Günün Fotoğrafı

Leylegimiz gelmiş 20190315_180009-1-1.jpg

Hoşgelmiş, Leylek reygrasin tarıma bakmaya gelmiş İsmail abi [emoji4]
Reygras güzel Adil , birkere yedirdik koyunlara yine büyüdü simdi ineklerde sıra
Ama leylek memnun degil bence[emoji4]
Burasi belki 20 yıldır ekilmiyordu doğal mera idi
Bu yil ektim sanki leylek doğal halini aradi , doğal olunca böcek gibi şeyler daha çoktu

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
IMG_3834.JPGIMG_3835.JPGIMG_3949.JPGIMG_3951.JPGIMG_3868.JPGIMG_3871.JPGIMG_3959.JPGIMG_4147.JPGIMG_4143.JPGIMG_4145.JPG
Herkese hayırlı geceler bu akşam bakımda olan makinamın bakımları bitti pikap boruları komple değişti buruların rulmanları değişti pikap yan duvar burçları değişti pikap saçları komple plastik olarak değişti pikap yaylarının yamuk olanları ve kırık olanlar değişti sol yaba krank geçen sezon kama yeri boşluk yapmıştı yabalara boşluk yaptırıyordu ve sente bozuyordu krank ve dişli değişti volant şanzımanının mahruti ön bilyası boşluk yapmış rulman ve yağı değişti ona bakım yapmışken 8066 yada es geçemedim özenle yıkandı sonra mazotla komple yıkama yapıldı sonra tekrar köpükle yıkama yapıldı lastiklere yanak yapıldı en son tente üstüne öne 4 adet led lamba arkaya 2 adet led lamba takıldı daha öncedende çamurluk üstü bir adet led lamba vardı üç tane oldu ve döner tepe lambası takıldı tt 55 sıfır aldığımda kırılmasın diye sökmüştüm 2008 yılından beri bi kenerda duruyordu 8066 ya nasipmiş lamba yine takmaktik yapıldı köyde işler başlayınca sökülüp takılabilecek gibi

Ünlü pulluk sağlam değil devirmesi iyi olmaz bunu niye aldın diye çevremde çok konuşanlar oldu fakat alplerden daha güzel önceki pulluğum kamalı alplerdi bu kadar rahat ve güzel sürüm olmuyordu
[video=youtube;ufM5qWVFKhI]https://www.youtube.com/watch?v=ufM5qWVFKhI[/video]

Motor yükü normalde 4 soklu pullukla, 1800 devirde dengeliyor, LDA fazla açık olabilir, ince bir ayarla biraz düşürünüz,1600 devirde 3 soklu pullukla sürüm uygun olur.Ağırlık merkezi dengelemesi iyi olur.

[video=youtube;ufM5qWVFKhI]https://www.youtube.com/watch?v=ufM5qWVFKhI[/video]

Motor yükü normalde 4 soklu pullukla, 1800 devirde dengeliyor, LDA fazla açık olabilir, ince bir ayarla biraz düşürünüz,1600 devirde 3 soklu pullukla sürüm uygun olur.Ağırlık merkezi dengelemesi iyi olur.
3 - 13 No alpler ile geçenlerde deneme yaptım 1600 devirde sert yerde düz 3 ( 11 kmh ) Normal anızda düz 4 ( 15 kmh ) ile çok rahat bir şekilde çekti.

LDA fazla açık değil 2 diş daha açma payı var tamamını açmadık bu kadarı yeterli oldu.

Pullukta veya diğer ekipmanda olsun kullanım devrim 1600 - 1800 arası.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Ekli dosyayı görüntüle 35849Ekli dosyayı görüntüle 35850Ekli dosyayı görüntüle 35851Ekli dosyayı görüntüle 35852Ekli dosyayı görüntüle 35853Ekli dosyayı görüntüle 35854Ekli dosyayı görüntüle 35855Ekli dosyayı görüntüle 35856Ekli dosyayı görüntüle 35857Ekli dosyayı görüntüle 35858
Herkese hayırlı geceler bu akşam bakımda olan makinamın bakımları bitti pikap boruları komple değişti buruların rulmanları değişti pikap yan duvar burçları değişti pikap saçları komple plastik olarak değişti pikap yaylarının yamuk olanları ve kırık olanlar değişti sol yaba krank geçen sezon kama yeri boşluk yapmıştı yabalara boşluk yaptırıyordu ve sente bozuyordu krank ve dişli değişti volant şanzımanının mahruti ön bilyası boşluk yapmış rulman ve yağı değişti ona bakım yapmışken 8066 yada es geçemedim özenle yıkandı sonra mazotla komple yıkama yapıldı sonra tekrar köpükle yıkama yapıldı lastiklere yanak yapıldı en son tente üstüne öne 4 adet led lamba arkaya 2 adet led lamba takıldı daha öncedende çamurluk üstü bir adet led lamba vardı üç tane oldu ve döner tepe lambası takıldı tt 55 sıfır aldığımda kırılmasın diye sökmüştüm 2008 yılından beri bi kenerda duruyordu 8066 ya nasipmiş lamba yine takmaktik yapıldı köyde işler başlayınca sökülüp takılabilecek gibi
Kazasız belasız arızasız bol kazançlar dilerim. Makinanın toplanık halini foto atmamışsınız geceye kaldı fotoda bişey belli olmaz diye galiba. Bizde 1 hafta önce ilk gün galigani 5190 ikinci gün nh 5040hb nin bakımlarını yaptık. Bakım dediğim kızak ayarı bıçakları biğleme yağlama temizleme yıkama vs. Toplayıcı pikap ne kadara mâloldu acaba? Benim galigani 2006 model pikabı daha hiç sökmedim sadece sağdan iki tane saç değiştirdim. Pikabın durumu iyi saat gibi çalışıyor ama nasipse bu sene sökücem bende.

Kazasız belasız arızasız bol kazançlar dilerim. Makinanın toplanık halini foto atmamışsınız geceye kaldı fotoda bişey belli olmaz diye galiba. Bizde 1 hafta önce ilk gün galigani 5190 ikinci gün nh 5040hb nin bakımlarını yaptık. Bakım dediğim kızak ayarı bıçakları biğleme yağlama temizleme yıkama vs. Toplayıcı pikap ne kadara mâloldu acaba? Benim galigani 2006 model pikabı daha hiç sökmedim sadece sağdan iki tane saç değiştirdim. Pikabın durumu iyi saat gibi çalışıyor ama nasipse bu sene sökücem bende.

Aynen geceye kaldık foto çekemedim ama videosu var toplayıcı ne kadar masraf yedi bilmiyorum ben parçacıyla sezon sonu hesap kesiyorum bakım zamanı alırım parçayı bakımı yaparım sezonda yine arıza falan olunca gider alırım yada duruma göre onlar bana gönderir sezon kapanınca gider hesabı kapatırım ne alındıysa hepsini tek tek yazarlar fiyatını adetini o şekilde anlaştım sağolsunlar yardımcı oluyorlar
https://youtu.be/mkwmAn394PQ