NEWHOLLAND T5 115

Merhaba arkadaşlar .T5 115 hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar var mı? Teknik açıdan ve kullanışlılık açısından nasıldır.
benim ilk etapta dikkatimi silindir hacmi çekti. Normalde 4.0 veya 4.5 lt silindir hacminde 115 bg güç üretilirken bu motorda 3.4 lt hacimden aynı güç üretiliyor buda benim aklıma direk ekonomiyi getiriyor.Comonrail motor ama yinede misallerine göre silindir hacmi düşük.461 nm tork iyi bence.
Birde elektrocommand veya hi-lo vites seçeneği var.Hi-lo yu kullandım biliyorum.elektrocommand nasıldır acaba .Arada 6000 eu fark var.Değer mi sizce?
Kullanan ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: kadirgok
Ynt: NEWHOLLAND T5 115

arkadaşım t5-115 kullanıyoruz fakat çekişten pekde memnun değiliz kıraç toprakta anız kaldırırken 3 takviye 1.vites kaplumbağa da çekmiyor ve yığılıp sürekli istop ediyor ankradan servis çağırdık kuyruk milinden beygiri ölçtüler 114 çıktı motoru küçük olduğundan takviye 2nin 3 veya 4 de gidin dendi fakat bu şekilde de hızı ortalama 7,5 falan oluyor. şuanda traktörü tarla işlerinin tamamında takviye 2 ile kullanıyoruz. en son 15 li yaysız kaz ayağı çektim ortalama hızı 11 ve yakıt yaklaşık 0,5 lt olarak tespit ettim bu arada traktörüm 201 saat de henüz

Burda biri yeni aldi.. ama cok yeni konusmak icin erken.. motor hacmi cok kucukmus.. az yakar mi bilmem ama cok cekmez derim.. cekmezse de aksine cok yakar..

Buyuk motor buyuk iste az yakar vesselam.. motor hacmi de ayni derim..

gmcomer link=topic=82749.msg985187#msg985187 date=1427058509' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar .T5 115 hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar var mı? Teknik açıdan ve kullanışlılık açısından nasıldır.
benim ilk etapta dikkatimi silindir hacmi çekti. Normalde 4.0 veya 4.5 lt silindir hacminde 115 bg güç üretilirken bu motorda 3.4 lt hacimden aynı güç üretiliyor buda benim aklıma direk ekonomiyi getiriyor.Comonrail motor ama yinede misallerine göre silindir hacmi düşük.461 nm tork iyi bence.
Birde elektrocommand veya hi-lo vites seçeneği var.Hi-lo yu kullandım biliyorum.elektrocommand nasıldır acaba .Arada 6000 eu fark var.Değer mi sizce?
Kullanan ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkürler.
hayırlı olsun

gmcomer link=topic=82749.msg992953#msg992953 date=1428870218' Alıntı:
bu traktorden kullanan arkadas yok mu acaba.
t 5000 serısının devamı dıyorlar.

Meraba arkadaşım.uzun zamandır sayfayı ziyaret etmiyordum.aylar oncesinde 115 eco ya gönul vermistik ama vazgectik gecenlerde yine bursa tarim fuarinda uğradik yine oradaydi 115 ama fiyat cok ucuk türk traktorde en son 62000 euroya bıraktilar harman 58000 dedi turktraktore 60000euro verdik kabul etmediler.vesselam fiyat zaten ucuk motoruda deneme sansimiz yok cekisi falan nasil hicbir bilfimiz yok.siz naptniz aldinizmi bizim is askida

Öncelikle merhaba. Size yardımcı olabilecek bilgiler.

Üretim yeri: İtalya
Model: New Holland T5.115
Muadili eski model: New holland 5070
Motor:FTP Common Rail Dizel
Motor hacmi: 3387 ml*
Maksimum tork: 429.4 Nm* (1500 rpm(yani 15 gaz))
Maksimum dingil açıklığı: 2380 mm
Maksimum tork rezervi: %34.7*
Maksimum güçte saatlik yakıt tüketimi:23.64 lt*
Maksimum çekiş gücü (ECE R24 e göre) 79.3 HP*
Ortalama ses kullanıcı kulağına ulaşan ses seviyesi:80 dB A*
Şanzıman bilgileri: Hi-LO (mekanik takviye ve buçuk), ELECTRO COMMAND (elektronik takviye+elekronik buçuk)
Şanzıman yağı: 15W40
*Sayısal veriler ABD Traktör test merkezinden alınmıştır.

Bana göre bu veriler ışığında, traktöre istenilen para çok fazla.

Selamın aleykum arkadaşlar bizde T5 105 elektro command war we 5li 11 li pullukda 12 km hıza cıkabılıyor we 1.34 yakıtı war kuyruk mili derseniz hisarlar alabora 3000 metre cekıyor we hıc bı sıkıntısı yok bıde bız pancar cıftcılıgı yaptıgımızdan tarlaları mecbur tavından azdaha ıslak surmek zorunda kalıyoruz ha bıde arka kepçe ile 5.4 lıtre mazot ile 30 ton pancar yukluyor yalnız bıraz yolda yakıtı var ama dusuk vıteste gıdersen 16x16 sanzıman war bızde 16 ncı vıtesde 41 km hız yapıyor we 21 gazı gecmıyor ozaman yakıt dusuyor ama tarla yolları malum yavas gıttın devır cok werdınmı yakıyor ama bız traktorden cok memnunuz . Ha bıde td 100 ile arka arkaya tarla surduk td 100 5 11 lı pulluk da yetısemıyor 3000mt kobra cekmıyor 265 kobra takıyoruz o yuzden ha td 100 de benım motorum fakat cekmıyene cekıyor demek haramdır.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

hsynesen link=topic=82749.msg1025246#msg1025246 date=1444127491' Alıntı:
arkadaşım t5-115 kullanıyoruz fakat çekişten pekde memnun değiliz kıraç toprakta anız kaldırırken 3 takviye 1.vites kaplumbağa da çekmiyor ve yığılıp sürekli istop ediyor ankradan servis çağırdık kuyruk milinden beygiri ölçtüler 114 çıktı motoru küçük olduğundan takviye 2nin 3 veya 4 de gidin dendi fakat bu şekilde de hızı ortalama 7,5 falan oluyor. şuanda traktörü tarla işlerinin tamamında takviye 2 ile kullanıyoruz. en son 15 li yaysız kaz ayağı çektim ortalama hızı 11 ve yakıt yaklaşık 0,5 lt olarak tespit ettim bu arada traktörüm 201 saat de henüz
7.5 km pullukta iyi dahası pulluğu kaldirir 115hp traktöre 15 yerine 13 kazayagi taksaniz ideal hiz olan 15 km ye çıkarsınız

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ekim ayında T5 115 Electro Command aldık. Traktör şu an 70 saate kış geldiği için çok kullanma imkanımız olmadı. Yerli üretim Newholland’lara göre üstünlüğü tartışılmaz bile. Tabiki dünyanın en iyi traktörü değildir. Arazi büyüklüğü, toprak yapısı, ekipman ve ekilen ürün çeşitleri traktör seçimini etkileyen faktörler. İlginç yorumlar yapanlar olmuş. Farmall 115 C yi beğenen adam, T5 115 Electro Command’ı kötülemiş çok ilginç.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Ekim ayında T5 115 Electro Command aldık. Traktör şu an 70 saate kış geldiği için çok kullanma imkanımız olmadı. Yerli üretim Newholland’lara göre üstünlüğü tartışılmaz bile. Tabiki dünyanın en iyi traktörü değildir. Arazi büyüklüğü, toprak yapısı, ekipman ve ekilen ürün çeşitleri traktör seçimini etkileyen faktörler. İlginç yorumlar yapanlar olmuş. Farmall 115 C yi beğenen adam, T5 115 Electro Command’ı kötülemiş çok ilginç.
Şahsen T5 kullanmadım ama genel itibariyle birkaç kişiden çekişi düşük olduğunu hatta hantal diyen var.Bende Farmall 85c var 115c de nasıl biliyorum seri pratik kasa kısa ve hafif t5 e göre bu yüzden çekiş farkı olabilir mi acaba? Yani fiziksel olarak değişiklik var.Fırsat olsa t5 kullansam.

Şahsen T5 kullanmadım ama genel itibariyle birkaç kişiden çekişi düşük olduğunu hatta hantal diyen var.Bende Farmall 85c var 115c de nasıl biliyorum seri pratik kasa kısa ve hafif t5 e göre bu yüzden çekiş farkı olabilir mi acaba? Yani fiziksel olarak değişiklik var.Fırsat olsa t5 kullansam.
İyi geceler kardeşim. Farmal C ile T5 aynı motoru kullanıyor. T5 Electro Command’ın Farmall C deki karşılığı tam bire bir olmasada Farmal 115 U ve Pro serisi. Newholland ı seçme sebebim ağırlıkla servis yedek parça ve ilerde çıkabilecek sorunlar karşısında muhatap bulabilmek olmuştur. Yoksa gönlümden geçen makina jhonn deree 6115MC’idi. fiyatıda hesabın içine mecburen katınca Newholland T5 kazandı.

• Beğen
Tepkiler: Alexander