traktör&ekipman itirafları.

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

yaw 640fiat kullanıyorum çok memnunum ama şu ön kalkma meselesi çileden çıkarıyor,çift sürerken az dikkatin dağıldımı ön kaldıp sağdaki az önce sürdüğüm sııranın içinde buluyorum aleti :)

-Syncro 12 265S Ara işler için yok iyiydi rahmetli ancak 85 kadar cekmeyıp ondan fazla yakması kendı ıpını kendı cektı.:D
- 3.085D 4x4 KUDRET KADAR OLMASADA cok hantal orj kabınlı dıye sevındık. 65 tekı hısarlar kabınden farkı yok. cok ses alıyor. bide yolda resmen mazotu ıcıyor.ama çekisi yerinde:D
398 2wd 1998 2 cı rektefıyeye geldı. hala en gozdemız:D ancak orj kabın klıma shuttle olmamasını az yakmasıyla tesellı edıyoruz. jant flashlarını catlatması 2cı vıtes dıslısı bunlar zaten sabıt.

T5060 hidrolık kumandası mukemmel ancak daha kuvvetlı kollar olabılırdı Tek pıston kullanmak olmamıs. 5060ın arkasına taktıgımız her malzemeyı kırmak koparmak gıbı bır huyu var lanet olası. TL100a 5060 tan tek eksıgı hıdrolık kumandası levyelı olusu .

gelelım erkunta:D Cekısı suan ıyı ancak yakıtı hala fazla. Jantları ve lastıklerı bızı bezdırdı artık. fren pedalının dık olusu. ve dıreksıyonun asırı sert olusu acaba Bize sıfır dıye 2el traktormu sattılar dıye dusunduruyor. vesselam..

ekipmanlara geçmek istiyorum
İkiz Tarım Kazayayı agır yapılı ama traktörü tutmuyo tek sorunu traktör salladımı bi tarafını kırıyo geçen sene baglantı yerlerini kırdı bu sene kırıcı ayar yerinden kopardı nası yaptım bende bilmiyorum
Ünlü Pulluk çok güzel pulluk ne traktörü yoruyo ne adamı takması 15 dk çıkarması 1 saat alıyo
Filiz Medane çok memnunum şimdilik bi sıkıntısı yok
Sevindi Çankırı Romork Çok saglam bi romork diyebilirim tavsiyede ederim 1998 model bi damperi degişti allaha şükür fabrika lastikleri üstünde o kadar çatlama var ama 7 ton yüküde kaldırıyo orjinali 3,5 ton tahta ilave ile 7 ton
Şakalak Mibzer ekimde sıkıntısı yok ama lastik seçimleri berbat petlas koymuşlar bi tarlada 2 3 defa patladı hayır petlas koymayın 8 kat özka felan koyun

80 66 tek çeker iyi çeker ama patinaj yaptımı mezar kazar hassasiyet yok
3105 şanzıman ve hidrolik motora göre ufak kalıyor
Jx 110 manevra sıfır 105in tek seferde yanaştırdığı römorku en iyi 3seferde yanaştırıyor
3ünün ortak kötü özelliği 30km geçmemesi

Tümonun fren sistemi burnumdan getirdi.Süratli gittin mi diskler ısınıyor.ve şişip kilitleniyor.Yine aynı sorunla yolda kaldım.Servis uzaktayım dedi.ve günün sürprizi 17-19 anahtarım kasada yok.birinci vitesle zorla onca km gittim.

motoru yeni aldım.bir baktım sağ ön far çatlak.yeni aşk olduğumuz için hemen değiştirdiler.bir kaç ay sonra yine çatladı.ön kaputu şiddetli vurmayınca geçmiyor.geçince de far çatlıyor.kronik.

diğer bir kronik sorunda nasıl yağlanacağını çözemediğim gresörlükler Traktörün montaj esnasında yağlanmayınca başka türlü mümkün değil

atılgan aysul link=topic=79409.msg940249#msg940249 date=1417109732' Alıntı:
80 66 tek çeker iyi çeker ama patinaj yaptımı mezar kazar hassasiyet yok
3105 şanzıman ve hidrolik motora göre ufak kalıyor
Jx 110 manevra sıfır 105in tek seferde yanaştırdığı römorku en iyi 3seferde yanaştırıyor
3ünün ortak kötü özelliği 30km geçmemesi
Son özellik güzelmiş :D

3085 phantom iyisin güzelsinde şu kabininde daha az ses olsa ne güzel olurdu bide hararet sorunun olmasa süper olacak motor 4-14 ünlü pullukla hararet yapıyordu intercooler taktık sorun çözüldü :) ayrıca çok az vites seçeneği var 3 vites nedir yaw :D yinede çekiş olsun yakıt olsun çok menmunuz

398 senin sorunun orjinal kabininin olmaması yazın kazayağı çekerken kabin içi okadar ısınıyorki yumurta kırsan pişecek :D çamı açsan toz girecek ne yapacağımı şaşırdım yine 3085 te olduğu gibi lanet üç vitesi var bide ortada onun dışında başka hiçbir sorunu yok aslan gibi motor *098*-

gelelim tam otomatik 4-14 iki tane ünlü pulluğa eğer pulluk yağmur yadiyse yaylardan tahammül edilemez gıcırtılar geliyor ve toprak tutuyor

2. itirafım mibzerden yana olsun marka bozkurt 20 li benimkinin ayarları iyi sayılır 30 kiloya ayarlayınca 24-25kg atıyo ufak bi sıkıntı üstünde durmaya değmez. 2006 da eski mibzerleri ve saman makinesini verip üste az bi parayla yeniledim ilk aldığım 18 liydi boya gıcır gıcır gören ne mibzermiş diye gelip bakıyodu hatta bi tanede akrabam aldı velhasıl tarlaya girdik 150 dönüm yer ektim başladı gübre milinin pimini kesmeye neyse 50 dönümlük bi tarlayıda yarım kilo 10luk çiviyle
bitirdim niye çivi diye soran olcaktır takcak kopilya kalmadı. neyse fabrikayı aradım 2 gün sonra servis yolladılar gelen baş ustaymış eller cepte mibzere bakıp da acaba noldu demezmi senin satcağın mibzerinde seninde ustayı elimden zor aldılar.fabrikayı arayıp bişeyler konuştu yarın kütahyaya sevkiyat varmış biz sana bi iyilik yapcaz yarın görüşelim dedi ve gittiler daha ekilcek 400 dönüm yer var .ertesi sabah geldiler bana bi tane 20 li mibzer indirdiler fark istemediler 4-5 tane hortum ve 2 tanede sandık camıda hediye ettiler benim arızalıyı yenierin yanına sarıp kütahyaya gittiler.orda sanayide bi boya attırırız müşterisi hazır dediler.işin ilginci benim akrabamdaki kilosu kilosuna değil gramı gramına atıyomuş tohumuda gübreyide ya ben çok safım yada akrabam yalan atıyo.

tammer link=topic=79409.msg940288#msg940288 date=1417116544' Alıntı:
2. itirafım mibzerden yana olsun marka bozkurt 20 li benimkinin ayarları iyi sayılır 30 kiloya ayarlayınca 24-25kg atıyo ufak bi sıkıntı üstünde durmaya değmez. 2006 da eski mibzerleri ve saman makinesini verip üste az bi parayla yeniledim ilk aldığım 18 liydi boya gıcır gıcır gören ne mibzermiş diye gelip bakıyodu hatta bi tanede akrabam aldı velhasıl tarlaya girdik 150 dönüm yer ektim başladı gübre milinin pimini kesmeye neyse 50 dönümlük bi tarlayıda yarım kilo 10luk çiviyle
bitirdim niye çivi diye soran olcaktır takcak kopilya kalmadı. neyse fabrikayı aradım 2 gün sonra servis yolladılar gelen baş ustaymış eller cepte mibzere bakıp da acaba noldu demezmi senin satcağın mibzerinde seninde ustayı elimden zor aldılar.fabrikayı arayıp bişeyler konuştu yarın kütahyaya sevkiyat varmış biz sana bi iyilik yapcaz yarın görüşelim dedi ve gittiler daha ekilcek 400 dönüm yer var .ertesi sabah geldiler bana bi tane 20 li mibzer indirdiler fark istemediler 4-5 tane hortum ve 2 tanede sandık camıda hediye ettiler benim arızalıyı yenierin yanına sarıp kütahyaya gittiler.orda sanayide bi boya attırırız müşterisi hazır dediler.işin ilginci benim akrabamdaki kilosu kilosuna değil gramı gramına atıyomuş tohumuda gübreyide ya ben çok safım yada akrabam yalan atıyo.

Vallahi bizimki tohum sandığının birisi 2 kğ eksik atıyor onu ayarlıyozda, gübre sandiğına ayar tutturamıyoruz geçen yıl süper ekin gübresi almıştık gübreyi sandığın içinde un ufak etti ve makaraların hepsine sarıldı, kabahati gübreden bulduk bişey demedik.Bu sene uğraşmayalım diye dap aldık onuda 7,8 kilo fazla attı ne yapacağımız şaşırdık.

ahmet_1905 link=topic=79409.msg940267#msg940267 date=1417112355' Alıntı:
3085 phantom iyisin güzelsinde şu kabininde daha az ses olsa ne güzel olurdu bide hararet sorunun olmasa süper olacak motor 4-14 ünlü pullukla hararet yapıyordu intercooler taktık sorun çözüldü :) ayrıca çok az vites seçeneği var 3 vites nedir yaw :D yinede çekiş olsun yakıt olsun çok menmunuz

398 senin sorunun orjinal kabininin olmaması yazın kazayağı çekerken kabin içi okadar ısınıyorki yumurta kırsan pişecek :D çamı açsan toz girecek ne yapacağımı şaşırdım yine 3085 te olduğu gibi lanet üç vitesi var bide ortada onun dışında başka hiçbir sorunu yok aslan gibi motor *098*-

gelelim tam otomatik 4-14 iki tane ünlü pulluğa eğer pulluk yağmur yadiyse yaylardan tahammül edilemez gıcırtılar geliyor ve toprak tutuyor

acaba ıntercooler kaca mal oldu Phantom olmayanada takılırmı ?

Vallahi bizimki tohum sandığının birisi 2 kğ eksik atıyor onu ayarlıyozda, gübre sandiğına ayar tutturamıyoruz geçen yıl süper ekin gübresi almıştık gübreyi sandığın içinde un ufak etti ve makaraların hepsine sarıldı, kabahati gübreden bulduk bişey demedik.Bu sene uğraşmayalım diye dap aldık onuda 7,8 kilo fazla attı ne yapacağımız şaşırdık.
işte problemi kabul eden doğruyu söylüyor bendeki 2.gün gübreyi en sonda 15 kg anca atıyo yalnız bi puştluğu var bu mibzerlerin keşfettim soğuk havada ve rutubette randımanlı değil güneşli havada benimki hiç teklemiyor. ağustosta eksem çatır çatır sıcakta gramı gramına attcak .buda bozkurtçulara ipucu olsun.

Fiat 80-66 ; kullanıcaya bağlı olarak debriyajı sorunlu. Şanjumandan gelen sıcaklık çok rahatsız ediyor.
New Holland 70-66S ; çekişi ve yakıtından memnunuz kolay kolay arıza çıkaracak makina da değil ki şimdiye kadar arıza çıkardığını hatırlamıyorum. Fakat 2 ve 3. vites birbirine çok yakın ama bunun herhangi bi zararı olmadı. Yüklüyken çok seriymiş gibi geliyo ama yolda çok yavaş.
Massey Ferguson ; boş işler için ideal yakıtı normal, seri , çekişi zora geldiği zaman işini gören işi yapana kadar adamı delirten cinsten.
Ekermak marka römorktan memnunuz 1991 model sağlam römork yapmışlar tek sorunu dandik damper kullanmışlar.

Mf 265 çok hafif soğuk havalarda bile çalışmaması inanılmaz can sıkıcı, mazot bildiğin içiyo bi depoyla 30 dekar yer sürmek nedir arkadaş..+ çamur görmesin hemen yamultuyor kendisini... Mf 135 yakıtıyla hafifliğiyle ufak işlerde biçilmiş kaftan. ...frenlerin olmaması bazen zorluk çıkarmıyor değil tabi ama ihtiyarlığına veriyorum. ..

sahi saçlarına gelince kardeşim çeliği uzaktan görmüş heralde benimkinin kursları teneke alaşımlı gibime geldi tavda toprak yapışmak da değil sakız gibi tutuyo .bu sene 20 kurstan 2-3 tanesi anca döndü tavlı ekim yaptım zaten ekerken dönüme 1 kg mazot yakmıştır.ALLAH tan sııralar ip gibi çıkmış tarlalar düzgün. kaliteyi arıyan herkese şiddetle tavsiye ederim.

288 gold yazın hararet yapmasan iyiydi
Yakıt çekiş de süper
4000 saate yaklaştı masallah arıza yok
Dönüş Çapı iyi
Hidrolik kollarında yardımcı piston olabılırdi
Kabindeki ses fazla
5410 dönüş Çapı az
Yakıt çekiş güzel 288 den yakıtı fazla şimdilik

Yıllar önce kullandığımz Öztunç mibzer;
İçinde tarladan tarlaya geçerken gübre kaldıysa vay halinize , yolda gübreyi yola gökerdi.
Çok ince gübrede , birçok tarlada sallantıdan gübre kapalı olsa bile 15 kg atardı neredeyse. Çok tarlayı gübreyi kapatarak bu ayarda ekmişizdir.

mf 5440 arkada damper var damperi deviriyorum damperi kaktırıp yükü dökucem sert kalkış yapıcam yapmıyosun sinir oldum otomtik vtesten dolayı galiba geri kalan herşey mükemmel .. ...398 4x2 sana gelince ufacık bi çamurr görüyusun başlıyon eşelemee bide ayvan ibi baaarman yokmu:D gerı kalan tarafların ıyı..