yarı açık besi

Ynt: yarı açık besi

ErmanHoca link=topic=85469.msg1030226#msg1030226 date=1446016476' Alıntı:
Hayırlı olsun İbrahim...
Bende ilerleyen yıllarda düşünüyorum...
Yer var , silaj var , saman var ,küspe var , yonca var...
Para yok :)

saol erman abi sen seneye kalmaz başlarsın abi şüphem yok:)

Gassal link=topic=85469.msg1030244#msg1030244 date=1446028591' Alıntı:
hayırlı olsun. bitmiş halini merakla bekliyoruz.

teşekkürler. duvarlar bahara kaldı orası yetişmedi birde sonradan kafamıza takılan yerler oldu onları düzelteceğiz.

kirkik link=topic=85469.msg1030230#msg1030230 date=1446017863' Alıntı:
saolun.
hayırlı olsun ellah cc. utandırmasın

İbo hayırlı ugurlu olsun başlamak bitirmenin yarısıdır
Özelden yazdığım gibi sadece sıkıntın padokların genişliği
6 metre az ama olsun 2 padoğu birleştirir tek padokta yaparsın
Gerisi harika olmuş
Herkesin kendine göre doğrusu vardır
Allah yardımcın olsun
Allah ahırı na bol kazanç v ersin
700 800 kiloluk dev bogaları yetiştirmek nasip etsin
Yazın havalar sıcak olursa çatıdan salla aşağıya padoklara birer hortum yerler beton nasıl olsa 30 dakka hortumdan su aktımı al sana serinlik
Allah nasip ederse bir ara gelirim ziyaretine

• Beğen
Tepkiler: ibo71
Bende bugun itibarıyle besi ahırı yapımına basladım fakat bilgi almak isterim 30 baslk ypcaz sızın yaptınız gıbi zemin yapsak uygun olurmu yoksa altına tas dolgumu yspsak

Arkadaş Çiftliği bitirince boğalara bakcam diye uğramadı buralara bidaha ayrıntılı fotolar yaptığı bu sistemin eksi artı yönlerini paylaşsa iyi olurdu. benim bu sistem kafama yatmadı hayvanların baş başa olduğu yem yolu ortada olduğu bi sistem düşünüyorum. Ama hangi sistem daha faydalıdır uygulayan arkadaşların yorumu olsa iyi olurdu

Arkadaş Çiftliği bitirince boğalara bakcam diye uğramadı buralara bidaha ayrıntılı fotolar yaptığı bu sistemin eksi artı yönlerini paylaşsa iyi olurdu. benim bu sistem kafama yatmadı hayvanların baş başa olduğu yem yolu ortada olduğu bi sistem düşünüyorum. Ama hangi sistem daha faydalıdır uygulayan arkadaşların yorumu olsa iyi olurdu
Bu sistemde yem yolunun bir tarafi kullanilmis
Gerekirse iki tarafida kullanilabilir
Ihtiyac onemli ruzgar iklim onemli
Ruzgar ve iklime uydurmak tek tarafta daha kolay

burdayım yav bir yere gitmedim:)
çiftlik bittide içine mal alamadık daha inanın mı elimizde para o pazar senin bu pazar benim geziyoz:)

bu sistem ilerde senin dediğin gibi diğer tarafıda padok olacak şekilde ayarlandı işleri büyütürsek. yani diğer tarafada padok koyunca yem yolu ortada kalmış olacak.

eksi yönleri şöyle zemini komple beton yaptırıyosan sıyırıcın olacak yok sıyırıcın olmayacaksa hayvanın yem yediği yer(2m) ve yem yolu beton gerisi bypass dolgu malzemesi ile doldurulabilir. bu maliyeti azaltır işçiliği artırır. tercih sizin. durum budur merak ettiklerinizi cevaplıyabilirim.

Cevap: Ynt: yarı açık besi

Ruhsat için hangi işlemler yaptırdımız?

köyde yapıyorsanız mandırayı mandırayı yapıp sonra lisanlı bir kadastro şirketine gideceksiniz onlar muhtardan burada önceden bir mandıra vardı yazısı alıp il özel idareden bir grup geliyor sonra ruhsatı veriyorlar. maliyet arsa arsanın durumu yeri buna göre değişir tahmini 2000tl gibi tutuyor. cins değişikliği yapılıyor tapuda. ama köy değilseniz işin içine belediye falan giriyo nasıl oluyor bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
Maşallah hayırlı olsun ,İbrahim bey.
İcine toplama mal alcaksanız dogu anadolu hayvan pazarlarına gidin orda daha hesaplı bulursunuz bence.
Benim faceden takip ettigim biri var cok güzel hayvanlar var elinde adam fiyat dahi yazıyor ortalama şu kiloda fiyat şu diye.

saolasın tesekkurler toplama düşünmüyoruz cins alacağız. ama piyasa gevşiyor.

saolasın tesekkurler toplama düşünmüyoruz cins alacağız. ama piyasa gevşiyor.
Hayırlısı olsun. Bu yazdıgım kişide her cins hayvan alım satımı yapıyor .
Şayet face kullanıyorsanız dogu anadolu büyük küçük baş hayvan alım satımı yazın bakın bi.
Yanlış anlamayın benim bi alım satım vs baglantım yok. sadece takip ediyorum faceden.

• Beğen
Tepkiler: ibo71