Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

image.png et simentali ve kolay doğum oldugunu biliyorum sadece

kızına yine aynı babanın tohumumu atıldı.
suni tohumlamada bu baya mümkün görülüyor.
atılırsa genetik eksikliklerin baskın çıkma durumu olur sanırım.
ikiside çok güzel hayvanlar maşallah.

teşekkür ederim. yok kızına dakota isimli boğa kullanılmış bu senede triomphe diye tohum kullandık 2 gün önce doğum yaptı yine dişi yavrusu oldu

teşekkür ederim. yok kızına dakota isimli boğa kullanılmış bu senede triomphe diye tohum kullandık 2 gün önce doğum yaptı yine dişi yavrusu oldu
boğa tercihlerini iyi yaptığınızı düşünüyorum.
düve daha bi güzel duruyor anasından bi adım ileri bir damızlık olacakmış hissi veriyor.
başka fotoğraflarda varsa paylaşırsanız memnun oluruz.
şu ineğimiz falan yok boğaları takip etmiyorum ama şimdi bi bakıcam bu güzel hayvanların gen kaynağı nasıl bir hayvanmış.

boğa tercihlerini iyi yaptığınızı düşünüyorum.
düve daha bi güzel duruyor anasından bi adım ileri bir damızlık olacakmış hissi veriyor.
başka fotoğraflarda varsa paylaşırsanız memnun oluruz.
şu ineğimiz falan yok boğaları takip etmiyorum ama şimdi bi bakıcam bu güzel hayvanların gen kaynağı nasıl bir hayvanmış.
Çok fazla resim yok elimde olan resimler bunlar var sadece. Boğa olarak güzel damızlık değeri olacak süt verimi olarakta yüksek olan boğa kullanmaya çalışıyorum geçen sezon hepsine aynı boğayı kullandık triomphe'yi şuan doğumların yarısı oldu doğan buzağılarda çok güzel
7612d4a37f2c6e44e61b5ebd7c1f7b5f.jpg

f7f6a958a35e52ba0bd29256a78e8abb.jpg

2ab0b003cf021ffe72921e9337810dd9.jpg

eb107d6593ee211129cce50133913ff3.jpg

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp

Çok fazla resim yok elimde olan resimler bunlar var sadece. Boğa olarak güzel damızlık değeri olacak süt verimi olarakta yüksek olan boğa kullanmaya çalışıyorum geçen sezon hepsine aynı boğayı kullandık triomphe'yi şuan doğumların yarısı oldu doğan buzağılarda çok güzel
7612d4a37f2c6e44e61b5ebd7c1f7b5f.jpg

f7f6a958a35e52ba0bd29256a78e8abb.jpg

2ab0b003cf021ffe72921e9337810dd9.jpg

eb107d6593ee211129cce50133913ff3.jpg
ustam bu ara forumda gerekli gereksiz herşeye yorum yazıyorum sebebi yıllar sonra kısmetse köyüme yerleşicem işlerimden zaman kalırsa iki tane erkek hayvan bakayım istiyorum.
zamanında iyi damızlıklar bırakbildik kendimize şöyle tam hakkıyla bakamadık.
düveyi gerçekten beğendim allah nazarlardan saklasın.

• Beğen
Tepkiler: egeli2009
Barış abi merhaba sperma seçimi olarak iki boğa arasında kaldım Vitamin ile Rupertus arasında sence hangisini seçmek daha iyi olur

Vitamin'in tüm puanları çok iyi. Özellikle et verimi çok çok iyi. Ama çok genç bir boğa. Henüz kızları inek olmuş değil. Ama Vanstein ve Winnipeg soylarının birleşimi olması bile yeter.
Rupertus'un süt verimi, fizik, sağlamlık iyi. Ama günlük kilo artışı zayıf. Ama 113 kızı inek olup değerlendirmeye girmiş yani puanları daha güvenilir.
Bilemiyorum, senin kararın. İllaki de ikisinden birini seçmen gerekiyorsa ben Vitamin derim.
Ama avantaj-dezavantaj kantarı dengeli sanki.

• Beğen
Tepkiler: egeli2009
Huldig tüm özellikleri dengeli, iyi bir boğa. Günlük ağırlık artışı çok iyi. Kötü bir özelliği yok.
Mauritius et ve süt verimi yüksek. Fizik de iyi. Kolay doğum. Ama doğurganlık biraz zayıf. Bir de meme yapısı sorunlu. Meme başları dışa bakıyor ve sarkık.
Abi wille ve vanadin şu anda hangi firmalarda var wille ç vanadin getirebilirmisin dedi bir firmayı aradı 20 li olarak satılıyormuş dedi bende de 10 tane var nasıl bisey yapabiliriz buna

Abi wille ve vanadin şu anda hangi firmalarda var wille ç vanadin getirebilirmisin dedi bir firmayı aradı 20 li olarak satılıyormuş dedi bende de 10 tane var nasıl bisey yapabiliriz buna

Wille Çelik Çesa firmasında, Vanadin TMR firmasında var. 10 hayvan için zaten 16-17 tohum lazım. Veterinere 2-3 tane kalır. Onları da satıverir başkalarına.