Erkunt Kuyrukmili Sert Kavrama Sorunu!!

24.11.2009
11,105
765
Ankara

Arkadaşlar bizim haşmetin kuyrukmili düğmeli çok sert kavrıyor, Özellikle 750 ve 1000 kademelerinde silaj makinasını çok sert calıştırıyor bu konuda başka sıkıntısı olan varmı?

Ynt: Erkunt Kuyrukmili Sert Kavrama Sorunu!!

volkan bizim köyde tümosanin biri saman makinasında aynı sorunu verdi motor ya stop ediyodu yada şaftı kırıyordu düşürücü taktılar çok yavaştan başlıyor şimdi sorun duzeldi diğer türlü çok hızlı başlıyor zarar veriyordu

Motoru stop ettiremiyorda hiç gaz vermedigim halde makinayı çok hırpalıyor
Bunu engellemek için balatalı saftlar varmış olmazsa ondan alıp deneyecegim balyacılardan da çok sikayet var.

• Beğen
Tepkiler: bbionik

O düğmeli sistemi tarlayı sizin kullandığınız ekipmanı görmeyen adam tasarlamıştır. Elin adamı niye çift depraj yapmış zamanında. O traktör içeriden zamanla bilya ve yatak sorunu yapar. Böyle vuruntular yataklara zarar verir. Rotovatörlerin kavrama istemi var ondan taktırın. (Balatalı Aşırı Yük Kavramalı Şaft) http://www.ziraimarket.com/S550-4-Balatali-Asiri-Yuk-Emniyet-Kavramali-Saft,PR-4764.html

Fabrikaya ilettim bi parça varmış kavramayı yavaşlatan rekormu ne didiler servis uğraşacak bakalım müsait bi zamanda

volkanuzel link=topic=85517.msg1021848#msg1021848 date=1441957269' Alıntı:
Fabrikaya ilettim bi parça varmış kavramayı yavaşlatan rekormu ne didiler servis uğraşacak bakalım müsait bi zamanda
bizde istedik gelecek. fakat çalıştırırken ve durdururken düğmeye biraz daha uzun basmak gerekiyormus.

essess link=topic=85517.msg1021964#msg1021964 date=1441996838' Alıntı:
bizde istedik gelecek. fakat çalıştırırken ve durdururken düğmeye biraz daha uzun basmak gerekiyormus.
Bizde traktöru ciftelere götürdük abi orada bir usta yavaştan hızliya geçecek şekilde yapıyormuş bugünlerde yapıp traktörü bize teslim edecek.

Pazar günü bir toplantı için Erkunt fabrikasında olacağım bu konuları da bizzat ileteyim zaten yazıyordum bu hususları direk yukarıya anlatayım durumu ve süprizleri yazarım inşallah sizlere...

Ercan AYKUŞ link=topic=85517.msg1021990#msg1021990 date=1442001979' Alıntı:
Pazar günü bir toplantı için Erkunt fabrikasında olacağım bu konuları da bizzat ileteyim zaten yazıyordum bu hususları direk yukarıya anlatayım durumu ve süprizleri yazarım inşallah sizlere...
Iyi olur abi özellikle şu kuyruk milini bir düzene soksunlar yoksa kudret sağlam makina bırakmayacak [emoji2]

• Beğen
Tepkiler: MehmetMe.

Yeni serilerden varsa birkaç prototip versinler bizlere de eksik noktaları piyasaya çıkmadan söyleyelim....:D Sonra böyle zor oluyor....:D

birde kabin ici dizaynı değiştirmeleri gerekir. Biraz ithal traktörleri inceleyip yapsalar çok güzel olur.hidrolik kumandaları biraz daha el altına alınmalı

aslan26 link=topic=85517.msg1022001#msg1022001 date=1442002671' Alıntı:
Iyi olur abi özellikle şu kuyruk milini bir düzene soksunlar yoksa kudret sağlam makina bırakmayacak [emoji2]
Adı üstünde Kudret ;)
alipasalierkan link=topic=85517.msg1022004#msg1022004 date=1442002874' Alıntı:
Yeni serilerden varsa birkaç prototip versinler bizlere de eksik noktaları piyasaya çıkmadan söyleyelim....:D Sonra böyle zor oluyor....:D
İnşallah Erkan o kozmik odaya gireriz resim çekeriz veya neler bekliyor bizi öğrenmeye çalışayım ;)
essess link=topic=85517.msg1022005#msg1022005 date=1442003284' Alıntı:
birde kabin ici dizaynı değiştirmeleri gerekir. Biraz ithal traktörleri inceleyip yapsalar çok güzel olur.hidrolik kumandaları biraz daha el altına alınmalı
Bu konu benimde istediğim bir durum artık köklü bir tasarım değişimi gerekir ona bu makyajdan sonra yeni tasarım merhaba der ve eksiksiz olması dileklerimizle ;)

Ercan abi ben yazayım bunları söyle
Kuyrukmili yüksek kademelerde çok sert kavrıyor
Poversift traktör ısınınca sert kavrıyor yağ akış ayarı lazım
Radyatör arasına kolay temizleme toru şart baskada yok :)