mf 285s hidrolik aşağı salması

Ozmenoglu cift cikis + hidrolik kol taktirdim arkada ekipman varken calisir vaziyette olmasina ragmen ekipmani yere degecek sekilde indiriyor problem nedir kullanan arkadaslardan bir gorus alsak

Ozmeneoglu aparatini bizde kullaniyoruz ufak ufak salma yapiyor bu normal cunku sonradan dizayn edilen eklenen bir parca orjinali gibi olmaz asla

• Beğen
Tepkiler: Kartal01
Ozmenoglu cift cikis + hidrolik kol taktirdim arkada ekipman varken calisir vaziyette olmasina ragmen ekipmani yere degecek sekilde indiriyor problem nedir kullanan arkadaslardan bir gorus alsak

normal şekilde hidroliği kaldırdığınızda kollar aşağı salarsa pompa buna anında müdahale eder ve kolları kaldırır. ekipman varken zıplıyor gibi olmasının ve ses gelmesinin sebebi budur. ancak özmenoğlu sistemiyle kaldırdığınızda sadece siz valf koluna bastığınızda hidrolik kollarının pistonuna yağ gönderilir ve kollar yukarı kalkar, onun dışında siz valfe dokunmadıkça pompa pistona yağ basmaz. her fergusonda olduğu gibi sizinkinin de hidrolik pistonunun üstündeki segmanlar (oringler) aşınmış ve bu yüzden kolları aşağı salıyor. ustaya gidip ustaya gidip segmanları değiştirtebilirsiniz ve kanal açtırıp segman ekletebilirsiniz (tahmini 200-300 tl işçilik alır.) böylece durduğu yerde de kolları aşağı salmaz ancak kalıcı çözüm değildir ve maalesef kalıcı bir çözümü yok.

285 i 3 sene aldığimızda hidroliğe 1000 bin lira harcadık piston çatlatmış
Daha 2 hafta önce hidroliğin kepçesi varmış içerde o kırilmış 1500 lirada ona verdik
Etti mi 2500 lira
Kısacası masseyin hidroliği beş para etmez
Hidrolikli kepçe takamıyoruz kollarla valfler bağimsız değil

piston çatlaması özellikle 285 gibi eski traktörlerde tamamen kullanıcı hatasıdır. ya çok hor kullandınız yada yük varken hızlı şekilde bir setten geçtiniz. üretim kaynaklı bir hata olsa daha ilk kullanımda çatlardı. bizdeki 2003 model john deere 5715in de bu sene piston silindiri çatladı ancak tamamen bizim hatamız. üretim kaynaklı hata olsa 16 yıl dayanmazdı. hidroliğin kepçesi dediğiniz kısmı tam anlamadım ama pistona dayanan kolu diyorsanız o da kullanıcı hatasıdır. bunlar öyle kolay kırılacak parçalar değiller. bizde 93 model 285s var her türlü işe koşuldu yerine göre hor da kullanıldı şuan 9000 saatte yağ yakıyor sadece bir kez yük varken babam çukuru görmeyip hızlı girdiğinde ortakolun takıldığı yaylı kısım içerden kopmuştu (kullanıcı hatası) o da çok büyük bir masraf çıkarmadı onun dışında hidroliğinde hiçbir yeri koparamadık. hidrolikli kepçe konusunda haklısınız ama özmenoğlu sistemi takıldığında kepçe kullanımında valf kolları yan yana olduğundan bağımsız sistemlerden daha kullanışlı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Kartal01
Hassasiyet yayının kopmaması için asansör çekinin gövdeye bağlandığı mil ile hidrolik kolun pimi arasına dıştan iki ucu delikli lama kullanılır, kilit görevi görür.
Sabit üst çeki varsa üzerine sabit bağlantı noktası eklenebilir.

brkysnh kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum
Piston 5 çuval gübre atarken çatladı
Piston kolunun kopması kazayağı yolda getirirken koptu
Tarladı ziplata ziplata traktör kullananlar var onlara hiç böyle olmuyor
Kaç kere gördüm 1 hafta hidrolik yukarda arkasında saban bekledi traktörün salmadi
Massey boşta bile salıyor

4 tekerli römorkta 3 ton yük varken, yağmurlu günde rampa aşağı inerken römork arışına hidrolik yaptık, kol dibinden freze sıyırdık, 2 diş kırmış.Yan hidrolik sol askı kolunun içine su aldığından dolayı yivleri pas yaptı, askı kolu sıyırdı.Kol diplerinde boşluk varsa burçlar değişmesi gerekir.Hidroliklerin motor durukken salmaması için 1996 modelde olan damper kilidi gerekir.Pompaya oring çekip 2. conta eklenerek boşta inmesi kısmen düzelir, sonradan 20 cm gibi gene indiriyor.
Çalışır durumda iken uzak mesafeli yük varsa hidrolik kaldırmaz, limitlerdeyse aşağı salar.Hidrolikler yükü yoklayarak çalışıyor, pullukta bu durum eski modellerde aranır.