Fiat 415 mi 444 Entermi Leyland 154'e Devammı

Arkadaşlar Leyland 154 kullanıcısıyım diskaro capalama yapamiyorum bunu satıp fiat 415 mi almaliyim enter 444 mu bütce 5-6 bin civarı 4 -5 dönüm yer islemek icin kullanicam.
1) Fiat 415
2) 444 Enter

Ynt: Fiat 415 mi 444 Entermi Leyland 154'e Devammı

İSMAİL TUTAR link=topic=83466.msg996739#msg996739 date=1429982703' Alıntı:
Eski kulanıcılarından olarak 415 derim.Temiz bulursan 444 enterde işini görür.

Teşekkur ettim abi 444 kaporta felan sîfir yapili 1 sene once rektefiye olmus 6 bine alirim bu enter veya fiatta bitek ileri geri vitesmi var takviye felan varmi diskaro çapalama kullanimi ve bayır yukari 3lu pulluk yapicam

• Beğen
Tepkiler: engin07500
Ynt: Fiat 415 mi 444 Entermi Leyland 154'e Devammı

415 Fiat 8 ileri 2 geri vites takviye vites ile seri vites değişimi tek koldan yapılır.Vites şemasının üst grubundaki Sırayla geri-1-2-3 vitesler takviye alt gruptaki sırayla Geri-4-5-6 vitesler seridir.4. viteste çoğu tarla işini yaparsın zorlanırsa 3 ' e takarsın.444 Enterde Sırayla Geri-1-2-3-4. diye didiyordu ama takviye varmıydı varsa kolu nerdeydi tam bilmiyorum.Her ikisinde vites şeması var zaten kol yanıda kabartmalı..Şimdiden hayırlı olsun Bol kazanç ve bereketli günlerde kullanırsın inşallah..

Biraz geç olacak ama, arkadaşım burada senin bahsettiğin traktörleri ben çok araştırdım. Yine buradan deneyimli arkadaşların verdiği tavsiyeler doğrultusunda diyebilirim ki iki alternatifin de birbirinden olumsuz. Fiat 415 çalışmamasıyla nam yapmış bir tarktör. 444 ise krank kırmasıyla meşhur. bu iki traktörü de değil 5-6'ya, 3-4 aralığında bulabilirsin ama iş görmezler kesinlikle. Sendeki leyland da bu iş görmez ucuz traktörler grubuna dahil. eğer bütçen 5-6 civarındaysa ben derim ki 1 daha artır enter 654 ya da süper majör gibi bir şey bak. Yok illa o aralıksa git 50 model bir Masey Harris al, yine daha iyi iş görür bu saydıklarından.

• Beğen
Tepkiler: Ali öz
Biraz geç olacak ama, arkadaşım burada senin bahsettiğin traktörleri ben çok araştırdım. Yine buradan deneyimli arkadaşların verdiği tavsiyeler doğrultusunda diyebilirim ki iki alternatifin de birbirinden olumsuz. Fiat 415 çalışmamasıyla nam yapmış bir tarktör. 444 ise krank kırmasıyla meşhur. bu iki traktörü de değil 5-6'ya, 3-4 aralığında bulabilirsin ama iş görmezler kesinlikle. Sendeki leyland da bu iş görmez ucuz traktörler grubuna dahil. eğer bütçen 5-6 civarındaysa ben derim ki 1 daha artır enter 654 ya da süper majör gibi bir şey bak. Yok illa o aralıksa git 50 model bir Masey Harris al, yine daha iyi iş görür bu saydıklarından.
Evet ben de katılıyorum. Temiz bir Enter 654 s çok daha iyi işini görür.