LS lerin vahim halleri... (Sorun Çözüldü)

Ynt: LS lerin vahim halleri...

zac link=topic=79163.msg936865#msg936865 date=1416312489' Alıntı:
ls nın oncekı lg ydı lg de sorunlu motordu sanzımandan ozellıkle sunu belırteyım kı ls ler gelıstı ama hala sorun cıkarabılr durumda motor ıveco motor nasıl sorun cıkardı orasını bılmıyorum ama aktarma organlarında lg nın kınde sorun vardı Birde sunu belırteyım sakın ha LANDİNİ yle ls karsılastırıyım demeyın landını bambaska bı motordur tşkler.
kimse landiniyle kıyaslamadıki bu neyin çıkışı böyle şimdi

ALANYALI07 link=topic=79163.msg936892#msg936892 date=1416319100' Alıntı:
aynen mesela kartal arabalarin aks tutmaz ama yine o kdr binen var herseyde olur bnlar abartilack bisey yok bnce
abartılcak okadar şey varkı.diger markalarda nie olmuyor.bu sadece tek örnek degıl.hadı o motorun arkasında dolu iki tane romörk olsaydı ve asfaltta süratli olsaydı yine böyle diyebılecekmisiniz arkadaşlar

kursatkesikbas link=topic=79163.msg936908#msg936908 date=1416324010' Alıntı:
Helal olsun ifşa edin
adam gibi motor getirip adam gibi arkasında dursunlar.msj atanlar hep aynı kişiler diger büyükler bu işlerden anlayanlar nie destek çıkmıyor.bu forumda belli başlı insanların paylaşımlarına mı yorum yapılıyor anlamadım ki.

Forumda memnun olan arkadaşlar var..

Sadece LS için değil.. hepimizin yararına olan şeyleri bilelim..

Burda 4 LS binicisi tanıyom..

1 ' i 0 ayarı 90 ' lığı bitürlü yara tutmadı üstüne para alıp 100 ' lük verdiler.. orta şeker memnun.. yanına aldığı Hattat 65 var onu baya övdü..

1 ' i 0 km 60 ' dan başladı üstüne para vererek değişe değişe 100 ' e kadar gitti 2 yıl içinde.. en son onu da verip üstünede 40 bin tl verip bayiden 2 adet 90 ' lık Solis aldı.. şimdidlik memnun ama yine radığını bulamayacan dedim kendine bakalım ne cıkcak..

1 ' i Nh verip Ls-70 aldı.. motordan orta karar memnun ama bayiden ilgiden hiç memnun değil.. bi ara avukat arıyordu, arayı tanıdıklar buldu galiba..

1 ' i kepçeli 90 ' lık en son mahkemelikti ne oldu bilmiyom.. LS kepçeyi suçluyormuş, o motoru bozdu diye..

ha.. sonuçta makine.. geçen bizim zetorun ustası geldi.. 10 yıldır zetor söküp takıyom İLK defa devirdaim bozulduğunu gördüm dedi, değişti.. bize denk geldi:)

arapörenli link=topic=79163.msg936915#msg936915 date=1416325478' Alıntı:
adam gibi motor getirip adam gibi arkasında dursunlar.msj atanlar hep aynı kişiler diger büyükler bu işlerden anlayanlar nie destek çıkmıyor.bu forumda belli başlı insanların paylaşımlarına mı yorum yapılıyor anlamadım ki.
Şimdi; ben bu model veya bu marka bir traktörü kullanmadıysam, hatta merak edip özelliklerini bile araştırmadıysam yorum yapmam( iyi veya kötü) yersiz olur.
Sadece kullanma fırsatı bulduğum modellerde marka ayrımı yapmadan + ve (-) yönlerini yazarım, kullanıcıların karşılaştığı sorunlara çözümler biliyorsam anlatmaya çalışırım. Marka fanatikliği konusunda ise ne yazık ki MF fanatik takipcisiyim.:)
Kalkıp üyelerden biri konu açar; derki ' NH TD110D mi mi alayım, yoksa MF 5611 mi? Burada apaçık sınıf ve fiyat farkı vardır, bana göre soru saçmadır. Eğer deseydi; NH 5000 bin sersisi mi MF 5600 serisi mi? o zaman bir fikir beyan ederdik.
Kısacası yorum yazmıyorsak; ilgilenmediğimiz için değil, ilgi ve bilgi alanımıza girmediği içindir.

nailyetek link=topic=79163.msg936928#msg936928 date=1416327309' Alıntı:
Şimdi; ben bu model veya bu marka bir traktörü kullanmadıysam, hatta merak edip özelliklerini bile araştırmadıysam yorum yapmam( iyi veya kötü) yersiz olur.
Sadece kullanma fırsatı bulduğum modellerde marka ayrımı yapmadan + ve (-) yönlerini yazarım, kullanıcıların karşılaştığı sorunlara çözümler biliyorsam anlatmaya çalışırım. Marka fanatikliği konusunda ise ne yazık ki MF fanatik takipcisiyim.:)
Kalkıp üyelerden biri konu açar; derki ' NH TD110D mi mi alayım, yoksa MF 5611 mi? Burada apaçık sınıf ve fiyat farkı vardır, bana göre soru saçmadır. Eğer deseydi; NH 5000 bin sersisi mi MF 5600 serisi mi? o zaman bir fikir beyan ederdik.
Kısacası yorum yazmıyorsak; ilgilenmediğimiz için değil, ilgi ve bilgi alanımıza girmediği içindir.
Yorumu çok beğendim Nail abi teşekkür ederim açıklayıcı olmuş *098*-
Konuyu takip edeceğiz ok-*-s

nailyetek link=topic=79163.msg936928#msg936928 date=1416327309' Alıntı:
ben size motor anketı yapmadım ki.olan bi durumu göstermeye çalıştım.konu hakkındaki düşüncelerinizi,ne yapılabılecegını duymak istedim.sadece bu.

Arapörenli harbiden kötü bir olay. Bana sorarsanız şu devirde bir traktörün başına bu gelmesi çok kötü marka açısından. allahtan can kaybı yok ona sevindim.Mahkemeye başvurmuş olunması en doğru yol, ve tüketici hakları krumularında da işin uzmanlarından yardım alınabilir. Markayı yada anadolu motoru yola getirmek için yine bu gibi durumdan şikayetçi olan müşterilerle tüketici hakları mahkemelerine başvurup yaptırım uygulatma yoluna gidilebilri. işin presedür kısmını bilmiyorum ama. bim-*s bim-*s

Diğer yandan insan yapımı diyoruz, tamam ls yeni bir firma bu gibi durumlar yaşnabilir diyebilriz . Ancak dünyada tonla kalite yönetim sistemleri var. Edinilmiş tecrübeler var, bunlara çözüm bulunmalıdır.Şirket malının arkasında duracak. Bu gibi sorunun john deere , fendt gibi markalrda olduğunu düşünelim, acaba ne gözle bakar insanlar o zman fendt ve john deere ' ye ?.. Küçük şirketler diye her şey mübah anlayışı mı var diye düşünüyorum bazen yada biz henüz çok küçüğüz bahanesi mi uyduryorlar demeden geçemiyorum..

Ynt: LS lerin vahim halleri... (Sorun Çözüldü)

burda anadolu motora pek çok suç atılmış ama görüyoruzki sonuç olarak müşteri memnuniyeti her zaman oldugu gibi yine sağlanmiş. Bu herhangi bi traktörün başına gelebilcek bi olay biçok benzer olaya şahit oluyoruz. ls nasil bi motordur sağlammidir değilmidir çok fazla bilgim yok bende ls u60 kullanıcısıyım daha çok fazla kullanma şansımız olmadı ama iyi traktöre benziyo servisten cok memnunum adamlar çok güzel ilgileniyolar. yan köyde bi u60 var önünde ve arkasinda kepçe takılı adamlar traktörü jcb olarak kullanıyo. insanlarin yürüyerek zor çıktıgı tarlayı düzleyip kendine çiftlik yaptı ve buna benzer biçok işte hor kullanıldı üstelik traktörü şöförlerde kullanıyo. bilmiyorum belki saglami denk gelmiştir ama o traktörü görüp sahibinede danışarak bitanede ben aldım. kısmet olursa bizde balya makinasına koşcaz biçok kişi iyi yada kötü diye yorum yapıyo eminimki biçoğuda ls kullanıcısı olmadan yorum yapıyodur. şayet benim traktörüm haşbaylı makinayı çevirirde iş yaparsa harbiden güzel motormuş derim dayanamazsada ls babamın firması değil satar baska motor alırım marka fanatiği olmaya gerek yok. NİSAN MAYIS CİVARI BALYA MAKİNASIYLA OLAN ÇALIŞMALARIMI SİZLERLE PAYLAŞCAM İNŞALLAH :)

Kullanici hatasi yazmis bazi arkadaslar .boyle bisey nasil kullanici hatasi olsun adam duz yolda gidiyorms...baska bir marka modelde boyle bisey daha ne duydum ne gordum...
ozellik bakimindan benimde cok ilgimi cekiyordu fakat bu olanlardan sonra ls yi kimseye tavsiye etmem...

Ali Rıza ÇİÇEK link=topic=79163.msg977947#msg977947 date=1425430516' Alıntı:
burda anadolu motora pek çok suç atılmış ama görüyoruzki sonuç olarak müşteri memnuniyeti her zaman oldugu gibi yine sağlanmiş. Bu herhangi bi traktörün başına gelebilcek bi olay biçok benzer olaya şahit oluyoruz. ls nasil bi motordur sağlammidir değilmidir çok fazla bilgim yok bende ls u60 kullanıcısıyım daha çok fazla kullanma şansımız olmadı ama iyi traktöre benziyo servisten cok memnunum adamlar çok güzel ilgileniyolar. yan köyde bi u60 var önünde ve arkasinda kepçe takılı adamlar traktörü jcb olarak kullanıyo. insanlarin yürüyerek zor çıktıgı tarlayı düzleyip kendine çiftlik yaptı ve buna benzer biçok işte hor kullanıldı üstelik traktörü şöförlerde kullanıyo. bilmiyorum belki saglami denk gelmiştir ama o traktörü görüp sahibinede danışarak bitanede ben aldım. kısmet olursa bizde balya makinasına koşcaz biçok kişi iyi yada kötü diye yorum yapıyo eminimki biçoğuda ls kullanıcısı olmadan yorum yapıyodur. şayet benim traktörüm haşbaylı makinayı çevirirde iş yaparsa harbiden güzel motormuş derim dayanamazsada ls babamın firması değil satar baska motor alırım marka fanatiği olmaya gerek yok. NİSAN MAYIS CİVARI BALYA MAKİNASIYLA OLAN ÇALIŞMALARIMI SİZLERLE PAYLAŞCAM İNŞALLAH :)
sorun çözülecek daha garantisi bitmediki.her motor garantisi varken yapılır.şu anda mahkemelikler zaten sonucu görücez

arkadaşlar benimde 2011 model LS plus 80 im vardı aldığım günden sonra başladı sorunlar yakıtına düzen tutduramadılar ondan geçtik bu sefer de çekiş bir türlü çekmiyo bayılıp bayılıp gidiyo onuda geçtik tarla sürerken benimkindede oldu sol arka teker çıktı gitti kovanı bozdu fabrika ödemedi kullnıcı hatasıymış onuda geçtik hidrolik kolları eğildi fabrikayı defalarca aradık resim istediler gönderdik sonuç yok en sonunda konya fuarı günü yakındı fabrikayı arayıp bu eğilen kolları fuarın ortasına koyup herkese göstericem dedim tehdit ve burdaki bayinin baskılarıyla yenisini gönderdiler serviste parçası yok popasını tamire götürüyorum pompanın parçası yok ayarlayıp gönderiyolar hava filtresinin içindeki kağıt 180 tl arkadaşlar en sonunda 64 binliraya aldığım motoru bir tanıdık vasıtasıyla 45 bine zorla saydırdım mf 398 4x4 aldım üzerinede 10 bin tl verdim kurtuldum siz arkadaşlara tavsiyem bildiğiniz tanıdığınız herkesin kullandığı motoru alın çifçinin ne şartlar altında para kazandığını sadece çifci kardeşlerim bilir benim amacım markayı veya kişileri kötülemek değil biz ekmeğimizi zorla kazanan insanlarız birileri para kazanacak diye neden birbirimizi uyarmıyalımki selam ve sevgilerle

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi

öncelikle geçmiş olsun.firmalar ürünlerin arkasında satana kadar dururlarsa kaybeden yine kendileri olur.işin özü ls traktör hiç kullanmadım hayatımda ama sizin yaşadıklarınızdan sonra ne alırım nede etrafımdakilere aldırırım.

Arkadaslar buyuk serileri hakkinda bir sey soylemem yanlis olur bizde 2009 model 50 lik bahce serisi var biz gayet traktorden memnunuz yakitindan cekisinden saglamligindan seneden seneye servise yag degistirmeye gotururuz o kadar ama traktorumuz bizim icin degerlidir hor kullanmayiz