hattat modern seri t4000

HATTAT TRAKTÖR MODERN SERİ T4075 T4080 T4090 T4100

t4100 t4090 t4080 t4075 perkins motor
24x24 vites turbo intercooler. yag soğutucu. kompurosör. sanruf acılırtavan 540-540e kuyrukmili. 8spol valf. hı shıft el debriyajı yani vitesten dügme ile debriyaja basma. oto Konturol .4x4 defransiyel kilidi kuyruk mili dügmeli ekipman bağlantı uçları kurt ağızı orta kol hidrolik yardımcı piston dijital gösterge kmh ölçer hidrolik debriyaj kabinde toplam 8 aydınlatma lambası arka cam silecek çamurluklarda hidrolik indirme kaldırma düğmeleri.klima. radyal lastik.direksiyon altı shuttle

fatihcastle link=topic=83234.msg1017160#msg1017160 date=1439150794' Alıntı:
Abi kullanmadim da traktormetre de tanitiminda debriyaj geri cektigini gördüm ve pratik gelmemisti tabi kullanmadan bilemem

Baya inceledim ben o motoru.

Mantık basit. Düğmeye basınca, hidrolik pompaya bağlı bir lift debriyajı itiyor. Normalde kuru balatalı klasik debriyaj. Lakin düğmeye basınca bir piston debriyaj balatalarını ayırıyor.

Onunla uğrayacaklarına hirdolik shuttle ' a zaman ayırsalarmış çok daha yerinde olurmuş.

Benim gördüğüm 3 kötü yanı var:

1-) levyeyi çok biçimsiz ve kullanışsız. Shuttle ' a benzetmeye çalışmışlar ama yok. Çok sert ve dengesiz biryerde. Kesinlikle olmamış.

2-) görüş çok dar. Ithal Valtra serisine göre iyileştirilmiş ama hala şöför için çok kör nokta mevcut. Önünü göremiyorsun.

3-) iç mekanda kalitesiz plastik kullanılmış. Bu traktöre bindiğin an kalite düşüklüğü hissi yaratıyor kullanıcıya. Mesela direksiyon yüksekliğini ayarlamaya yarayan mandal. Hem ince, hem plastik. Çok uzun ömrü olmaz o mandalın yerli kullanıcılarda.

Ynt: hattat modern seri t4000

sebazios link=topic=83234.msg1017161#msg1017161 date=1439151244' Alıntı:
Baya inceledim ben o motoru.

Mantık basit. Düğmeye basınca, hidrolik pompaya bağlı bir lift debriyajı itiyor. Normalde kuru balatalı klasik debriyaj. Lakin düğmeye basınca bir piston debriyaj balatalarını ayırıyor.

Onunla uğrayacaklarına hirdolik shuttle ' a zaman ayırsalarmış çok daha yerinde olurmuş.

Benim gördüğüm 3 kötü yanı var:

1-) levyeyi çok biçimsiz ve kullanışsız. Shuttle ' a benzetmeye çalışmışlar ama yok. Çok sert ve dengesiz biryerde. Kesinlikle olmamış.

2-) görüş çok dar. Ithal Valtra serisine göre iyileştirilmiş ama hala şöför için çok kör nokta mevcut. Önünü göremiyorsun.

3-) iç mekanda kalitesiz plastik kullanılmış. Bu traktöre bindiğin an kalite düşüklüğü hissi yaratıyor kullanıcıya. Mesela direksiyon yüksekliğini ayarlamaya yarayan mandal. Hem ince, hem plastik. Çok uzun ömrü olmaz o mandalın yerli kullanıcılarda.
Aynı şeyleri düşünüyoruz abi kalite asla tesadüf değil uzun süreli arge gerekir

hattat ne insanların hakkını yer nede batar bilmeden konuşmak güzel ama ya gerçekler.. tekirdağ çerkesköyde bütük bir yapı dev fabrika üretim yeri eğer ki hattat batarsa ki bir büyük Allah inan senin benim bindiğimiz traktörler newholland jhondeere deutz vb bunlar hep ortada kalır anla demek istediğimi ;) mercedes firmasının bir fabrikasını satın aldılar gemilerle tekirdağa taşındı 2020 yılına kadar mercedesin arabalarına hidrolik sistem üretecek. hayal laflar bunlar üç dört çakalın marka kötüleme işi mahkemeye başvursunlar sokak ortasına pankart açacaklarına halkmı ödeyecek onların parasını ki eğer öyleyse hayırlı işler bol kazançlar..

sugarman_20 link=topic=83234.msg1021417#msg1021417 date=1441639332' Alıntı:
hattat ne insanların hakkını yer nede batar bilmeden konuşmak güzel ama ya gerçekler.. tekirdağ çerkesköyde bütük bir yapı dev fabrika üretim yeri eğer ki hattat batarsa ki bir büyük Allah inan senin benim bindiğimiz traktörler newholland jhondeere deutz vb bunlar hep ortada kalır anla demek istediğimi ;) mercedes firmasının bir fabrikasını satın aldılar gemilerle tekirdağa taşındı 2020 yılına kadar mercedesin arabalarına hidrolik sistem üretecek. hayal laflar bunlar üç dört çakalın marka kötüleme işi mahkemeye başvursunlar sokak ortasına pankart açacaklarına halkmı ödeyecek onların parasını ki eğer öyleyse hayırlı işler bol kazançlar..

Hayırdır fabrikaya ortaklığın mı var? Senin üç beş çakal dediğin uzun süre maaş alamadan aç aç çalışıp halen hakkı olan parayı almaya çalışan işçiler be! Bilip bilmeden fabrikanın ortaklığını yapma. Kişi başı 80bin lira toplamda 12 milyon lira alacağı var 150 işçinin.

' ' Eşkıya değil işçiyiz. Alın terimizi istiyoruz. ' ' Ayrıca yalakalığın lüzumu yok..

bu memlekette mahkeme var hakim var savcı var diyecemde doğru memleketin başındakiler hırsız bırak başkaları çalmasın ama yine söylüyorum HAttatlar çalmaz kardeşim çalmaz..... bu konuştuğun rakamlar ciddi rakamlar bunların fabrikaları ocakları turizm savunma sanayi yedek parça gibi alanlarda aynı isimle onlarca dev fabrikaları var neden birinin önüne gidipte eylem yapmıyorlarda yol kenarında karı gibi durup eylem yapıyorlar bırak sen bu işleri sür traktörü bunlar fatih portakala çıksın orda arasınlar haklarını duyursunlar Türkiyeye.. Dünya sıralamasında yerli bir fabrika gurur duyacağımıza karalıyoruz.. ben kimsenin yandaşı değilim varsa hakkı girsinler fabrikaların önüne çadır kursunlar.. bu adamlar batmadı hergün bişeyler üretiyor satıyırlar..
:) :) :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

sugarman_20 link=topic=83234.msg1021507#msg1021507 date=1441697629' Alıntı:
bu memlekette mahkeme var hakim var savcı var diyecemde doğru memleketin başındakiler hırsız bırak başkaları çalmasın ama yine söylüyorum HAttatlar çalmaz kardeşim çalmaz..... bu konuştuğun rakamlar ciddi rakamlar bunların fabrikaları ocakları turizm savunma sanayi yedek parça gibi alanlarda aynı isimle onlarca dev fabrikaları var neden birinin önüne gidipte eylem yapmıyorlarda yol kenarında karı gibi durup eylem yapıyorlar bırak sen bu işleri sür traktörü bunlar fatih portakala çıksın orda arasınlar haklarını duyursunlar Türkiyeye.. Dünya sıralamasında yerli bir fabrika gurur duyacağımıza karalıyoruz.. ben kimsenin yandaşı değilim varsa hakkı girsinler fabrikaların önüne çadır kursunlar.. bu adamlar batmadı hergün bişeyler üretiyor satıyırlar..
:) :) :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Nasıl batmadı yahu? Adamlar battı devlet desteği sayesinde tekrar faaliyete geçti. Eski adı HEMA ' ydı daha sonrasında isim değiştirdi ADDS oldu. İsim değiştirerek borçlarını sıfırlamaya çalışıyorlar. Ha inanmayacaksın belki ama sırf icraya gitmesin diye forkliftlerin bir kısmını parçalayıp yedek parça yapan bir fabrikadan bahsediyoruz. Gidin fabrika çalışanlarıyla konuşun bakalım halen eski geleneği sürdürüyor fabrika doğru düzgün çalışan sistem yok ne zamanında yatan maaşları var ne de adam gibi çalışma ortamı. İşçi daima ezilmeye mahkum durumda. Ayrıca eski işçiler fabrikanın önünde eylem yapmakta ki yakın zamanda 1 yılı geride bıraktılar. Geçen yıl orda staj yaptım fabrikanın en gerekli parçası olan İnsert (talaş kaldırma işlemini yapan parça) yoktu fabrikada. Yönetim eskileri kullanın diyordu. Parça yüzeyleri pürüzlü gelince suçlu yine işçi oluyodu. Fabrikanın avukatlığını yapacağına insan haklarına saygılı ol biraz!!!

Konuyu kirlettiğim için özür dilerim yeri gelmişken söyleyeyim dedim. Güzel paylaşım...

ben fabrikaya gittim gördüm gözlerimle nh deutz johndeere massey ferguson caterrpilar gibi büyük firmaların büyük traktörlerine şanzıman dişli hidrolik motor balansör gibi parçalar üretiyor bu firmalarla yapılan lisans anlaşmaları gereği telefon kullanmak yasak fabrika içersinde.. orada genel müdürlerden fatih bey le görüştüm direk siz saygı değer çiftçi kardeşlerime aktarıyorum bu saydığım traktör firmalarına dedi parçalar üretiyoruz hemde önemli şanzıman aks motor parçaları yalnız dedi üzülerek söylüyorum ülkemizdeki traktör firmalarının newholland deutz jhone deere masseyferguson markalarının ithal tabiri ettiğimiz 100 hp ve üzeri traktörlerine yani yurtdışından gelen traktörleri bize parça ürettiriyor buradaki traktörlerinşin hepsi 3. dünya ülkelerine yani hindistana çine vb ülkelere üretim yaptırıyorlarmış yani buradan bir pay biçmek istiyorum Hattat traktör kaliteli ürünler sunan bir traktör fabrikası ön akstan arka aksa kadar motorun yüzde 62 de dahil hepsini kendisi üretiyor kendisi yaptırmıyor bakın üretiyor... ve diğer parçaları hava filtresi radyatör lastik çamurluk alet sandığı gibi vs parçaları newholland dediğimiz traktörle aynı hani hep onla kıyaslıyoruz ya aynı markaları kullanıyor yani kalitesiz diyen arkadaşlar var bilmediklerinden veya etrafındaki traktörlere hattatlara olan olumsuzluklardan dolayı demiş olabilirler.. çünkü daha etrafımızda newholland kadar yok newholland çok olduğu ve herkeste olduğu için kimse karalayamıyor arzası çok olsa bile insanlar bunu görmüyor çok çünkü ama hattat daha pazarda yeni güçlü baya bi yeri salladığı için herkesi gözü üzerinde size gerçekten sözylüyorum herşeyiyle kendi fabrikasında üretilen bir tel audi firması var birde hattat firması var.. marka yandaşı değilim kullanıcısıyım gözümle gördüm sskın yanlış anlamayın ama artık bedavadan hattat karalanıyor.. youtubede hattat antalya bayii toplantısı diye bir video var sahibi konuşuyor lütfen dinleyin gurur duyun bir tane traktör dahi satamasam yine bu fabrika üretim yapacak diyor okadar ağır konuşuyor..

karar senin herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyorum..

iş başkaının yaptığıyla değil kendi becerinle övünmekkte.. iyiki Gerçekten Türk malı Hattat var..

Ee bunları izledik te noldu? Tamam bi yere kadar gelmişler ama bu işçinin sırtından geçinip hırsızlıkla bu güne geldikleri gerçeğini değiştirmez. Sen milleti çalıştır emeğinin karşılığını verme aç aç çalıştır sonra gel milli gururuz diye övün. ADDS nin yakın zamanda satılığa çıktığından da haberin yok senin. Sözde tan şanjımanı üretecekti FNSS onu da kabul etmedi. Böyle gittiği sürece batmaya mahkum. Keşke bir de işçi gözüyle bakabilsen...

POYRAZLI TALHA link=topic=83234.msg1021516#msg1021516 date=1441700892' Alıntı:
Ee bunları izledik te noldu? Tamam bi yere kadar gelmişler ama bu işçinin sırtından geçinip hırsızlıkla bu güne geldikleri gerçeğini değiştirmez. Sen milleti çalıştır emeğinin karşılığını verme aç aç çalıştır sonra gel milli gururuz diye övün. ADDS nin yakın zamanda satılığa çıktığından da haberin yok senin. Sözde tan şanjımanı üretecekti FNSS onu da kabul etmedi. Böyle gittiği sürece batmaya mahkum. Keşke bir de işçi gözüyle bakabilsen...
hema ile hattat ayrı firma hema ankarada hattat çerkezköyde nasıl alpler ile aydın pulluk ayrıldı aydın pulluğun yaptığı hatayı Alplere yüklemek gibi
http://www.hema.com.tr/ burda hemanın ön aks ve dişi gurubu üretiyor işçinin hakkını yiyen bunlar
http://www.hattattraktor.com/ bu fabrika çerkez köyde ikisini aynı kefeye koymayın

ceksparow-1986 link=topic=83234.msg1021724#msg1021724 date=1441868570' Alıntı:
hema ile hattat ayrı firma hema ankarada hattat çerkezköyde nasıl alpler ile aydın pulluk ayrıldı aydın pulluğun yaptığı hatayı Alplere yüklemek gibi
http://www.hema.com.tr/ burda hemanın ön aks ve dişi gurubu üretiyor işçinin hakkını yiyen bunlar
http://www.hattattraktor.com/ bu fabrika çerkez köyde ikisini aynı kefeye koymayın

Bence aynı kefeye konulabilir çünkü bunlar grup şirket hepsi birbirinden bağımsız değil başkanları aynı

Hattat larda Eczacibasi,sabanci vs gibi genis ve eski sanayici ailelerden Hema daki iscilerine odemeyip Traktor uretmeye devam etmeleri bir ayip ayni zamanda risk turk halkiyla ters dusen degerler bakalim bu lekeden kurtulup kendilerini ispatlayabileceklermi ? Her seyin ilaci zaman gosterecek

ceksparow-1986 link=topic=83234.msg1021724#msg1021724 date=1441868570' Alıntı:

Hattat Traktör de Emin Hattatın değil mi?