sebzeden kazanan var mı

Ynt: sebzeden kazanan var mı

Gardaş ben sana birşey diyeyimmi...Kazovaya sebzecilik girdi Kazovanın adamı fakirleşti.Şu an sebzecilerin %90 ının en az 3 yılı ipotekli işçiye,ilaççıya,ekipmancıya...Kazovanın piyasasını 3 tane gavat belirliyor,onlar ne derse o !!! Allah kurtarsın tüm memleketi ne diyeyim.

YAVUZ_13 link=topic=85878.msg1026538#msg1026538 date=1444695966' Alıntı:
Ali ıspanaga bukadar yüklenme
Bizimburda şuanda erken Ekim ıspanaklar nerdeyse 10 cm oldu
Yer gök ıspanak
Halada ekiliyor

Konu başlığı ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim
Salçalık biber
Turfanda patates
Bamya
Ve özelliklede patlıcan busene iyi para yaptı
Seneye ne olur Allah bilir orasını

İşçi sorunu olmayanlara
Yeşil soğan
Maydanoz
Yeşil ve kuru nane
Sarımsak
Bamya
Yetiştirmelerini öneririm deli para var bunlarda
abi dediğim gibi herşey kara kış olmadısa göre oluşacak yoksa osmaniyede ekilmesede biz ıspanaktan para kzanamayız ordan önce menemen ovası bizi etkiliyor

vcc link=topic=85878.msg1026557#msg1026557 date=1444723066' Alıntı:
Gardaş ben sana birşey diyeyimmi...Kazovaya sebzecilik girdi Kazovanın adamı fakirleşti.Şu an sebzecilerin %90 ının en az 3 yılı ipotekli işçiye,ilaççıya,ekipmancıya...Kazovanın piyasasını 3 tane gavat belirliyor,onlar ne derse o !!! Allah kurtarsın tüm memleketi ne diyeyim.
ne olacak mecburen üretim yapacağız bırakma yada başka bir iş yapma şansımız yok

Ben hersene 50 dönüm sebze ekiyoz
Seneye sebze işini bırakıyorum
Bütün yerlere buğday ekicem
Sulu yerlere 2, ürün silajlik mısır ekicem sebze çok riskli artik busene sebzeden para kazanan varsa yalan soler

abi maydonoz isini bn yaptim tum masrafini ciktiktan sonra demet basi 18-20 kurus civari para kaliyo 1000 m2 den 4000 bag cikiyo aracisiz markete verdim ama yagmur mahsulu mahvediyo yapraklar delik buzuk oluyo kimse almiyo araci koyarsan 15 kurusa hatta daha asagi kaliyo bag buyuklukleri her donem degisiyo sansiniza 5000 bagda cikabilir masraf bir nebze artabilirde dusebilirde.

Ne edek ne yapah kazova gercekten bi saheser ama nufusa arazi orani az oluyor ne eylesin bu millet cep harcligi cay kahve harcligi diyerekten ve sebze iside olmasa ne edrcez sezon boyunca sadece ektiklerimizi bicip birakacagiz arazi kisi basi az ucbes kurus cep harcligi en saglam kalitelisebze domates vs kazovadan cikiyor uzun yillardir ama suan en ucuz bolgede bura 3, 5 tane soytari alicinin eline kaldik anca vuruyorlar