Case ve new holland cekiş problemi

Sizin hesap doğru olsa örnek vereyim;
case farmall 95 C için FPT f5C 3.4 cc 99 hp = 407 Nm TORK !
Erkunt 105e PERKİNS 1104D44T 4.4cc 102 hp = 405 Nm TORK !
Bu hesap nasıl oluyor?
Dediğim gibi Silindir hacmi önemi yok önemli olan hp ve tork ilişkisi sonra işin içine şanzıman girer ki farkı ortaya koyar.Mf 5400 serisindeki motoru neredeyse her motor kullanıyor ama farkı ortaya koyan dyna_4 şanzıman.o yüzden bazen motorun torku yüksek de olsa sahada mort oluyor.Kataloğa o yüzden pek bağlı kalmam.Kataloğa bakarsak deutz motorlar da düşük tork var ama aynı hp lerdeki çoğu motordan iyi gidiyor.
Konumuz ithal seriler değil türk traktör ürünleri

Td 90 mesela?

Arkadaşlar bu bölgede kaç tane case ve new holland varsa sahipleri çekişten şikayetçi niye böyle bu traktörler acaba ayarlanacak. Bir yerimi var bilgisi olan arkadaşlar allah için yardım etsin

Şöförleri yada ekipmanları değiştirirseniz sorun çözülür.aksini düşünüyorum case ve newholland avrupa serilerinde yüksek performans sunmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Güç hesaplamadaki teknik konularda itali yerlisi olmaz ki.TD90 katalog üzerinde iyi bir motor ama dediğim gibi motor-şanzıman uyumu çok önemli

TD serisinin 4 silindirli modellerinin hiçbirindeki motor Perkins ten aşağı kalmaz.Hele TD90 TD100 TD110 başka bi dünya. Sesinden bile belli oluyor güç kapasitesi.

TD90 2 yıl kullandım dengi olan perkinsi ezer.Arkasına 5 li 12 takıyorsun tarla sınırı yada ağaç kökü gibi bişeye takarsan pulluğu kırıyor büküyordu.Keza TD110 var şimdi, vay yavrum vaaaaaayyy

Hangi gaz yememe,hangi CNH bunlar...YOL 1 ile tırmığa öyle gidilmez böyle gidilir...

https://www.youtube.com/watch?v=Ew3skq12H68

TD serisinin 4 silindirli modellerinin hiçbirindeki motor Perkins ten aşağı kalmaz.Hele TD90 TD100 TD110 başka bi dünya. Sesinden bile belli oluyor güç kapasitesi.

TD90 2 yıl kullandım dengi olan perkinsi ezer.Arkasına 5 li 12 takıyorsun tarla sınırı yada ağaç kökü gibi bişeye takarsan pulluğu kırıyor büküyordu.Keza TD110 var şimdi, vay yavrum vaaaaaayyy

Verdiğiniz örnek göreceli kavram.td 90 ı hangi Perkins motorlu traktörle karşılaştırdınız.MF5430 ile TD 90 çiftde denediniz mi hiç ?

Göreceli kavram evet ama mukayeseyi benzer şanzıman motor eşleşmesi olan modellerle yaparsanız anlamlı olur. Benim değerlendirmelerim Başak2090 a Kıymet90 a göre...

Ha şunuda söyleyelim 5430 la deneme sürümü yaptım,TD90 a belirgin fark atamaz,konforu fazla çekişi değil (Konumuz çekiş sanırım). Amma fiyata geldi mi orası belli.

O paraya üretimi sonlanmış,tenekeden gaz pedalı olan perkins alana kadar 2 TD90 alırım,biri bir tarlada çalışsın diğeri öbüründe.

Göreceli kavram evet ama mukayeseyi benzer şanzıman motor eşleşmesi olan modellerle yaparsanız anlamlı olur. Benim değerlendirmelerim Başak2090 a Kıymet90 a göre...

Ha şunuda söyleyelim 5430 la deneme sürümü yaptım,TD90 a belirgin fark atamaz,konforu fazla çekişi değil (Konumuz çekiş sanırım). Amma fiyata geldi mi orası belli.

O paraya üretimi sonlanmış,tenekeden gaz pedalı olan perkins alana kadar 2 TD90 alırım,biri bir tarlada çalışsın diğeri öbüründe.

konumuz çekiş gücü evet.Ama konuyu maddiyata bağladınız.Maddiyata binerse işiniz ağırsa kısa vadede TD 90 hesaplı gözüksede uzun yıllar hizmet edecekse pahalı olur.Şuan 0 td90 parasına km çok da olsa 5400 bulunur iki kez td eskitir o avrupalar.İlk baştan bende avrupa traktöre sıcak bakmıyordum ama sanayilerde 10 yerli varsa 1 avrupa oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Hangi gaz yememe,hangi CNH bunlar...YOL 1 ile tırmığa öyle gidilmez böyle gidilir...

https://www.youtube.com/watch?v=Ew3skq12H68

Bizim topraklarda nh tırmıkta 15 gazda seri 1 boğuluyor gaz istiyor
Perkins 15 gazda seri 2 tosbağa ile hiç yığılmadan gidiyor ve nh den daha hızlı ben bunu anlatmaya çalıştım

Ayrıca belirteyim toprağınız güzel tavlı biz senin sürdüğün o toprağı deniz kenarında sahilde görüyoruz anca [emoji3] biz çiftte 2/2 ile sürüyoruz yukarı yemiyor

Bizde durum aynen böyle
https://m.youtube.com/watch?v=ewYssxU8a6w#menu

Bende de mf 285s 98 model ve 2017 model case jx 90 makspro var...sizin traktörlerde sıkıntı var sanırım.. ben jx 90 a 5/12 pulluk takıyorum, 15ton civarı yükte taşıdım rampa yukarı, hiçte öyle dediğiniz gibi bayılan bir traktör değil.. aksine çok seri kolay kolay bayılmıyor... özellikle perkins den çok iyi. Daha önce Erkut 100 lüks de vardı, çok hantaldı ve sıkıştırdığın zaman da hararet şanlanıyordu...pullukta yeri geliyor taşlı yerde mecburen 2/3 ile 10 gaza kadar düşüyorum sonra yine gaza bastın mı hemen toparlıyor, toprakta ağır Kara toprak...
Bizde 80.4 zf var.acaba çiftte jx 90 bunun kadar tutunur mu.birde balyada yorar mı hani sallaması ses alması..yakıtı falan nasıl erkunta göre biraz anlatabilir misiniz.

Bizde 80.4 zf var.acaba çiftte jx 90 bunun kadar tutunur mu.birde balyada yorar mı hani sallaması ses alması..yakıtı falan nasıl erkunta göre biraz anlatabilir misiniz.

jx90 80.4 dan daha sallı ve ağırdır o yüzden tutunmada sorun olacağını sanmam.Yalnız JX90 ağır devir 80.4 zf ye göre.Rampada da çok iyi asılacağı kesin.Zf nin rampacılığı hiç yok.

jx90 80.4 dan daha sallı ve ağırdır o yüzden tutunmada sorun olacağını sanmam.Yalnız JX90 ağır devir 80.4 zf ye göre.Rampada da çok iyi asılacağı kesin.Zf nin rampacılığı hiç yok.
Aynen ama erkunt pullukta düz 1le ve 15 gazda gemi gibi hiç istifini bozmadan gidiyor.benim merak ettiğim caseda böyle mi balyada erkunt gibi sallayıp beni yorar mı.

Arkadaslar oncelikle merhaba case jx90 kullanicisiyim lda yi aktiv ettik pompa ayari yaptirdik fakat nadasta derin surumde hararet yukselmektedir. Egzantirik mil degisimde hararet sorunu olur mu bilen arkadaslar cevap yazabilir mi

ilk hetapta termostası kontrol et 2. etapta silindir kapak üzerinde boru intercollarmı gidiyor yoksa gidiyorsa onu iptal ettirin çünkü yakıt tasarufu deyil motora zarar veriyor geri dönüşüm inter cooler tıkanıyor bence senin problemin inter cooler yağ dolmuş görevini yapmamasıdır eksantrik ile alakalı birşey değil

Aynen ama erkunt pullukta düz 1le ve 15 gazda gemi gibi hiç istifini bozmadan gidiyor.benim merak ettiğim caseda böyle mi balyada erkunt gibi sallayıp beni yorar mı.
Amcamda jx 90 maxpro var biz 80.4luks kullanıyoruz gözlemlerim jx 90 2500 devirde vurduğun rampayı 2 bin devire kadar direnip daha sonra birden bayılmaya başlıyor erkuntta 15 gaza kadar direniyor ve erkunt yolda jx e göre çok az yakıyor 45km hız yaptığı için ama doğal olarak hızından dolayı çabuk bayılıyor ama buçuk güzel avantaj ayrıca her rampanın da düzü var inişi de var erkunttan caseye binince rampadan inerken boşta iner gibi geliyor tabiki caseninde shuttle ı çok iyi çekili hububat mibzerinde bile bazı kulaklarda debriyaj kullanmadan ileri geri yapıp tarlanın köşesinden döndüğüm oldu alışınca debriyaj bile kullanılmaz direksiyon rölantide shuttle kullanırken ağırlaşıyor devrin düşmesinden dolayi casenin kabini de erkunttan çok iyi