MAKBUZ BİLGİLERİ

Herkese merhaba öncelikle,
bu konuda bilgisi olan üyelere bir sorum olucak
sütçülük kooperatifi parayı verirken makbuz üzerine hangi bilgileri yazmaz ise suçlu duruma düşer ?

benim aldığım makbuzlarda dönem tarihi yok parayı verdiği tarih var
sütün birim fiyatı aldığı süt miktarı eksik sadece verilern para yazıyor bunu sikayet etsem koop. başkanı sizce ne kadar ceza alır?

Ynt: MAKBUZ BİLGİLERİ

kardeş açıkcası çok bilgim yok.. ama şikayet konusu neyse öncelikle güzellikle çözmeye çalışın.. zaten üretici birlikleri çok vasat ve kağıt üzerinde kalıyolar.. çok bi sonuç çıkmayabilir..

UÖZKAN.77 link=topic=80417.msg953964#msg953964 date=1420483734' Alıntı:
kardeş açıkcası çok bilgim yok.. ama şikayet konusu neyse öncelikle güzellikle çözmeye çalışın.. zaten üretici birlikleri çok vasat ve kağıt üzerinde kalıyolar.. çok bi sonuç çıkmayabilir..
abi güzellikle çözülecek bi tarafı kalmadı inekleri sattık komple
adam koop. başkanı oldu gazinodan çıkmaz oldu kooperatifi ve üyelerini bitirdi resmen

o zaman iyi bi avukat şart.. ne yazıkki ülke geneli manzara bu! odalar, birlikler minik minik derebeylikler şeklinde çalışıyo.. olan üreticiye oluyo.. ama ŞUÇ hepimizin ortak..

iyi bi avukat 1 değil 10 ' larca açık-eksik bulup işi halleder..

bizim adalet çok ağır işler ama ergeç yerini bulur.. daha yeni 4 yıl süren bi davayı kazandık :)

UÖZKAN.77 link=topic=80417.msg953967#msg953967 date=1420484001' Alıntı:
o zaman iyi bi avukat şart.. ne yazıkki ülke geneli manzara bu! odalar, birlikler minik minik derebeylikler şeklinde çalışıyo.. olan üreticiye oluyo.. ama ŞUÇ hepimizin ortak..

bizim adalet çok ağır işler ama ergeç yerini bulur.. daha yeni 4 yıl süren bi davayı kazandık :)
Umut abi zetor la olan dava ne oldu?

UÖZKAN.77 link=topic=80417.msg953967#msg953967 date=1420484001' Alıntı:

benim gözüm şimdiden korktu :D hayır zaten ben paramın peşinde değilim giden gitti dava versek kazansak masrafı kurtarmaz fakat evrakta sahteciliğe feln girse bir şekilde ceza alsa en azından milletin gözü korkarda düzgün işlemeye başlar koop.

55-46 link=topic=80417.msg953971#msg953971 date=1420484276' Alıntı:
benim gözüm şimdiden korktu :D hayır zaten ben paramın peşinde değilim giden gitti dava versek kazansak masrafı kurtarmaz fakat evrakta sahteciliğe feln girse bir şekilde ceza alsa en azından milletin gözü korkarda düzgün işlemeye başlar koop.

o zaman şahidin de varsa dava açmak yerine Cumhuriyet Baş Savcılığına bir dilekçe ile müracat et.

Müstahsil fişi kesmek zorunda aslında bizde istemek zorundayız , ama almıyoruz

Kendin tut hesabını düzgün , süt fiyatı bellidir zaten, sıkıntı varsa dikkat et .

Art niyet varsa , iki çeşit hesap tutarlar , Müstahsile ayrı resmiyete denetlemeye ayrı hesap yapılır, sen fark etmezsen kaynar gider arada .

Şikayet edersen denetleme gelir gerekirse mahkeme yanlış varsa cezasını alır bizim burada 6 ay yatan başkan oldu .

FEHİM link=topic=80417.msg953975#msg953975 date=1420484537' Alıntı:
o zaman şahidin de varsa dava açmak yerine Cumhuriyet Baş Savcılığına bir dilekçe ile müracat et.
abi şahit işi zor bütün köyün parasını yiyor şerefsiz ama köylü şikayet etmeyemi korkuyo anlamış değilim senin benim yanımda aynı dertten müzdaribiz ama başkanın yanında bi bak hemen onun yandaşı oluvermiş

ismail_17 link=topic=80417.msg953978#msg953978 date=1420484882' Alıntı:
Müstahsil fişi kesmek zorunda aslında bizde istemek zorundayız , ama almıyoruz

Kendin tut hesabını düzgün , süt fiyatı bellidir zaten, sıkıntı varsa dikkat et .

Art niyet varsa , iki çeşit hesap tutarlar , Müstahsile ayrı resmiyete denetlemeye ayrı hesap yapılır, sen fark etmezsen kaynar gider arada .

Şikayet edersen denetleme gelir gerekirse mahkeme yanlış varsa cezasını alır bizim burada 6 ay yatan başkan oldu .
olabilir abi zamanında bimere şikayet etmiştim çok sıkıştırdılar ama bişey çıkmamıştı senin dediğin muhtemel

144fenomen link=topic=80417.msg953994#msg953994 date=1420486150' Alıntı:
Onları bilmiyorum ama bunlar şart.fatura kesim tarihi de net olması lazim.ayda iki kez yada ay sonu olması gerek
abi benim bildiğim bütün mabuzlarda birim fiyat ve satılan/alınan malın miktarı yazılması gerekr iyice bir araştırıp bu işi çözmek lazım adam gazinoda karıylan kızlan yiyip içiyor hadi onu geçtim marifet gibi anlatıyo hadi onuda geçtim 2 sezondur nasıl oluyosa seçiliyo neler neler saydırıyom içimden ama neyse
sitede sütü 1 lirada aşağı satan yok bizde 90 kuruş civarında yem bir önceki köyde 40 lira civarlarında iken bizde 45 di arada 4 km var şuan durum ne bilmiyorum zaten yemde almadık ondan sonra sadece 6 ay dayandık sonrası malum inekleri sattık öncesinde başka bi kişiye veriyoduk zaten