SOLİS çayır biçerken düz zeminde bi anda iki ye ayrıldı

Ynt: SOLİS çayır biçerken düz zeminde bi anda iki ye ayrıldı

anıza ekim gayet iyi oldu sagolasınız yarın nasipse biçilecek hatta bu sene hiçbir tarlaya pulluk sokmadık hepsini onla ekecez onun için şöyle kuvvetli çiftçeker sıfır bişeyler arastırıyorum solis de uygun biraz senin büronun altında bi mf var ona baktım hoşuma gitmedi sendeki zetor dev gibi ve pahalıdır da tümo almam amcam yeni aldı 7070 4lü ünlü 12takınca sıfır motor karadumanı göge set çekiyor kaldıki benim enter le aynı pullugu oynaya zıplaya çekiyorum öyle kararsız bi durumdayım birde mc cormik ler var 110 luk onlar da fena degil gibi

Ynt: SOLİS çayır biçerken düz zeminde bi anda iki ye ayrıldı

toprağım.. anıza ekimle ilgili yaorumlarını lütfen bi çiftçi olarak tarafsızca şu konuda paylaş.. mühendis ' e masa başı olarak bakılmasın artık bu memlekette yeterse yeter:)

http://www.trakkulup.net/ekim-dikim-ekipmanlari/bayburt-3-aniz-mibzeriinsallah-hayirli-olur/

Motor alma konusunda bi görüşelim.. solis90 son kaça dediler? bizim 9 ' lu çizeli demirci ünal usta (tarla komşun) 1 aydır istiyo.. olmaz onu zetordan gayri hakkıyla çekemez diyom inat etti sen ver ben çekcek motor buldum diye.. o senin deneme solis90 ' a takacakmış gel bi görelim ( merdanesiyle birlikte kaldıramazsa hadi kaldırdı yolda silkelenip bişe olmazsa iyi:) )

şaka bi yana birlikte gidelim 1 sıra zetor, 1 sıra solis sürsün halep ordaysa arşın burda:)

not: Beşpınarda tanıdık varsa bi sor.. orda bi zetor74 varmış nasıl diye?

En olası ihtimal solisi önden çeken bir araç ön takımın kırılmasına sebep olmuş. Zincir suç aleti. Solis veya başka marka farketmez hepsinin bir sınırı var. Ön dingil o kadar uzakta olması da ilginç her kim neyle çektiyse arkasına bakmamış. Aklıma yaşadığım bir olay geldi. 240 ın debriyajı bitmişti gitmiyordu. Önden argon 65 ile çekiyorduk. Argon 65 seri bir traktör 50 i görebiliyordu. Yolda rampaya davranırken argon aniden vites yükseltti gergin olmayan zincir birden gerilince zincir koptu ama 240 a bişey olmadı. Yine 240 ı orman da argon 80 ile çekerken 80 patinajda zıplamaya başlayınca zincir boşa çıkıp aniden gerildi bunu da ucuz atlattık. Orda solis olsa zincir mi kopardı yoksa solis mi.

Bence bu ot biçme falan değil çekilirken el firenini unutmuş yada çok düşük bir vitese takmış olabilirler dişli küçük olunca öncekine göre yavaş dönünce firen vazifesi görür ve sürüklenir öndeki de kamyon anlamaz anlayana kadar da kopmustur

Şimdi Allah sabırmı versinmi diyim;;
ne diyim sana :)
Yapacak bir şey [emoji4] depoyu dolduruyorum üzerine tarih atıyorum sonra tam diğer sene aynı tarihte depoyu geri dolduruyorum senede bir
Ama fabrika çok alakasız adamı sinir ediyor arayınca Türkiye'nin her bölgesinde servisleri servisler onlardan düzgün
Malatyadan Amasya'da ki Zeki şahin mesela Zonguldak'ta Seyfullah usta falan
Mağdur olmuyorum sogolsunlar

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU