Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Kaymagimiz kalın olsun[emoji860] buzağımiz olduu[emoji4]
623333dbd9a9762f69d9c9a9851a197e.jpg
b197f334e8c87e121c12a6b04d556f1d.jpg
59edf49f9dd7aabf35032c204eb7c630.jpg

Maşallah. Anne babası belli mi?

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili

Şimdi abilerim düvelerimde kullanacağım bana öyle bir boğa söyleyin ki güvenirlilik kolay dogum süt ve dayanıklılık yönü iyi olacak sayfada okuduğum kadarıyla gs rumgo ve manigo arasındayım sizce hangisini seçmeliyim onu getireceğiz [MENTION=44124]simentalci[/MENTION] [MENTION=59063]dernekkirili[/MENTION] abilerim yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ettim :)

Şimdi abilerim düvelerimde kullanacağım bana öyle bir boğa söyleyin ki güvenirlilik kolay dogum süt ve dayanıklılık yönü iyi olacak sayfada okuduğum kadarıyla gs rumgo ve manigo arasındayım sizce hangisini seçmeliyim onu getireceğiz [MENTION=44124]simentalci[/MENTION] [MENTION=59063]dernekkirili[/MENTION] abilerim yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ettim :)
İkiside çok iyi.gs rumgo 50.000 doza ulaşmış. Manigo ise 4.000 lerde.süt verimleride aynı gibi.gs rumgo süt veriminde biraz sert düşüş var diyebiliriz. Manigo 50.000 e ulaştığında süt eğrisi puanı kaç olur bunu zaman gösterir.bence rumgo.

• Beğen
Tepkiler: Anguss

Rumgo, Manigo. Ben bir de Polarbaer ekliyim.
Kolay doğum, süt, dayanıklılık, güvenilirlik var bunlarda.
Daha çok boğa var ama bariz eksi yönü olmasın ve de yeni nesil boğalardan olmalı bence.
Dernekkirili'nin söyledikleri doğru. Rumgo çok güvenilir ama sütü erken kesme, %15 kırmızı holstein kanı olması, FH2 ve TP genetik bozuklukları olması beni diğerlerine yönlendiriyor.
Tabi ki 50 bin kıza ulaştıklarında ne olur bilemeyiz ama bence Manigo.
Benzer özelliklerde daha uygun fiyatlı seçenek de Polarbaer olur.

• Beğen
Tepkiler: Anguss

İyi bir etçi Simental. İngiliz.
Sakinlik, karkas randımanı ve ve et kalitesinde süper. Dış görünüş süper yakışıklı.
Süt verimi iyi yani etçi Simental ırk ortalamasının çok üstünde. Şöyle: İngiltere'de etçi Simental süt ortalaması 8,9 kg. Bu boğanın kızlarının ortalaması 18,7 kg.
Olumsuz yönü: çok zor doğum. Çok iri buzağı olma ihtimali %13,9.

226085008d02c8f953d4f9a406d7fda4.jpg

İyi bir etçi Simental. İngiliz.
Sakinlik, karkas randımanı ve ve et kalitesinde süper. Dış görünüş süper yakışıklı.
Süt verimi iyi yani etçi Simental ırk ortalamasının çok üstünde. Şöyle: İngiltere'de etçi Simental süt ortalaması 8,9 kg. Bu boğanın kızlarının ortalaması 18,7 kg.
Olumsuz yönü: çok zor doğum. Çok iri buzağı olma ihtimali %13,9.

Ben de bundan korkuyorum.Doğum ağırlığı 39,5kg yazıyordu.Sıkıntı olmaz diye bundan attırdım.