Montofon dan etçile geçiş

Ynt: Montofon dan etçile geçiş

Avşar Beyi link=topic=83299.msg994160#msg994160 date=1429216914' Alıntı:
Hemşerim çok teşekküler yorumun için bende Kaman ın köyündeyim.Ben 40 hayvanı 5 katagori olarak aşılayım istiyorum çünkü meradan anca nisandan sonra faydalanıyorum oda çok az belli başlı yerler olmak üzere.O 5 ana katagorim ,Belçika mavisi , Angus , Limuzin , Şarole ve Herford .Bu ırklardan 8 ar tane buzağıyı tarlılı sistemle 1 sene boyunca arge çalışması misali deneyim diyorum.Benimde gözdem angus ama babamın hevesi belçika mavisi bakalım görelim randımanları diyorum.Damızlıkları genç hayvanlar zaten en az 7 sene bende olacaklar.hayırlısı kardeşim teşekkürler buralara yolun düşerse gel bi ayran içmeye :)

İnş kardeşim gelirim ayran içmeye, tanışırız aynı zamanda..ayrıca aklıma gelmişken bu videoyu belki izlememişsindir, seninkine benzer bir deneme antrpten belçika mavisi ve angus üzerine, güzel bir söyleşi, slmlar
http://youtu.be/piF5kDFqkUk

Ynt: Montofon dan etçile geçiş

etçi simentallerle melezle kardeşim sunitohumlama imkanın yoksa güzel bir soya sahip damızlık boğa almanıtavisye ederim sitedeki simentalci nickliarkadas soytakibi yönünde hayliyol katetmiş anladıgım kadarıyla iyibir boğanın kızıolan bir inekden çıkmış kalitelibir babasıolan bir boğa al katiçlerine gitsin..

Merhaba hemşerim, en iyisini düşünmüşssün, ben de Akpınar hacıselimli köyündenim, montofona angusu bizim amca attırmıştı devasa ve boynuzsuz simdiyah ve tren gibi uzun bir hayvan olmuştu, daha 1 yaşını az geçmişti 5 milyara vermişti düşün, randıman dersek çiftlik sahipleri 66 civarı diyor, ama belçika mavisi doğumu zor olabiliyormuş, sen nerdesin bilmiyorum ama bizim oraya tırnak yapısylafa uyan etçilerden angus olur, diğerleri taşırgayabilir bence heleki simental falan, hiç düşünme hepsine angus attır, olmadı aksaraydan saf bir angus boğa al kat içine.bereketli olsun
aksarayda angus boga satan civtligin Ismini ögrenebilirmiyim