Günün Fotoğrafı

Tam hayvan merasi , fotoda her yer yem yeşil
Son bir soru salma hayvancılık yokmu bölgede yoksa yasaklayıp koruduzmu otu
İsmail hocam orası mera, bizim tarlada meraya sınır. Normalde biçildikten sonra sürülene kadar herkes hayvanını tarlaya sokabiliyor. Bu yaz çok yağışlı geçtiği için mera iyi durumda. Her yıl bu şekilde olmuyor maalesef.
Hatta buğday ve arpa biçilen bazı yerler şuan oto biçilecek seviyede oldu.

İsmail hocam orası mera, bizim tarlada meraya sınır. Normalde biçildikten sonra sürülene kadar herkes hayvanını tarlaya sokabiliyor. Bu yaz çok yağışlı geçtiği için mera iyi durumda. Her yıl bu şekilde olmuyor maalesef.
Hatta buğday ve arpa biçilen bazı yerler şuan oto biçilecek seviyede oldu.
Anladım
Ama yinede bölgede hayvancilik az demek ki bu kadar guzel ot bizde toz tozuyor tarlalarda birsey kalmadı
Eğer böyle ot olsun 20 km gider koyu keci sahipleri geçici saya yapar su tasir gider

Bakacaz artık silinecek mi kalacak mı :) Normal yağlı boya değil. Bi dostum boya tavsiye etti ondan aldım denedik bakalım. Oda yapmış 1 senedir daha sağlam diyor. Hevesle yaptım uğraştım. Kısmet artık. :)
Ben bi hevesle landini 8860 massey 4708 2 tane mahindra 6500 fiat 6546 fiatagrı 140-90 başak 90s jhondere 2030 a yaptım 1 hafta uğraştım boyayada verdiğim para cabası. Traktörü kullandıkça boya silinmey başlıyor. Landiniye 2 ayda 2 defa yazıları tazeledim. Yine silindi. Bidaha uraşmicam ama nh de bi güzel durmuş ama tanzikli su vurma bide lastiği biryere sürtünce siliniyor bu arada Kalem boya aldım ben. 20180114_153306.jpg

Ben bi hevesle landini 8860 massey 4708 2 tane mahindra 6500 fiat 6546 fiatagrı 140-90 başak 90s jhondere 2030 a yaptım 1 hafta uğraştım boyayada verdiğim para cabası. Traktörü kullandıkça boya silinmey başlıyor. Landiniye 2 ayda 2 defa yazıları tazeledim. Yine silindi. Bidaha uraşmicam ama nh de bi güzel durmuş ama tanzikli su vurma bide lastiği biryere sürtünce siliniyor bu arada Kalem boya aldım ben

Lastik kalem boyasından bende alcaktım ama kalem boyayı kesinlikle tavsiye etmem hocam. Ben bu işi sürekli araştırdım sonunda yaptım ve forumlarda,sitelerde okuduğum konuların genelinde boya kalemi kullananlar tavsiye etmiyor siliniyor diyolar senin dediğin gibi ve boşa vakit kaybı + boyası çabuk bitiyomuş akıyormuş vs hiç uğraşılmaz benim aldığım boya yarım kilo 30 TL 4 lastiği boyadım hala hiç kullanmamış gibi boya aynı gramajda duruyor yani çok lastik boyar. Ömrüne bakalım eğer silinmezse sanada tavsiye ederim.