AFYONLU ARKADASLAR DAMİZLİK CİFTLİGİ ARİYORUM AFYONDAYİM

Arkadaslar afyondayim yurt disindan gelen hayvanlar ve normal damizlik olan hayvan cifliklerini afyonda nerededir??
Afyondayim suan telden de iletisime gecebilirsiniz tesk simdiden
05325452075

Ynt: AFYONLU ARKADASLAR DAMİZLİK CİFTLİGİ ARİYORUM AFYONDAYİM

Çiftçi tv de yakinlarda bir program vardı Afyon da yurtdışından gelen simental satışı yapiyorlarmis youtube çiftçi tv kanalindaki videolarda araştırma yaparsan bulabilirsin

KIvrak link=topic=82788.msg985847#msg985847 date=1427214129' Alıntı:
Çiftçi tv de yakinlarda bir program vardı Afyon da yurtdışından gelen simental satışı yapiyorlarmis youtube çiftçi tv kanalindaki videolarda araştırma yaparsan bulabilirsin
dedigin gibi burda bi arkadasım vardı salar koyunde bır cıftligi gezdik

ORION link=topic=82788.msg986089#msg986089 date=1427275904' Alıntı:
Ali abi sende hayvancılık var mı yoksa benim gibi yapmayı mı düşünüyorsun :)
Yapmayı düşünüyorum . Da benim ilgimi çeken besi hayvancılığı sağım falan uğraşamam yetişemem besi hayvanına bakabileceğimi düşünüyorum.

Besi hayvancılığı güzel de çiftliğin temel giderlerini nasıl karşılamayı düşünüyorsun?
Süt parası kazanmadan en az 3 yıl nasıl idare edeceksin?

Ali SARAÇ link=topic=82788.msg986091#msg986091 date=1427276486' Alıntı:
Yapmayı düşünüyorum . Da benim ilgimi çeken besi hayvancılığı sağım falan uğraşamam yetişemem besi hayvanına bakabileceğimi düşünüyorum.
Aynı mantıktayız Yurt dışında etçil hayvan yetiştiricileri çok geniş ve verimli yeşil alanlara sahip oldukları için kolay yetiştiriyorlar bizde bol yeşil alan yok bu büyük sıkıntı :( biraz araştırdım bende besi ve süt işini hatta bir kaç tane kitapda edindim de süt daha iyi geliyor bana bütün işin süt işi olacak ama buğday pancar yetiştirmeyeceksen tarlada yetişen bitkiler tamamen yem bitkisi olacak ...
Kim ne derse desin hayvan işi güzel koyun da iyi keçide iyi besi danasıda iyi süt ineğide iyi ....

celal deniz link=topic=82788.msg986101#msg986101 date=1427277605' Alıntı:
Manisa ' da Angus Çiftliği var...Gidip, fizibilite çalışması yapıp, bizi de bilgilendirirsen seviniriz..
evet turgutlu yada ahmetlide diye biliyorum çok gitmek istedim ama nasip olmadı daha

bantun111 link=topic=82788.msg986113#msg986113 date=1427283283' Alıntı:
manisada fakat da kaç kere geçtim Holstein yok ful angus :D
manisadakibi bilmiyorum salihli kapancada var eldelekte var bide ahmetli yada turgutluda var bunları biliyorum manisadaki nerde nasıl bilmiyorum.kapancadaki ne erkek satıyor ne dişi hepsini kendi besiye çekip satıyor. ztn angusun damızlığını zor satarlar