traktör&ekipman itirafları.

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

Bizim 640 da içine çok ses alıyo.Bir iş yaparken adamı çok yoruyo.Önü çok hagifti ama ağırlıkla doldurdum önünü şimdi çok iyi.iş yaparken yakıtından memnunuz ama ara işlerde çok yakıyo.Gelelim 60-66 ya;genel olarak güzel ara işlerde az yakar yüke bindimi çok,3.vitesi çok ağır ikiden farkı pek yok.hidrolikleri çok sağlam 640 dan iyi.

3105 ler... Aga o sanzman o motora,o guce olmamis. 2 . Vites disli sıkıntısı burdan kaynaklanir. Ve hidrolikleri biraz zayif o motora o guce...

5450.. Kocum sen iyisin hossun. Kabinin luks, sanzumanin on numara ama cabuk bayiliyorsun ara sira attigin dumanda cok canimi skyor haberin olsun...

5455.. Bu pasaya harbiden bi bahane bulamiyorum. Ha Nadasta 2 litre yakar ne az ne cok aksini iddaa eden yalan soyler. Ama kendi sinifindaki her motorla iddaam var pulluguna basmazsam anahtar teslim..

Gaspardo havali mibzer... Sana verdigim paraya acidim. Millet bizden 7 8 milyar ucuza Şakalak aldi. Hicbir farklari yok. Ben goremedim en azindan. Markor kollarina piston taktirmak istedik 1700 tl istediler.. Sakalak 700 tl .. Gaspardo sira uzeri ekimde hata yapmaz dediler onu diyenin gozlerinden opuyorum..

Simdilik bukadar yeter.. Cok doluyum beyler bu konuyu niye actinizki :D ara sira yazarim boyle :)

• Beğen
Tepkiler: sikidim66

3050 frenleri berbat çıkardıgı ses den bazen korkuyorum ))) vites geçişleri desen ite kaka kolarım kas yaptı..debriyaj o ne sertlik öyle ne yaptıysak yumsamadı..yakıtı normal.patiye çok kaçar affetmez yeterki zoru görsün..kuyruk mili özduman havalı mibzerle kullanıyorum an başı dönüşlerde debriyaja bastın mı kuyruk mili duruyor eee makinadaki havayla yapışan tohumlar düşüyor..mibzere gelince sıfır yani alınmış makina bazı aralarda atmadan geçti bu sene dert daha çok ama neyse diyoruz artık duva*-*0 duva*-*0

255 turboyla başlamak istiyorum
vites aralıkları hiç iyi degil 2 ile 3 ün arasını bulana kadar canım çıkıyodu halen öle sürekli ekzos degişmi yaşadı lastikleri ne hikmetse iş yapacagı zaman biri gümlerdi ama namıssız tarlada yolda iyi gidiyodu be
277 gold
fazla arızası yok bide hidrolik keçesini halletmese klimadan gıcırtı geliyodu onun kayışları komple degişti aşırı hopluyo allaha şükür hiç çamurda kalmadı kaldıysada kendi başına çıktı fren merkezi degişti 2900 saat oldu dahada gider gibi

Case ıh jx90.maxpro İlk Geldiği Günlerde Çok Zıplıyodu Lastik Ayarından Sonra Halloldu Yoldaki Hızı Çok Yavaş Bana Göre. 80-66 2. Ve 3. Viteslerinin Hızı Birbirine Çok Yakın Tarlada İyi Fakat Yolda Çok Yakmasına Sebep Oluyor Bide Yazın Çalışırken Ayaklarınız Yanar Şanzıman ' dan Dolayı Bunun Dışında Traktörlerimizden Memmunuz.

New holland 6066 rampasi forda gore agir ford daha seriydi yakit forddan az yoldada tarladada cekis sattigim john deereden fazla kuduz köpek gibi hiz fordun 3 cu vitesi kadar gitmiyor ama yeterli hidrolik iyi lift o matik cok cins alisamadim ve damperi acayip seri kaldirdigi icin patlatti geri kalani keske orjinal kabinli alsaydik cok memnunum

Tm130 iyi güzelde ağrızayı kolayla açmıyoda ama ağrızayı açarsada parçası insanın cebini yakıyo.geçen sene hidrolik kollarını dengeleyen u şeklinde bi demiri kırdı parça burda yoktu istanbulda da 1 tane varış el kadar demire 600 lira istediler.üstelik ikisinin aynı anda değişmesi lazımmıştı 1200 tl istediler bende kızdım gittim sanayide tek tek dolaştım aynısını yaptırdım 200 tl ye. inş.bidaha kırmaz o lanet demiri 2 hafta yattı traktör.

2004 td75 vardı tekçeker çekişinden tarladaki yakıtından ve çekişinden cok memnunduk ama yoldaki yakıtı bizi iflasa getirmişti nerdeyse :D onu sattık 2013 td75 4wd aldık konforu çekişi rahat ama yakıtı fazlamıza geldi onunda :D bide 30 yıllık ot biçme makinamız var mastar dediğimizden kereta yoncayı fiği cok temiz biçiyor amaa bir baş gidince biyeri kırılıyor ne yazıkki zuha-*-s

6460 dyna6 çekişi olsun yakıtı olsun çok iyi o yönden çok memnunuz ama öyle kamyon çekmeye falan gelmiyor silaj zamanı kamyon batırdık çekmeye gittim biraz zıplattık motoru otomatik vites tarla yol modu ayarlamasını sağlayan kısımı kafayı yedi arada kendi kendine vites yükseltiyor bir şeyler yapıyor kafasına göre ve gösterge panelinin vites ekranı arızalı önceleri biraz gösteriyordu kesik kesik de olsa şimdi hiç göstermiyor değişimi için komple gösterge paneline 2500lira istediler :) genel anlamda sorunsuz arada sırada vites attırıyor işte :)

Sempatiq1 link=topic=79409.msg940087#msg940087 date=1417082126' Alıntı:
Case ıh jx90.maxpro İlk Geldiği Günlerde Çok Zıplıyodu Lastik Ayarından Sonra Halloldu Yoldaki Hızı Çok Yavaş Bana Göre. 80-66 2. Ve 3. Viteslerinin Hızı Birbirine Çok Yakın Tarlada İyi Fakat Yolda Çok Yakmasına Sebep Oluyor Bide Yazın Çalışırken Ayaklarınız Yanar Şanzıman ' dan Dolayı Bunun Dışında Traktörlerimizden Memmunuz.

alüminyum folyo kaplattır sıcaklığı önlesin ;)

abooo şimdi yazsam buraya Erkunt alakalı bir roman olur :) td85 desen arkası yarın :) 5455 seninde kirli çamaşırlarını dökelim mi şimdi orta ya :) takipteyim müsait olunca ayrı ayrı yazacagım. konu süper yanlız.

Ls plus70 kabin darr vites geçişleri sert..
ls ultra55 seri 2 çok seri mibzerde hızı li izgarada cok hizli 55 56 nerdeyse 3gibi
ama cok guzel Pulluk çekiyor ondan dolayi affediyorum
Hafta sonu145donum sürum yaptik pulkukta super 55 56bosta seri 1ile yetsemiyo

Tümosan 8195
Çekiş olarak bana göre gayet iyi. Ağır işte yaktığı yakıtta fena değil fakat boşta çok yakıyor.
12+12 40 km ' lik şanzımanı sanki çift sürmek için yapmamışlar. Çiftte bire veya ikinin dördüne alsam hem çok hızlı oluyor hem motor mazotun dibine vuruyor :) İkinin üçü ise çok ağır özellikle büyük tarlalarda sıkıyor.
Debriyajı sert
Frenlerinde boşluk payı yok ayrıca çok kuvvetli basmassan fren lambası yanmıyor :)
El freni müşiri bir türlü düzen tutmadı, ya hep yanıyor ya hiç yanmıyor.

5li 14 numara kalın malzeme alpler pulluk
Sağlamlık ve toprak çevirme bakımından güzel fakat traktörü tutuyor dolayısıyla yoruyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

öztunç marka 14 lü mibzer.biraz fazla tavlı tarlalarda tabaklar toprak tutuyor.önceki traktörümle (55-56) mibzere ani vuruşlar yapıyordum topraklar tabaklardan düşşün diye.bu sene yeni aldığımız traktörle (nev holl td 75 d 4wd) ile ekim yaparken bazı tarlalarda yine tabaklar tuttu.bende yine traktörle vurdurayım dedim.mibzer 4 yerinden çatladı eskiye oranla traktör güçlü geldi bunu hesap edemedim ya ona yanarım işte. not:tabakların biraz fazla tavda tutması normal mi

enesyasin link=topic=79409.msg940208#msg940208 date=1417104045' Alıntı:
öztunç marka 14 lü mibzer.biraz fazla tavlı tarlalarda tabaklar toprak tutuyor.önceki traktörümle (55-56) mibzere ani vuruşlar yapıyordum topraklar tabaklardan düşşün diye.bu sene yeni aldığımız traktörle (nev holl td 75 d 4wd) ile ekim yaparken bazı tarlalarda yine tabaklar tuttu.bende yine traktörle vurdurayım dedim.mibzer 4 yerinden çatladı eskiye oranla traktör güçlü geldi bunu hesap edemedim ya ona yanarım işte. not:tabakların biraz fazla tavda tutması normal mi
Öztunç mibzer de tabak Sıyırıcıyı iyice vur yapışsın.
normalde kronik zaten bunlar.

Ünlü pulluk konudada geçmiş sol tarafın yayli küçük pimini eğiyor.
yaw arkadaş ne lanet bişey takmasi kolay çıkarması zor pulluk.

bizim tandem römorkun okdaki kriko.. güya motora takıp çıkartmayalım diye o zaman 1000 tl kadar fark verip.. kendinden 5 litre yağlı bi kriko koydurduk.. 14 tonluk römork doldumu kaldırması İMKANSIZ!

ya motordan açmıyacan römorku yada açtımı arka kollarla kalkacak..

hatta boşken kendi kendine bikaç güne iniyodu.. vana koyduk inme huyu kalmadı ama yine römork büyükse kaldırmaya motora bağlı tipten şaşmayacan şimdilik..

bide kriko avrupa sitil yani römorkun okun altında çalışcak, dönüşlerde motorun arka tekerlere almıyacak.. vesselam.

öğrendik ama biraz geç oldu..

Zetor 90-7441-6421: her 3 ' ünde de vitesler çok kemikli ve kamyon vitesi gibi uzun ve 6 vites olduğundan alışmak biraz zor oldu.. şimdi normal geliyo:)

UÖZKAN.77 link=topic=79409.msg940228#msg940228 date=1417106511' Alıntı:
bizim tandem römorkun okdaki kriko.. güya motora takıp çıkartmayalım diye o zaman 1000 tl kadar fark verip.. kendinden 5 litre yağlı bi kriko koydurduk.. 14 tonluk römork doldumu kaldırması İMKANSIZ!

ya motordan açmıyacan römorku yada açtımı arka kollarla kalkacak..

hatta boşken kendi kendine bikaç güne iniyodu.. vana koyduk inme huyu kalmadı ama yine römork büyükse kaldırmaya motora bağlı tipten şaşmayacan şimdilik..

bide kriko avrupa sitil yani römorkun okun altında çalışcak, dönüşlerde motorun arka tekerlere almıyacak.. vesselam.

öğrendik ama biraz geç oldu..

Zetor 90-7441-6421: her 3 ' ünde de vitesler çok kemikli ve kamyon vitesi gibi uzun ve 6 vites olduğundan alışmak biraz zor oldu.. şimdi normal geliyo:)
zetor için bi kadarmı.. :)
hadi umuutttt bırak kendini. .
ver birkaç sır.

Yusuf.. 90 ' lığın kabin kapı kilit mekanizması bi ara uğraştırdı.. içi geniş ama panel çevresi plastik kalitesi vasat.. servis-parça-2. eli deme gitsin zaten..

daha merak ediyorsan gel kendin gör:)