne doğru düzgün ağırlık konmaması, traktörü ağır ekipmanda dengesizleştiriyor.

Ham 68 hp gücü var ama pto ' ya maksimum 55 hp aktarabiliyor.

Ayrıca 35xx serisini, aynı 26xx serisi gibi 'Massey' kendi üretmiyor. Italyada, bizim Başak Traktör ' ün yeni (B) serileri ve Carraro ' nın tarla tiplerini üreten 'Agritalia' diye piyasaya çalışan bi traktör fabrikası var. Taşeron olarak ona ürettiriliyor.

Yani ne Alman, ne Fransız üretimidir. İtalyan üretimidir.

Bi arkadaşa alacaktık. Çok araştırdık.

sebazios link=topic=78862.msg939401#msg939401 date=1416867398' Alıntı:
3625 ve 3635 çok az yakan motorlar ama çekişi ve torku da aynı oranda çok düşük. 3.3 litre, 3 silindir sisu motor var.

Ayrıca kısa bi motor olmasına rağmen öne doğru düzgün ağırlık konmaması, traktörü ağır ekipmanda dengesizleştiriyor.

Ham 68 hp gücü var ama pto ' ya maksimum 55 hp aktarabiliyor.

Ayrıca 35xx serisini, aynı 26xx serisi gibi 'Massey' kendi üretmiyor. Italyada, bizim Başak Traktör ' ün yeni (B) serileri ve Carraro ' nın tarla tiplerini üreten 'Agritalia' diye piyasaya çalışan bi traktör fabrikası var. Taşeron olarak ona ürettiriliyor.

Yani ne Alman, ne Fransız üretimidir. İtalyan üretimidir.

Bi arkadaşa alacaktık. Çok araştırdık.
3600 serisi kesinlikle fransızdır yakın akrabam aldı sattı.

Kim ürettiyse Güzel traktör yapmış, bu akşam aldığımız arkadaş misafirim di, memnuniyetini dile getirdi. Ben heveslenmeye başladım.

nailyetek link=topic=78862.msg940816#msg940816 date=1417302254' Alıntı:
Kim ürettiyse Güzel traktör yapmış, bu akşam aldığımız arkadaş misafirim di, memnuniyetini dile getirdi. Ben heveslenmeye başladım.
evet çok güzel traktör full versiyonlarındaki vitesten düğmeli buçuk olayı şahane

körsaban link=topic=78862.msg940815#msg940815 date=1417302026' Alıntı:
3600 serisi kesinlikle fransızdır yakın akrabam aldı sattı.

Hayırlısı olsun akrabanız adına.

Üretimi yeri ile ilgili:

d0da5be28ae5425ddc12dbca229f3c4c.jpg

nailyetek link=topic=78862.msg940887#msg940887 date=1417345508' Alıntı:
Bizim ki 3635 belki o Fransız dır :D

Tatile gelmiş bir kaç gurbetçi arkadaşla sahilde oturuyoruz. Çocuklardan biri almancı. Diğerleri de Belçika ve Hollanda ' dan gelme. Yanımızda bir de Sinan var. Çocuk Mardin ' li. Cevval bişey.

Yeni tanıştığımız kızlar sırayla nerelisiniz diye soruyor:

Haluk ' a sordular. Türkçe biraz zayıf Haluk ' ta. Takıla takıla:
- Mmm, ben Belçika ' danım, diyebildi.

Can daha rahat:
- Almanya, Berlin.

Mustafa ' nınd a şive bozuk.
- Ailem Hollanda ama ben Amsterdam ' da yaşıyorum.

Masa Avrupa karması gibi. Bi Türk benim, bi Kürt de Sinan.

Sıra bizim Mardin ' li Sinan ' a geldi. Aşağı kalır mı! baştan hazırlamış cevabı:
- Bağyanlar ben de Fransızam!

Masadan düşecektim gülmekten.

Bizm iş de oraya doğru gidiyor, hadi hayırlısı :D

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

sebazios link=topic=78862.msg940909#msg940909 date=1417348146' Alıntı:
Tatile gelmiş bir kaç gurbetçi arkadaşla sahilde oturuyoruz. Çocuklardan biri almancı. Diğerleri de Belçika ve Hollanda ' dan gelme. Yanımızda bir de Sinan var. Çocuk Mardin ' li. Cevval bişey.

Yeni tanıştığımız kızlar sırayla nerelisiniz diye soruyor:

Haluk ' a sordular. Türkçe biraz zayıf Haluk ' ta. Takıla takıla:
- Mmm, ben Belçika ' danım, diyebildi.

Can daha rahat:
- Almanya, Berlin.

Mustafa ' nınd a şive bozuk.
- Ailem Hollanda ama ben Amsterdam ' da yaşıyorum.

Masa Avrupa karması gibi. Bi Türk benim, bi Kürt de Sinan.

Sıra bizim Mardin ' li Sinan ' a geldi. Aşağı kalır mı! baştan hazırlamış cevabı:
- Bağyanlar ben de Fransızam!

Masadan düşecektim gülmekten.

Bizm iş de oraya doğru gidiyor, hadi hayırlısı :D
Bu güzel di ;D

Emin olanlar Fransa ' da üretildiğine dair bir kaynak paylaşırsa güzel olur. Öğrenmiş oluruz. Çünkü daha önce bulduğum kaynakların tamamında 'İtalya' diye belirtilmiş. Ornegin:

http://traktorler.net/traktorler/massey-ferguson-traktorler/massey-ferguson-3625-v-traktor/

Bu da mf 36xx serisinin yeni üyesi, common rail motorlu 3650 ' nin üretimini de 'agritalia' tarafından yapılacağını duyuran haber. Haber agritalia ' nin kendi sitesinden verilmiş.

http://www.agritalia.it/en/news/mfstd/

Yılmaz bende baktım siteye Claas ın elios ve niksos modelinide üretiyor :) En azından Avrupa bizim traktör, az daha kurcalasak hattat çerkezköy çıkacak, korkum o yönde :D