PIONEER STRIP DENEME 2015

Tarlandaki resimler imrendim valla. Bir iki tanesini notebooka kaydettim bile. bu sene buğdayın peşine bende erkenci eksem yetişir mi ?

abi biz bu yıl 2 parça ova vardı arpa ekiliydi biçtik hemen sürdük ektik tarlanın birini hiç ıslamadık birini 2 defa ısladık ikisinden ortalama 250 kilo ayçicek biçtik havadan 2500 lira para geldi yani ek sende neden olmasın :D ama 1,5 gün kuruttuk okul bahçesine serip :D

abi biz bu yıl 2 parça ova vardı arpa ekiliydi biçtik hemen sürdük ektik tarlanın birini hiç ıslamadık birini 2 defa ısladık ikisinden ortalama 250 kilo ayçicek biçtik havadan 2500 lira para geldi yani ek sende neden olmasın :D ama 1,5 gün kuruttuk okul bahçesine serip :D

Arpanın peşine toprak kurudur nasıl ektin ? Bir kere sürdün sonra goglemi çektin. ? Maaşallah iyi verim almışsın bence. ben hayvanlarıma silaj makinamla biçipte yediresim var.

Arpanın peşine toprak kurudur nasıl ektin ? Bir kere sürdün sonra goglemi çektin. ? Maaşallah iyi verim almışsın bence. ben hayvanlarıma silaj makinamla biçipte yediresim var.

abi yerler çok tavlıydı sürdük biraz yellendi sonra hemen hafif tip goble çektik bi enine bi boyuna sonra arkadan ektik hiç ıslamadan çıkarttık önemli olan tavı kaçırmamak

Haklısın. temmuzun 7si gibi eksem ekim ortalarına hasata yetişir mi?

abi sizin oranın hava şartlarını bilemem bizim burda haziranın 10 una kadar arpa kalmıyo biçiliyo sen temmuz 7 gibi diyon 1 ay var arada ama tohumları ne zaman ekersiniz buğdayları bilemem biz buğdayları ekim 20 den sonra başlıyoz ekmeye kısacası yetişiyo yani sezona kadar. biraz çakırlı biçer kurutursun 1 gün olur yani abi :)

Cevap: Ynt: PIONEER STRIP DENEME 2015

1-bu yerleri toplam 5 farklı parsel 23-26 nisan aralığında ektik.denemelerde ekim yavaş oluyor.sürekli doldur boşalt yapmak zorunda kaldık.
2-sıra üzeri mesafe 29cm olarak ektik
iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.bu bölgeye bu sene çok rahmet yağdı.buğdaylarda da süper verimler oldu
sene seneyi tutmuyor.iklim en önemli belirleyici faktör.onun için farklı çeşitler ekiyoruz.daha sanay may coral meteor eurolis biçimlerimiz olmadı onlarıda merakla bekliyorum.farklı bir parselde 5 farklı çeşit intervixli denememiz biçilecek.ama veri elde etme açısından iyi bir tecrübe oldu bu sene.her yıl bu denemeleri yapacağız

SA iyigünler may coral nasıl geldi verimler ?