td serisi debriyaj halatı sorunu

Ynt: td serisi debriyaj halatı sorunu

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983593#msg983593 date=1426725265' Alıntı:
dedıgım gıbı halat senkromeclere baglı asılınca şak dıe gecıyor ama bu senkromec sıstemı 66 serısı nın vıtesındekı senkromecten gelısmıs bır sıstem

pekı tamam madem senın dedıgın gıbı y se NIYE HALA BASKI BALATA KULLANIYOR
HIDROLIK KAVRAMA KULLANMIYOR ?
Tamam Öyle Bir Senkromecin Olduğunu Ve Traktörlere Uygulandığını Varsayalım...
Önceki Soruma Geri Dönüyorum, Bu Şirket Traktöründe Olmayan Bir Sistemi Varmış Gibi Anlatarak, Niye Bas Bas Bu Yağlı Sistem Diye Bağırsın ?

Tam Hidrolik Kavrama Kullanılmıyor Çünkü CNH Politikası... Tam Hidrolik Kavramalı Traktörleri(T5000Gibi) Zaten Var...
+ O Sistemi Kullansa Maliyet Artacak, Daha Yüksek Fiyat Çıkarmak Zorunda Kalacaklar, Satışlara Etki Edecek...
Ülkemizde Bu Konunun En Büyük Örneğini Görebilirsiniz Zaten...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983594#msg983594 date=1426725272' Alıntı:
Abi Yorumlarda Dediğim Gibi Baskı Balatanın Hareketini Yağ Sağlıyor, O Yag Sistemini de Devreye Halat Sokuyor...
İşin Özü Bu... Senkromeci Halatla Asılttırma Çok Garip Geliyor Bana, Bu Kadar Üyemiz, Site Dışında Binlerde TD Kullanıcısı Servislerde Yağ Basıncıyla, Tapayla Uğraşırken...
Niye ayarlıyamıolar o zaman ıkı gun once bırı burda ısya edıyordu fabrıkaya kufurler fılan edıordu yorumlarını sılmıs sonra nıye hala sorun dewam edıor cok sacma

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983595#msg983595 date=1426725444' Alıntı:
Önceki Soruma Geri Dönüyorum, Bu Şirket Traktöründe Olmayan Bir Sistemi Varmış Gibi Anlatarak, Niye Bas Bas Bu Yağlı Sistem Diye Bağırsın ?
tabıkı satıs polıtıkası kımse yogurdum ekşi demez sonucta yaptıkları sıstem satıl gıbı iş goruyor neden desınler kı ?

Aynen ömerin dediği gibi , bir hidrolik beyin var sağ altl tarafta ırdaki tapa ileri geri kalkış hızını ayarlıyor.demba senin dediğin gibi olsa bu halatla ayarlanırdı yanlış mı düşünüyoum

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983597#msg983597 date=1426725570' Alıntı:
tabıkı satıs polıtıkası kımse yogurdum ekşi demez sonucta yaptıkları sıstem satıl gıbı iş goruyor neden desınler kı ?
Siz Yorumunuzu Değiştirerek Soru Eklediğiniz İçin Flood Yapmamak Adına Ben de İletimi Değiştirdim, Yukarıda Cevabı Okuyabilirsiniz, Yılmaz Abi ' nin Bu Konuda İleti Editleme Adında Bi Konusu Vardı Oradaki Tabirle Döneklik Diye Algılanmasın...

Alıntı Yaptığım Cümlenize İstinaden Söylüyorum, 'O Zaman Yarın Dava Açalım Şirkete, Olmayan Bir Sistemi Varmış Gibi Tanıtmak Ve Satmak Adına ?'

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983595#msg983595 date=1426725444' Alıntı:

Tam Hidrolik Kavrama Kullanılmıyor Çünkü CNH Politikası... Tam Hidrolik Kavramalı Traktörleri(T5000Gibi) Zaten Var...
+ O Sistemi Kullansa Maliyet Artacak, Daha Yüksek Fiyat Çıkarmak Zorunda Kalacaklar, Satışlara Etki Edecek...
Ülkemizde Bu Konunun En Büyük Örneğini Görebilirsiniz Zaten...
omerfarukkoc link=topic=81946.msg983600#msg983600 date=1426725751' Alıntı:
Siz Yorumunuzu Değiştirerek Soru Eklediğiniz İçin Flood Yapmamak Adına Ben de İletimi Değiştirdim, Yukarıda Cevabı Okuyabilirsiniz, Yılmaz Abi ' nin Bu Konuda İleti Editleme Adında Bi Konusu Vardı Oradaki Tabirle Döneklik Diye Algılanmasın...

Alıntı Yaptığım Cümlenize İstinaden Söylüyorum, 'O Zaman Yarın Dava Açalım Şirkete, Olmayan Bir Sistemi Varmış Gibi Tanıtmak Ve Satmak Adına ?'
şimdi YAZDIKLARIN cok celısklı t5000 serısınde hıdrolık kavrama var powerstaıl var bunda hem fıkırız bnde dıorum kı yerlı nh de baskı balata var power satıl var kardesım power satıllı sıstemde baskı balata nasıl oluyor ?

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983601#msg983601 date=1426725940' Alıntı:
şimdi YAZDIKLARIN cok celısklı t5000 serısınde hıdrolık kavrama var powerstaıl var bunda hem fıkırız bnde dıorum kı yerlı nh de baskı balata var power satıl var kardesım power satıllı sıstemde baskı balata nasıl oluyor ?
nasıl oluyor bılıyor musun HALATLA OLUYOR yanı bahsettıgım sıstem.

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983601#msg983601 date=1426725940' Alıntı:
Çelişkili Yazdığım Kısım Yok, Gayet Açık Ve Net, Halat Yağlı Sistemi Uyarıyor Yağlı Sistem de 66s Serisinde Debriyaja Bastığınız Hareketi Yapıyor, Baskıyı Uyarıyor Ve Sonra Hareketin Yön Değiştirmesi Sağlanıyor... Bu 3. Yazışım Bunu...

Hani Şirketi Dava Etmiyormuyuz ? Soruma Cevap Verin ? Siz de Kendi Savunduğunuz Tezi Açıklayın... Ki Tam Olarak Ne Demek İstediğinizi Anlayalım...

Ali SARAÇ link=topic=81946.msg983598#msg983598 date=1426725645' Alıntı:
Aynen ömerin dediği gibi , bir hidrolik beyin var sağ altl tarafta ırdaki tapa ileri geri kalkış hızını ayarlıyor.demba senin dediğin gibi olsa bu halatla ayarlanırdı yanlış mı düşünüyoum
Abi 66s ' Lerin Levyesinin Yaptığı İşi Halatla Yapacak Olursak Debriyajsız İleri Geri İçin Önce İşin İçinde Yağ Olmamak Kaydıyla Başka Bi Sistem Olması Lazım... Bir de Bu Hareketin Yavaş Olması İçin Halatın Ya Sünen Cinsten bişey Olması Lazım Ya da Onun İçin de Başka Bi Sistem Olması Lazım... Ki Adamlar Debriyajsız Sistem Yaptık Diye Hava Atabilsinler...

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983604#msg983604 date=1426727701' Alıntı:
pekı bu adamların sorunu neden olmuyor ?
Debriyaj Halatı Sorununu Diyorsanız Ve Sorun Halat Kopmasıysa TM Serisinin Halatını Alır Takar Sorunu Çözebilirsiniz, Mesela...

Shuttle ' ın Sakin Kavramasını Diyorsanız... Kavramanın Sakin Olması İçin Hidrolik Valfleri Örneğin 0-1 Sn Aralığında 10 Bar, 1+ Sn İçin 20 Bar Şeklinde Çalıştırmak Gerekir... Bunu Mekanik Şekilde(Halatla) Yapmak Sıkıntılı... Çünkü Yağlı Sistemi Uyaracak Sistemin Hareketlerini Programlayacak Bişey Yok Ortada, Mekanik Sonuçta, Halatın Çalışmasını Ayarlayamazsınız ki...

Elektronik Şekilde Yapılırsa, Hidrolik Valfleri Çalıştıracak Selenoid Valfleri Şu Saniye Aralığında Şu Kadar İtekle, Ki Hidrolik Valf Şu Basınçta Çalışsın, Şu Saniyeden Sonra da Tam İtekle ki Valf Tam Basınçta Çalışsın Ve Dolayısyla Tam Kavrama Sağlansın Diye Selenoid Valfleri Programlayabilirsiniz...
Hatta Motorun Hareket Halinde Olup Olmadığını Algılayan Bir Sensörle(Endüktif, Civalı, Manyetik...vs);
Motorun Hareketi Durana Kadar Hidrolik Valf Şu Basınçta Çalışacak Şekilde,
Motorun Ters Yöne İvmelenmesi Şu Hıza Çıkana Kadar Hidrolik Valf Şu Bacınçta Çalışacak Şekilde,
O Hızdan Sonra da Tam Basınçta Çalışacak Şekilde Diye Bile Programlanabilir...

Somut Malzeme Olduktan Sonra Sadece Makine Diline Biraz Hakim Olmak Yeterli Bu Konuda...

rencber link=topic=81946.msg983666#msg983666 date=1426759380' Alıntı:
tm serisinin halatı uyuyorsa onu takacağım bu bilgi için modaratöre teşekür ederim
Yanlış Bilgi Olmasın. Uyar Uymaz Bilgim Yok, Örnek Teşkil Etmesi İçin TM Serisinin Dedim. Bu Yüzden Cümlemin Sonunda Mesela Kelimesini Kullandım...
Ama Uyacak Başka Serilerin Daha Güçlü Halatları Vardır, Uydurulabilir Elbet... Servisle Birlikte Ayarlamak Lazım...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983667#msg983667 date=1426759891' Alıntı:
Yanlış Bilgi Olmasın. Uyar Uymaz Bilgim Yok, Örnek Teşkil Etmesi İçin TM Serisinin Dedim. Bu Yüzden Cümlemin Sonunda Mesela Kelimesini Kullandım...
Ama Uyacak Başka Serilerin Daha Güçlü Halatları Vardır, Uydurulabilir Elbet... Servisle Birlikte Ayarlamak Lazım...
anladım daha kuvvetli olanlar uydurulabilir

Ben neredeyse fabrikada calisabilecek seviyeye yaklastim bu zikkimla uğraşırken. Evet tdd lerin shutle tertibati halatli ayni zamanda hidrolik kumandasi var ve iceride bu kumandanin komuta ettiği hodrolik paket var. Ve ayni anda da balata kavrama duzenigide var. Hatta ben bu hodrolik paketi arizalandirdim ve sirf bu yüzden sezon ortasinda 5 gün serviste kaldi Traktör. Benim anladigim kadariyla hidrolik paket kavrama yapabiliyor ama sadece shutle kplu ile. balata kavramasi da ayak debriyajini kullaninca devreye girip kavrama veya ayirma yapiyor. Ayni zamanda kuyruk mili kavramasini da yapiyor. Motor sökülünce gördüklerimden böyle anladım ben.

slm arkadaşlar bnm td 65b traktorun debrıyajnda cok boşluk var servıse gtrdum bu kadar bosluk olur dyor diger tdb lere bakıyom debrıyaj cok guzel bnm kınde cok az kavrama var neden acaba bılen arkadaslar varsa yorumlrnı beklerm