traktör&ekipman itirafları.

Bır fırmanın 2013 sılaj makınasını aldım eskı makınanmdan cok cok basarılı cok begendım. aynı fırmadan 2014 de yem karma aldım oda cok guzel. Yıne aynı fırmadan 2015 de balya yukleme makınası aldım. kadesım bu kadar adı malzeme mı kulanılır.traktor arkasına taktım daha ılk balya makınanın ıcıne gırdı.balya ıçerı gırınce yukarı dogru hareket eden yaylı,saclara kaynaklanmıs olan saplamalar kırıldı.kardesım o saplamalarını mafsallı yapsana.makınayı tasarlayan arkadası tanıyan varsa bı sorsa kac senedır dusunuyorum bu ayagı nasıl kullanacamı cozemedım. o kadar kalıtelı makınalardan sonra hıc yakıstıramadım celıkel sana

resımle gostermek ıstedım
çelik el.jpg

Bu traktöre 16 x16 veyahut 20x20 veya 1976 model 103 fendt traktörde ki buçuk şanzımanını koysaymışya vitesler bazen yetmiyor.ayrıca arka tekerler 14.9 r34 olabilirmiş. Ayrıca 1996 model newholland L 95 traktörde liftomatik mekanizmasını yan tarafa çamurluga monte etmiş.C serisinde liftomatik mekanizması tasa aaaaa arka sa tarafa monte etmiş mühendis hangi ruh halindeyken tasarlamış anlamadım.

Resimler ve ekler

• 20170203_184402.jpg
    20170203_184402.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 162
Cevap: Ynt: traktör&ekipman itirafları.

240s 87 model frenleri berbat birde pedallar eski model yatık frenleride iyi tutmuyor dinelip öyle basıyom frene birde hidroligi yükte iken tık tuk diye ses yapıyor hasta ediyor insanı
Motor arka taraftan baktığında kampana üstünde fren ayarı yapacağınız küçük kapakçıklar vardır.
bunlar tornavidayla açılır ve içindeki ayar somunu tornavidayla döndürülür, eğer balata bitmemişse
4 5 tur sıkılır,frenler basınca ortada tutacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Cevap: Ynt: traktör&ekipman itirafları.

Motor arka taraftan baktığında kampana üstünde fren ayarı yapacağınız küçük kapakçıklar vardır.
bunlar tornavidayla açılır ve içindeki ayar somunu tornavidayla döndürülür, eğer balata bitmemişse
4 5 tur sıkılır,frenler basınca ortada tutacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

hocam 3 5 gün sonra yine eskisi gibi oluyor