Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
33 sonuçtan 31 ile 33 arası gösteriliyor

Alıntı guray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni ve lüks traktör kullanmıyorum 2010 model 82.80 var fakat bu yoruma üzülerek katılamıyorum başak traktör konusunda değil çünkü kullanmadım fikrimde yok fakat evet o eski traktörlerde aynı toprağı işliyordu fakat o traktörleri kullananlar kaç yaşına kadar yaşadı hangi hastalıkları çektiler bilmiyoruz o zaman ondan öncede öküzler vardı onlarda aynı toprağı işliyordu tarlalar elle biçiliyordu kimyasal gübre ve ilaç yoktu vs. Günümüz şartlarında daha sağlıklı bir hayat sürmek için teknolojiye uymak zorundayız sizi bilmem ama ben torunlarımla gezmek istiyorum bastonla değil o zaman r12 toroslarda a noktasından b noktasına götürüyor ne gerek var pahalı arabalara.
    ustam arkadaşın bahsettiği topluluk benim 20 dekar tarlası olan mikro çiftçiler.
    bizim köyde 200 dekar yeri 8073 ile işleyen var. domates ve pancar ekiyor.
    20 dekar yeri bir 480 ve birde tümosan çeker ile işleyende var.
    tabiki sağlığımızı düşünelim ama sağlıktan öte geçip traktör tercihimizde çoluk çocuğumuzun rızkını hiçbir işimize yaramayacak bir özelliğe harcamayalım.

nh2000 teşekkür etti.

Evet benim bahsetmek istediğimi siz daha açıklayıcı olarak izah etmişiniz herkeste traktör sevdası o taktörün borcu bitmeden başka bir traktörün borcuna girmek ve bunu köylü kardeşlerim gruplar halinde fuarlara giderek alıyorlar ve sanki o borçlar ödenmeyecek gibi bizim toplamda 127 dönüm arazimiz var biraz engebeli olan yerleride var mibzerde patinaja düşsede hiç tarlada bırakmaz 2009 model 2073 brave kompozit tek çeker ayrıca yakıtı inanın az küçük çiftçi traktörü masrafsız sorunsuz işimizi görüyor şükürler olsun. 4 çeker başak alacaktım yalnız traktörle aramızda duygusal bi bağ oldu sanki kıyamıyorum satmaya herkesin malı herkese güzeldir benden tavsiye değerli mikro çiftçilerimize elinizdekinin kıymetini bilin zaten ekonomik kriz dolar almış başını gidiyor banka kredileri 1.40-1.50 faiz oranlarına çıkmış borca girip traktör almayın sağlıcakla kalın şimdiden bereketli harmanlar dileğimle..

Bave, ilhan_mkp, kayasevkett teşekkür etti.

Alıntı Kaman5o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benim bahsetmek istediğimi siz daha açıklayıcı olarak izah etmişiniz herkeste traktör sevdası o taktörün borcu bitmeden başka bir traktörün borcuna girmek ve bunu köylü kardeşlerim gruplar halinde fuarlara giderek alıyorlar ve sanki o borçlar ödenmeyecek gibi bizim toplamda 127 dönüm arazimiz var biraz engebeli olan yerleride var mibzerde patinaja düşsede hiç tarlada bırakmaz 2009 model 2073 brave kompozit tek çeker ayrıca yakıtı inanın az küçük çiftçi traktörü masrafsız sorunsuz işimizi görüyor şükürler olsun. 4 çeker başak alacaktım yalnız traktörle aramızda duygusal bi bağ oldu sanki kıyamıyorum satmaya herkesin malı herkese güzeldir benden tavsiye değerli mikro çiftçilerimize elinizdekinin kıymetini bilin zaten ekonomik kriz dolar almış başını gidiyor banka kredileri 1.40-1.50 faiz oranlarına çıkmış borca girip traktör almayın sağlıcakla kalın şimdiden bereketli harmanlar dileğimle..
    bi traktör olmuş 90 bin tl...yazık günah..almam gerekiyor yok arkadaş..hesap ediyorum olmuyor..90 bin tl yi nereden getirecem bilmiyorum..büyük ihtimal 2.ele yöneleceğim.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)