ÇİN MALI TRAKTÖRLERİ BOYKOT EDELİM

teknoloji fakiri.
kalitesiz
yerli sermaye düşmanı
çin malı traktörleri boykot edelim arkadaşlar
çünkü çinli firmalar montaj yoluyla TRAKTÖR piyasasına girmek istiyorlar
LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM VE ÇİN MALI ALMAYALIM noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- noo*-*- mhkş*-*- mhkş*-*-

: ÇİN MALI TRAKTÖRLERİ BOYKOT EDELİM

İnşallah bu desteğin arkası gelir. Çinliler bildiğimiz gibi Uluslar Arası Kopyacılar. Artık o kadar aşmışlar ki, Paris ' in bile kopyasını yapmışlar. Daha ötesi var mı ya? Eyfel kulesinden tutun da kopya yapmadıkları şey yok. Ülkemizde çoğu yerli malların önünü kesen Çinliler...

çin ma lı traktörü alsam daha tarlaya sokmadan elimde kalır zaten genelde tipinden ve fiyatın dan da ne mal olduğu anlaşılıyo oyüzden kimsenin alacağını sanmam hele hele traktörü...

ben neden boykot edecegimizi anlamadım adamlar daha ucuza yapıyolar diyemi çinliler her ülkenin piyasalarında bazı oynamalara neden oldu sadece bizde degilki üstelik timoson dışında yerli traktör yokki o zaman hepsini boykot edelim taklit olayına gelince . bir flim dahi olsa hiç birimiz korsan cd almadıkmı bence aynı şey

Zaten şuan bizim ülkemizde çin malı traktör kullanan yoktur ki (Varsada ben hiç görmedim)...Hem halkımızda bu konuda iyicine kör cahil değil artık Çin malı nedir, nasıldır herkes biliyor.Çin malına genelde ucuz ev gereçlerinde, elektronik bazı eşyalarında,ayakkabı vs. gibi ihtiyaçlarda yöneliyoruz.Gidipte traktör araba gibi alım güçü isteyen ve aldıktan sonra uzun yıllar kullanılmak istenen eşyalarda halkımız Çin malına yönelmez bence...

şöyle bir durum avrupa ülkelerinde [belçika] bizim başımıza bela olan terör örgütlerini destekleyen bir ülke (fehriye erdal hala orada iade edilmedi ve roj tv belçikada )
[fransa] daha geçen yıl ermeni soykırımı resmen tanıyan ve ab konusunda türkiyenin karşısında oldugunu her fırsatta dile getiren bir ülke
[danimarka]pergamber efendimiz(sav) ile alay edilen kalikaütürün yayınlanmasına izin veren bir ülke bir de o adama ödül verdiler
[italya]bir zamanlar teröristbaşını o terörist degil siyasi parti lideridir deyip villarda agırlayım türkiyeye iade etmemişti
yunanistandan bahsetmeye bile gerek yok
e şimdi bu ülkelerin ürünlerini taklit ediyor diye neden çin mallarını boykaot ediyoruzki bırakalım taklit etsinler avrupa ülkelerini bize ne faydası var

ya ben bu mtorları gordum 70lıgı acayıp bısı ama numan abıdedoru soluyo hangınız ınternetten sarkı ındırmıo hangınız vındows u lısanslı acaba eger bole bı boykot yapıcaksak butun marrkaları tabı tutmalıyız ve buda ımkansız yanı eger adam kafaya koydusa muhakkak alır yanı
ama bı taraftan arkadasın dedıgıde doru traktor uzun yıllar kullanılan bı makına gıdıpte adamın bu traktoru alcagı bence supelı
ya aslında bazen bu cın mallarıda baya faydalı oluo cınlıler bıde su kontor ısıne el atsada oda ucuzlasa yaw yıne kontorum bıttı

yanlış anlaşılmasın ben çinlileri savunmuyorum sedece çin mallarını boykot etmenin bize bir faydası olamayacagına dikkat cekmek istiyorum sonuçta diger alternatiflerin bize bir faydası yok

ya walla bırakalım ıyı kotu davasını bııze 20 lıralık aletı 70 lırayı satanları burda ovuyoruz ama pıyasaya bı alternatıf sunan arkadasları boykot etmeye kalkıoz numan abıye sonuna kadar katılıom dıger ulkelerın bıze bı faydası yok hatta zararı var yanı bunların hıc olmassa zararı yok bıde bu rekabet aslında bayada faydalı arkadaslar ben orencı adamım mesela kıza falan bısı alcam zaman hemen bı bole seler satan yerlere gıdıom uyduruk bısı alıom kızada zatı onemlı olan dusunmek muhabbetı yapıom ısımı goruom