2015 nisan Malatya Tarım fuarından bi kaç foto

Ynt: 2015 nisan Malatya Tarım fuarından bi kaç foto

Güzel paylaşım elinize sağlık. Dediğiniz gibi fuar fazlasıyla sönüktü. Geçen yılki hem don hem kuraklık çiftçiyi vurdu. Köye bakıyorum geçen senelerde hiç olmazsa köye 4-5 sıfır traktör girerdi sezon açılışına kadar. Ama bu sene hiç alan olmadı. Yine ekipman alımları da aynı şekilde azalmış durumda. Geçen seneler bir kısım mazotu gübreyi peşin bir kısmı kooperatiften alırdı, bakıyorum bu sene herkes kooperatife yüklenmiş durumda. Kooperatife olan borçlar tüm köyün katlanmış durumda. Bunlarla beraber değerlendirince fuarın sönük geçmesi çok normal. Malatya Elazığ bölgesi çiftçisi ciddi sıkıntı içinde çünkü. Umarım bu sene hayırlı bol bereketli hasatlar olur da çiftçi bir miktar toparlanır

phantomerkunt link=topic=83029.msg990036#msg990036 date=1428221864' Alıntı:
Güzel paylaşım elinize sağlık. Dediğiniz gibi fuar fazlasıyla sönüktü. Geçen yılki hem don hem kuraklık çiftçiyi vurdu. Köye bakıyorum geçen senelerde hiç olmazsa köye 4-5 sıfır traktör girerdi sezon açılışına kadar. Ama bu sene hiç alan olmadı. Yine ekipman alımları da aynı şekilde azalmış durumda. Geçen seneler bir kısım mazotu gübreyi peşin bir kısmı kooperatiften alırdı, bakıyorum bu sene herkes kooperatife yüklenmiş durumda. Kooperatife olan borçlar tüm köyün katlanmış durumda. Bunlarla beraber değerlendirince fuarın sönük geçmesi çok normal. Malatya Elazığ bölgesi çiftçisi ciddi sıkıntı içinde çünkü. Umarım bu sene hayırlı bol bereketli hasatlar olur da çiftçi bir miktar toparlanır
ne yazık ki bizim buralarda öyle. Alım satım azalmış.
Hem eski borçlardan hemde gelecekle ilgili olan karamsarlıktan kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum

phantomerkunt link=topic=83029.msg990036#msg990036 date=1428221864' Alıntı:

Haklısınız . Ama doğanşehir bölgesinde, malatya da yine zirai don yaşandı. bu gün kendim inceldim kayısı ağçalrını. Bazı bahçelerde ciddi ürün kaybı var. kimi bahçelrde %100 kayıp var. Havalar halen soğuk . umarım kurtulur meyve ağaçları zirai dondan. bu gece yine don olacak doğanşehir bölgesinde. Başka yerleri bilmiyorum ama bu sene de geçen yıl ki gibi bir afet olma ihtimali halen var.