Hisarlar'dan yeni fabrika

Hisarlar ' dan yeni fabrika
02 Şubat 2015 Pazartesi - 16:45
Kategori: Haber

Türkiye’nin tarım makineleri sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezinde geliştirilen yenilikçi ürünlerin seri üretiminin yapılacağı üretim tesisinin açılış töreni Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın, Eskişehir Valisi Sayın Güngör Azim Tuna ve Eskişehir Milletvekilleri ' nin katılımıyla gerçekleşti.

Tarım makineleri ve yedek parçalarından traktör kabinine, otobüs şasesinden havaalanı araçlarına, demiryolu ve iş makineleri komponentlerinden savunma sanayi makine parçalarına kadar birçok alanda üretim faaliyetlerinde bulunan Hisarlar, yeni üretim tesisinin açılışını düzenlenen törenle gerçekleştirdi.

Tören sırasında konuşan Hisarlar Ceo’su Zafer Türker sektöründe Ar-Ge ve inovasyona önem veren firmalar arasında yer aldıklarını ifade ederken açılış konuşmasında şunları söyledi: “40 yıldan beri Eskişehir’de yerleşik olarak Türk Metal sektöründeki öncü firmalardan birisi olan Hisarlar, Türkiye’nin ilk traktör kabini, ilk toprak işleme makinesi ve ilk 4*4 off road arazi aracı TURKAR’ın üreticisidir. Hisarlar Ar-Ge Merkezi ' nin gerekliliğini ürünlerimizde ve üretim süreçlerimizde yenilikçilik, ürün kalitemizin ve standardımız yükseltilmesi ve verimliliğin artması için vazgeçilmez bir ön koşul olarak görüyorduk. Bu ön koşul yani Ar-Ge Merkezimizi 2012 yılında hayata geçirdik. Tarım Makinaları sektöründe ilk olan Ar Ge Merkezimizde bugüne kadar toplam 34 adet patent başvurusu yaptık. Aynı zamanda, yenilikçi ürün projelerini içeren 5 adet TÜBİTAK onaylı projemiz devam etmektedir. Bunlardan bir taneside 14 adet patent başvurusu olan Silaj Balya ve Paketleme Makinesi prototipinin üretimini de başarıyla tamamladık.”

Ynt: Hisarlar'dan yeni fabrika

Büyük bir devlet olmanın en kestirme yolu...Tebrik ederim bütün Hisarlar çalışanlarını ve yöneticilerini.İnşallah peşinden başka markalarımızda katılır ve dünyaya sanayi ürünü satabilen çalışıp üreten ülkelerin arasına bizde gireriz böylece.