Koyuncuk Hakkında Pratik Bilgiler.

Selamlar, ivesi ırkı koyunları hakkında bilgisi olan veya yetiştiren var mı?
İvesinin iyi örnekleri malesef türkiyede çok yok türkiyedekilerin tek iyi özelliği çok sıcak havada kötü meralardan faydalanabilmesi ve hastalıklara dayanıklı olması. Ama yurtdışında sütçü özellik olarak iyi ıslah yapmışlar güzel ve dayanıklı hayvanlar olmuş ama tigemdekiler de dahil türkiyedekiler çok hoşuma gitmiyor

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

383C8332-1E81-4EE0-A495-56883B999C94.jpeg
383C8332-1E81-4EE0-A495-56883B999C94.jpeg
9B47E5D9-0F26-4A15-8DAC-641D6CAB6676.jpeg
5305799A-2A89-4C9D-887B-A4DE16C68E95.jpeg
2577A820-D8A0-4883-B093-3A240DF7A3C3.jpeg
01FC8832-3AB2-41B2-AF7B-327FD9300DB4.jpeg
Küçükbaş konusunu biraz canlı tutalım istedim. Erkek kuzular büyümeye devam ediyorlar 😊

Maşallah allah bereketini artırsın Necdet kardeşim. Kuzulara kırkım yaptırmama sebebin nedir? + - olarak?
Allah razı olsum cümlemizin malının bereketi artsın İnşallah. Havalar sert gidiyordu kuzuyu bu hafta kırktıracağım. çok kaba değildi yün o yüzden bekledim bu zamana kadar. hatta koçluk bırakacaklarımı kırktırıp kurbana satacaklarımı bırakadabilirim ama bakalım. + sı - si olarak bakmadım hiç

• Beğen
Tepkiler: filizma
İyi akşamlar arkadaslar bir konuda fikrinizi alacaktım. Kuzuların bazılarında sert kabuklu yara benzeri bir sertlik var. Fotoğrafları veterinerlere yolladım bazı mantar bazısı uyuz olabilir dedi. Yarın ilaç alacağım ondan önce sizlerede sormak istedim tecrübesi olan vardır belki. diğerlerine serpmesinden korkuyoruz. Belki sizlerin bir tecrübesi olmustur bu konuda. İç dış parazit, ivomec vs hepsini eksiksiz yaptık ancak yinede bu sorunlar oluyor anlam veremiyoruz.
IMG_1453.JPG
IMG_1455.JPG

• Beğen
Tepkiler: filizma
İyi akşamlar arkadaslar bir konuda fikrinizi alacaktım. Kuzuların bazılarında sert kabuklu yara benzeri bir sertlik var. Fotoğrafları veterinerlere yolladım bazı mantar bazısı uyuz olabilir dedi. Yarın ilaç alacağım ondan önce sizlerede sormak istedim tecrübesi olan vardır belki. diğerlerine serpmesinden korkuyoruz. Belki sizlerin bir tecrübesi olmustur bu konuda. İç dış parazit, ivomec vs hepsini eksiksiz yaptık ancak yinede bu sorunlar oluyor anlam veremiyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 50644Ekli dosyayı görüntüle 50645
Sığırlarda olurdu, kellik derdik babam yanık yağ sürerdi, ne derece doğrudur, bilemem, genelde vitaminsiz hayvanlarda olurdu, 10 yılı aşkında hiç büyükbaştada görmedim, yemsiz bakılan sığırlarda olurdu.

Ekli dosyayı görüntüle 50644Ekli dosyayı görüntüle 50645
Koyunda hic görmedim bunu ama büyük başta gördüm , mantar bu
Mantarın ilacı ayrı ivomec bu sorunu çözmez
Dikkat et sanada bulaşır