HANGİ BİÇERDÖVER CLAAS MI? NEW HOLLAND MI?

Sizin Tercihiniz Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    150

Ynt: HANGİ BİÇERDÖVER CLAAS MI? NEW HOLLAND MI?

Merhaba arkadaşlar

Biçerdöverlerle ilgili biraz araştırma yaptım ama tam anlamıyla karar verebilmek için fiyatlarına da ihtiyacım var?
Classların TUCANO 320 ya da daha küçük modellerinin fiyatı ne kadardır?
Bu konuda pek bilgisi olmayan biri olarak teknik terimlerle ilgili tam haberim olmamakla beraber bu benim aradığım özellikler fiyat uygunluğu dışında
Hem buğday,arpa hem ayçiçeği,soya küspesi gibi hem de yonca vb. biçip yapabilecek birşey
Ayrıca balyalama kısmında ise taneler ayrıldıktan sonra hayvanlara yem yapacak şekilde olan modeller
Bu özelliklerde Class kullanıp memnun olan arkadaşlar hangi modelden hangi senede kaça ve nereden temin ettikleri hakkında bilgi verebilir mi?
Ya da class kullanmayıp şuan piyasından haberi olanlar arkadaşlarda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Class ın aynı işini yapan nh lerin model fiyatıda ne kadar aynı zamanda karşılaştırma yapabilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkürler

N.AKDAS link=topic=80059.msg979274#msg979274 date=1425827377' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

Biçerdöverlerle ilgili biraz araştırma yaptım ama tam anlamıyla karar verebilmek için fiyatlarına da ihtiyacım var?
Bu konuda pek bilgisi olmayan biri olarak teknik terimlerle ilgili tam haberim olmamakla beraber bu benim aradığım özellikler fiyat uygunluğu dışında
Hem buğday,arpa hem ayçiçeği,soya küspesi gibi hem de yonca vb. biçip yapabilecek birşey
Ayrıca balyalama kısmında ise taneler ayrıldıktan sonra hayvanlara yem yapacak şekilde olan modeller
Bu özelliklerde Class kullanıp memnun olan arkadaşlar hangi modelden hangi senede kaça ve nereden temin ettikleri hakkında bilgi verebilir mi?
Ya da class kullanmayıp şuan piyasından haberi olanlar arkadaşlarda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Class ın aynı işini yapan nh lerin model fiyatıda ne kadar aynı zamanda karşılaştırma yapabilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkürler
Bütün biçerdöverler daneyi ayırıp sapı bırakır .Eger arkasına sap parçalayıcı takarsanız sapı kıyıp tarlaya serer.

N.AKDAS link=topic=80059.msg979274#msg979274 date=1425827377' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

Şimdiden çok teşekkürler
Fiyat uygunluğu olarak Tucano 320 , TC 5070 ya da 5.80 düşünebilirsin. Yada daha uygun olarak Avero düşünebilirsin lakin Avero aktif halde TR de mevcutmu bir bilgim yok. N.AKDAS

Cevap: HANGİ BİÇERDÖVER CLAAS MI? NEW HOLLAND MI?

2008 ler tc56 lardan farkı tork 100 luk depo bıraz geniş. tc56 larda en değerli makine 2006 modellerdir en eskilerde ise 1996 model torklulardır sağlam kemikli makinelerdir 2007 lerde yakıt sistemi biraz değişik tutulmaz soruna gelince tc5070 sınıfı 2008 den 2014 ılk altıaya kadar olanlar bu serılerde sadece 2010 larda boya hatası var dökülür. serinin en sağlamı 2011 derler 2014 ler tutulmaz yeni kasaya geçiş başladı yeni kasadada 5070 var fakat ikinci altı ay 5,80 diye üretildi ondada yıne depo farkı var o yüzden mazot deposuda 430 litre ayrıca modellerde sürekli elektronık sısteme donus var new holland türkiyede en çok tutulan markadır ve servısı cok sıfır almayı düşünürseniz kesınlıkle new holland derım servıslık ısınız oldugunda servıs hemen donus yapması acısından baska marka alırsanız 2 adet alın bırı yedekte dursun olası bır arızada sezon bıtecegı ıcın onunla devam edersınız. ve aldıgınız makıne mısır bıcmemıs patos takılmamıs olsun kac saatte oldugunun onemı yok

Cevap: Ynt: HANGİ BİÇERDÖVER CLAAS MI? NEW HOLLAND MI?

Abi Tekirdağ ' lısın galiba. Tekirdağ civarında parça sıkıntı olmuyor. Silivri ' de ana parça bayii var Tekirdağda da sanayide birkaç yere parçalar dağıtıldı. 7 sezondur Claas koşuyoruz. Makine 1 gün yatmadı parça yok diye. Ustası da Silivri ' de. Civar köylerden hep Claas alıyorlar. Yani makine de çoğaldı. Parça artık sıkıntı değil. Performans bakımından da örnek vereyim sana. 2008 yılında hatırlarsın belki. Bi verim, bolluk oldu. Bir de hava çok sıcaktı. 900 kilo buğday biçenler oldu. O yaz öğlen saati hiçbir makine çalışamadı tarlalarda sıcaktan. NH ' ler Laverda ' lar JD ' ler hep gece biçtiler. Biz Medion ' la hiç durmadık. Şu anda piyasada Tucano ve Lexion kullanılıyor. Tucano eski Medion ' ların yeni serisi zaten. Kesinlikle Claas öneririm. Yakıtta da en az 600-700 gram az yakıyor NH ' lerden.

bizde 5.80 var üstad 800 gram yakıyo o zaman sizin claas 100 gram yakıyo tüplü mü acaba sizin ki ayrıca newhollanda 5.80 5 sarsaklı makinelerin en küçüğü ama biz ukraynada trakyadan güçlü ekinlerde 1996 model tc ile günde 21 saat durmadan çalışıyoduk stop etmemizde usta yorulmasından ben claas hakkında yorum yapamıyorum çünkü kullanmadım ama siz heralde bahsettiğiniz bütün makineleri kullanmışsınız

2008 ler tc56 lardan farkı tork 100 luk depo bıraz geniş. tc56 larda en değerli makine 2006 modellerdir en eskilerde ise 1996 model torklulardır sağlam kemikli makinelerdir 2007 lerde yakıt sistemi biraz değişik tutulmaz soruna gelince tc5070 sınıfı 2008 den 2014 ılk altıaya kadar olanlar bu serılerde sadece 2010 larda boya hatası var dökülür. serinin en sağlamı 2011 derler 2014 ler tutulmaz yeni kasaya geçiş başladı yeni kasadada 5070 var fakat ikinci altı ay 5,80 diye üretildi ondada yıne depo farkı var o yüzden mazot deposuda 430 litre ayrıca modellerde sürekli elektronık sısteme donus var new holland türkiyede en çok tutulan markadır ve servısı cok sıfır almayı düşünürseniz kesınlıkle new holland derım servıslık ısınız oldugunda servıs hemen donus yapması acısından baska marka alırsanız 2 adet alın bırı yedekte dursun olası bır arızada sezon bıtecegı ıcın onunla devam edersınız. ve aldıgınız makıne mısır bıcmemıs patos takılmamıs olsun kac saatte oldugunun onemı yok
çok sağol yorumların için bu 2008 lerin fiyatlarından bilgin varsa paylaşırmısın

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50

Bicer piyasasinda fiyat diye bisey yok gibi 60000 euro ya 2008 alirsin pesin derim ama 2011 de alirsin hem makineye hemde satan adamin durumuna gore degisiyor. Mesela bizim ic anadoluda alim satim yapanlarin cogu guneydogudan patozdan cikma bicerleri pesin para 55 ile 80 euro arasi topladi patozlarini sokup vadeli veriyolar 120000 euroya. Ama tek el sahibinden kullanilmis bir 2013 u 85000 eurodan asagi vermezler. Benim bi tanidigim 72000 euroya 2013 aldi.yani sadece sifirin fiyati belli. Amcamda 2006 var sanki makine sifir ne bi kaynak ne hata boya ama iste oda cok az piyasada oylesini bulursan kacirma

• Beğen
Tepkiler: ramazan01