Günün Fotoğrafı

Ekli dosyayı görüntüle 33627Ekli dosyayı görüntüle 33628Ekli dosyayı görüntüle 33629Ekli dosyayı görüntüle 33630
Bugün pullukla sürüp ayçiçek yerlerine bıraktığım yerlere 7 li çektim sabah çok soğum ve kar yağıyordu hızını arttırana kadar devam ettim.
Ayçiçek ekerken hem yerde ot olmaz hem kolay işçilik olacağını düşünüyorum

Çamurda işlenen yerde daha çok ot oluyor ...

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
Ekli dosyayı görüntüle 33627Ekli dosyayı görüntüle 33628Ekli dosyayı görüntüle 33629Ekli dosyayı görüntüle 33630
Bugün pullukla sürüp ayçiçek yerlerine bıraktığım yerlere 7 li çektim sabah çok soğum ve kar yağıyordu hızını arttırana kadar devam ettim.

Güzel işçilik olmuş bereketli olsun nadas karıştırmak için 9lu çok ideal çekik yerden uzak gidiyorsun tümosan kac model memnun musun

Bizim trakya insanı gülmedimi sana?? Ben gübreye gittim diye herkes makara yaptı. Gerçi atamadım ama borab boran kar yağar iken oğulpaşa merasımda gübre atanlar vardı.

15 aralıktan sonra her zaman atmak için uygun zaman ama tarlaya giremedik. 3 Ocak biz attık. Bugün köyde atmayan kalmamış diyebiliriz.

Ben ilk üreyi dekara 12 kg olarak 15 aralıkta attım köyde herkes erken buldu haliyle. O tarihte yetiştiremeyip atamadığım tarlalara 28 aralıkta 15-20kg attım.
Bu kadar fazla atmamın nedeni trlalar sıkıntılı yerlerde ve uzak istediğimiz zaman 2. Üreyi atamayız düşüncesinden oldu.
Bu gübreyi atarkende bizi erkenci buldular ben diğerlerinden farklı olacağına inanıyorum kısmet artık

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Bizim gübreyi atmayan kişiye gülüyorlar. Kahve deki muhabbet ler x kişinin bugday i sararmış Y kişinin kanolasi kızarmış diyorlar. Bozmalari Kasım ayının 2. Haftasında yaptık.
Maşallah köy olarak oldukça gelişmişsiniz sizin adınıza sevindim abi. [emoji4] bizdeki kahvede muhabbetler x kişisi sepedi takmış gidiyor geç mi kaldı gübre atmaya yarın orağa mı gidicen, buğdaylar sararmış sabahları kırağı dan kırağı yakmış yaprakları [emoji2] y kişisi de hafif kar yağarken gübre atıyor, kar yağarken kışın gübre mi atılır boşa gübre atıyorsun. Köyde kanola eken 2 kişi var ekilmez kanola olmaz. Bizim köy durumları böyle [emoji4]

Aşağıda günlük var. Resimlerde görüldüğü gibi
2. Üre 26 Ocak
3. Üre 12 Mart
Nitrat 16 Nisan

1. Üre diğer ajandada kaldı köydeki eve girip baktığımda onuda yazarım. Aralık ayı ortasında gibi IMG_20190106_165707_AO_HDR.jpgIMG_20190106_170022_AO_HDR.jpgIMG_20190106_173931_AO_HDR.jpg