Newholland TD 90D-TT65 ve TT55 Gübre çekiminde

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Bu yıl işler çok yoğun başladı tarla işleri başlamadan inşaat ve çevre temizlik işlerini bitirmeye çalışıyorum.Gübre çekmek için uygun tarla olmadığından harmana kadar buraya stok yapacağım.Resimlerde 3 traktör var ama sadece şöfer benim in bin çok yoruldum böyle bir kaç günlük gübre işim kaldı.

Ynt: Newholland TD 90D-TT65 ve TT55 Gübre çekiminde

Sağolun arkadaşlar :)
gübre serpmeye çatak kapsamında 2.kez başvuracağım çıkarsa hayırlısıyla çalışırken paylaşım yaparım.
ismail_17 link=topic=82271.msg978358#msg978358 date=1425576723' Alıntı:
Kolay gelsin, iþletmenin önünde yerin uygun olsa biriktirsen , yýlda bir harman zamaný çeksen, çok güzel olur iki defa iþ olmaz .
İşletmenin önünde uygun yer var aslında ama görüntü kirliliği yaptığı için yer değiştiriyorum abi çektiğim yerde yakın 300 mt mesafe,birikmiş gübreyi çektim bu gün açık avluların temizlikleri var.

Hacı abi bu gübre büraz yandıktan sonra (acemi kompost) katı gübre dağıtma romorku ile dağıtılırsa güzel olabilir ama taze ike biraz zararı var diye duymuştum
birde soru sorayım hayvanların altını temizleme sistemi nasıl yani gübre, o doldurduğun yere nasıl çıkıyor?
Kolay gelsin hayırlı akşamlar :)

Haciimmet hocam sana satilli bi ciftcekr şart artık sayı arttikca dediğimi çok daha iyi kavrarsiniz.
Temizledikten sonra insan bakınca lan burası nekadar da buyik diyor drgil mi ama.

ORION link=topic=82271.msg978393#msg978393 date=1425580469' Alıntı:
Hacı abi bu gübre büraz yandıktan sonra (acemi kompost) katı gübre dağıtma romorku ile dağıtılırsa güzel olabilir ama taze ike biraz zararı var diye duymuştum
birde soru sorayım hayvanların altını temizleme sistemi nasıl yani gübre, o doldurduğun yere nasıl çıkıyor?
Kolay gelsin hayırlı akşamlar :)

tazeside sıkıntı olmuyor hocam 27 dk yere 150 basın komple yükünü çekiyoruz pek zarar görmedik hiç.

eeemreee link=topic=82271.msg978520#msg978520 date=1425595162' Alıntı:
Haciimmet hocam sana satilli bi ciftcekr şart artık sayı arttikca dediğimi çok daha iyi kavrarsiniz.
Temizledikten sonra insan bakınca lan burası nekadar da buyik diyor drgil mi ama.

tazeside sıkıntı olmuyor hocam 27 dk yere 150 basın komple yükünü çekiyoruz pek zarar görmedik hiç.
Tabikide ilk etapta gözle görülür bir fark olmayacaktır. hayvanlar yedikleri yemlerin yabancı otların vs ancak yarısını sindirebilirler ve yarısını sindirmeden dışarı atarlar bu da hayvan dışkısı içinde gözle görülemeyen yabancı ot tohumu olduğu anlamına gelir bu otlar zaman zaman tarlada hastalıkta yapabilirler.
bu sebeb ile taze hayvan gübresi fermantasyona uğratilarak, yanması ile yabancı ot tohumları ve hastalıklardan arındırılması ve yanma esnasında gübre içinde bulunan mikro organiz sayısının artması sağlanır bu sebeble ile fermantasyon sonrası tarlaya gübre serpmek daha faydalı olacaktır efendim saygılar :)

ORION link=topic=82271.msg978578#msg978578 date=1425625581' Alıntı:
Tabikide ilk etapta gözle görülür bir fark olmayacaktır. hayvanlar yedikleri yemlerin yabancı otların vs ancak yarısını sindirebilirler ve yarısını sindirmeden dışarı atarlar bu da hayvan dışkısı içinde gözle görülemeyen yabancı ot tohumu olduğu anlamına gelir bu otlar zaman zaman tarlada hastalıkta yapabilirler.
bu sebeb ile taze hayvan gübresi fermantasyona uğratilarak, yanması ile yabancı ot tohumları ve hastalıklardan arındırılması ve yanma esnasında gübre içinde bulunan mikro organiz sayısının artması sağlanır bu sebeble ile fermantasyon sonrası tarlaya gübre serpmek daha faydalı olacaktır efendim saygılar :)
Hiç böyle düşünmemiştim hocam. Yabancı ot sorunu pek yok bizde ondan sorun olmadı. Ama dediğiniz şekilde yapılması tabiatiyla daha iyi

kolay gelsın tt55 ver yerıne t480s al bnce hem ılerı gerı levyesı var her yerede gırer gubre doldururkende ılerı gerı kolay olur