andino buğday denemesi sona yaklaşıldı kırklareli kofçaz topçular köyü

dekara 18 kg tohum, 22 kg süper ekin gübresi çinkolu, 15 kg üre gübresi mart ayı ortası, 10 kg 26 lık nitrat gübresi 5 nisan, 1 nisan ot ilacı ve kök boğaz, 10 mayıs altis pas ilacı kullanılmıştır.

Ynt: andino buğday denemesi sona yaklaşıldı kırklareli kofçaz topçular köyü

S.a. Bizde bu sene deneme amaçlı ektik şuan elimde fotoğraf yok ama sizinkilerden biraz daha sarı anladığım kadarıyla geççi bi çeşit bakalım verime göre seneye tekrar ekebiliriz :)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=84395.msg1008536#msg1008536 date=1434389943' Alıntı:
bereketli olsun inşallah..
güzel emek vermişin..
hasatı burada bildirirsen memnun oluruz..

Köy ortalamasi 200-250 kg dir bu buğday bizi şaşırtacak gibi ve soğuk hava şartlarına oldukça dayanıklı. Krasunia odeska ukrania buğdayı bunun yanında çok zayıf kalıyor...

İSMAİL TUTAR link=topic=84395.msg1008528#msg1008528 date=1434386174' Alıntı:
Merakla sonucu bekliyorum.Eğer başarılı olursa bende orman içindeki tarlalarıma aynı tohumu ekmeyi düşünebilirim.
kesinlikle tavsiye ediyorum. Tohum konusunda da yardımcı olabilirim . 2.5 tl ye satıldı tohumu bu yıl...

Allah bereketini versin inşallah.Ama satıpta para yapmayacağı için ve masrafını zar zor karşılacağı için bu kadar masraf bile yapamacaz ilerleyen senelerde.

Bereketli olsun... ben de deneme amaçlı 20 dekarlık bir ekim yaptım bu yıl. Başına gelmedik kalmadı . Verim sonuçlarını ben de buradan paylaşırım ki kıyaslama imkanı olsun arkadaşlara

geçen sene biz ektik tam yemlik buğday değerleri 19 glüten 9 protein 76 hektolitre verim 680 kg dekara iki kere pas 1 kök boğaz yapraktan iki defa iz elrmenti desteği yapıldı ama yem fabrikaları bile geçen sene nazlanarak aldı tam fiyaskoydu kendi hayvanı olan eksin satamazsınız bu buğdayı

dayço link=topic=84395.msg1009128#msg1009128 date=1434657895' Alıntı:
geçen sene biz ektik tam yemlik buğday değerleri 19 glüten 9 protein 76 hektolitre verim 680 kg dekara iki kere pas 1 kök boğaz yapraktan iki defa iz elrmenti desteği yapıldı ama yem fabrikaları bile geçen sene nazlanarak aldı tam fiyaskoydu kendi hayvanı olan eksin satamazsınız bu buğdayı
gecen yıl flamura 85 ve krasunia karışım buğday değerleri 22 guluten 11 protein verim 249 kg olarak gerçekleşti 66 krş satışını gerçekleştirdik. Andino 400-450 kg verim verirse 75 krş yemlik fiyatı bizim için yüksek oran olacaktır. Ayrıca Bu yıl köy ortalaması 200 kg zor olacak gibi duruyor.