Buğdayda pas ilacı ve yaprak gübresi uygulaması

Buğday : Adana 99 ( ekmeklik)
Tohum mikatrı : 28 kg/da
Taban gübresi : 35 kg/da gübretas super ekin gübresi
1. Üst gübre : 20 kg/da %33 A.N
2. Üst gübre : 20 kg/da %33 A.N
Yabanci ot : Perun + Amin
Pas ilacı : Duet Super
Yaprak gübresi : Gübrestaş Combi+ gübretaş 10.30.10 + Gübretaş Aminoasit + 150 gr/da üre

Mayıs ayı içerisinde süne ilacı ve Gübretaş 10.05.40 atılacak

İlaçlama makinası : Parlayan 1000 lt hidrolik kollu

Resimler ve ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 897
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 699
  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 1,037
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 591
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 546
  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 670
Ynt: Buğdayda pas ilacı ve yaprak gübresi uygulaması

Çok tesekurler tahmini beklentimi 600-750 kg/da asıl olay bu aydan sonra baslıyor. Tane doldurma mayıs ayı gibi baslıyor bu donemdede boşge asırı sıcak oluyor amacımı mayıs ayına yeterli derece rutubetli toprak ile girmek. Simdiye kadar yagıslar iyiyidir ama sanırım geleeck hafta sulamalar baslar buğdaylar gebelikte çiçeklenmeden önce sulama gerekecek gibi gorunuyor hava tahmin raporlarına göre

Tesekkurler hasat bizim burada haziran 5-10 haftası baslıyor sulu arazilerden bahsediiyorum. Kurular dedisgin gibi mayıs 20 den sonra baslar
Benim su ile 10.05.40 kullanmadaki amacım basak ve tane gelişimini kuvvetlendirmek ve protein oranını artırmaya calısmak

Hepinize tesekkurler normalde kardesleme doneminde de atmayı planlıyordum ama yabancı ot ilacını attıktan sonra 1 hafta beklemek gerekiyordu o sırada ypgun yagmur olunca pas ilacı ile beraber attım otomatik olarakta ikinci yaprak gübresi uygulaması sune donemine kaydı
Normalde yabancı ot ilacından 1 hafta sonra ilk yaprak gubresi uygulaması pas ilacı ilede ikinci yaprak gubresi uygulaması yapıyorum

Yaprak gübresi : Gübrestaş Combi+ gübretaş 10.30.10 + Gübretaş Aminoasit + 150 gr/da üre

Mrb Ünsal bey
Ben Kırıkkale de buğday tarımı ile uğraşmaktayım buyıl ilk defa pas uygulaması yapmak istiyorum bizim buralarda bu uygulamalar yapılmaz ;fakat ben geçen yıl buğdayda septorya ve sarı paşa rastladım bundan dolayı kök boğazı ve pas mücadelesi yapmak istiyorum bu konuda sizin tecrübenizden faydalanmak isterim.

Daha önce 2018 sezonunda opera Max ve ACANTO plus denemesi yapmıştınız bu deneme sonucu görüşünüz ne olur?

Bu konuda bize 1. Ve 2. Pasta hangi ilaçları önerirsiniz.?

Bu ilaçları en ekonomik nereden tedarik edebiliriz?

Saygılarımla
Fikret bozkurt

ARKADAŞLAR DUPONT ACANTO PLUS MU OPERA MAX MI YOKSA BAYR SOLİGOR MU KULLANALIM..VEYA BAŞKA ÖNERİLERİNİZ VAR MI..VERİME ETKİ EDEN BUNLARIN OLDUĞU SOYLENİYOR. 1. PAS İLACINDA OPERA MAX VEYA ACANTO PLUS DÜŞÜNÜYORUM..SİZCE VERİM ARTIŞI YÖÜNÜNDEN 1. UYGULAM MI YOKSA 2. UYGULAMAMI DAHA ETKİLİ...GÖRÜŞLERİNİZ VE TECRÜBE DENEMELERİNİZ NELERDİR.

Ureyi 250grm koysaydin 150 az değil mi