Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Dün akşam hayvanım güzel bir şekilde boğaya gelmişti bu sabah veteriner arkadaşı çağırdım tohumlama için ama ne yazık ki bir şeyin üstüne ne kadar çok düşerseniz o kadar da çok sıkıntı çıkar diye bir laf vardır bizde Neyse veteriner arkadaş en baştaki tohum olan clonagh hulk hogan isimli boğadan bir tane ayırmasını istemiştim oda ayırmıştı kullanmak için suda çözdükten sonra pistoleye takarken bir sorundan dolayı tam yerleştirememiş kullandıktan sonra baktı boşalmamış tekrar kullandı bu sefer boşalttı ama pistolede içine akmıştır belki diyerek başka bir boğanın spermasını ikinci sefer gene attı ismi bayern genetik firmasının wanderfalke isimli boğanın sperması bi türlü resmine yada bilgilerine ulaşamadım hevesim tamamiyle kaçtı açıkcası 2 saat oldu tohum atalı ineği satmayı düşünmeye başlıyorum
8a622ec7ecb64a95ebf9087cec4ef989.jpg
36a28766b8c3861056866ad4c66f1c57.jpg

Wanderfalke'de fena boğa değil verim alırsın bence

Elimde 4 adet momtofon melezi düve var ilk kızgınlıklarında tohumlatacağım montofona simental iyi olmuyor diyorlar sizce sütçü momtofon mu attırmalıyım yoksa sizin başka bir öneriniz var mı

Bu iş senin hayvancılık işleyeşine bağlı sütmü etmi buna sen karar vermelisin simental kombine ırkdır işini göreceğini düşünüyorum et istiyorum sadece dersen limuzin melezlemesi yap derim iyi bir sonuca ulaşırsın süt ise yüksek sütlü mandafonlardan kullanabilirsin.