Günün Fotoğrafı

3500 hisseli oluyo
Bu sene Karkas 40tl kurbanlık
Alsanızda satsanızda size refarans olsun
Ben diğer 40 kurbanlık tosunuda ortalama 40tl den verdim , kesimde bize ait ve hiç küsbe ile sılaj yedirmiyorum
Daha ucuza şu şartlarda kurtarmaz
Bazen daha hesaplı verenleri görüyorum ama hayvana yem yedirmemiş oluyor onunda karkas randımanı düşük çıkıyor alan memnun olmuyor

Kurbanlık tosun hala satılamadı
Evden yetişme damızlıktı 3,5 yaşında
Abi bir hayvanı bu hale getirmenin incelikleri nelerdir? Nasıl bir besi uyguladığınızı en ince detayına kadar yazar mısınız? Kac kg ile besiye başladiniz besiye baslarken nasıl bir yem karışımı yiyordu devamında rasyonda nasıl yem değişiklikleri yaparak bu hale geldiniz şuan ne yiyor?

Abi bir hayvanı bu hale getirmenin incelikleri nelerdir? Nasıl bir besi uyguladığınızı en ince detayına kadar yazar mısınız? Kac kg ile besiye başladiniz besiye baslarken nasıl bir yem karışımı yiyordu devamında rasyonda nasıl yem değişiklikleri yaparak bu hale geldiniz şuan ne yiyor?
Ilk kurali genetik bunun annesi avusturyadan gelme idi babasi Vanadin suni tohumlama idi
Özel bir besleme son 6 aya kadar yapilmadi bu damizlik tosundu ineklerin icinde meraya 2 yil gidip geldi kis aylarindada siradan bir besleme yapildi sadece son 6 ay yogun besi yapildi , Bir de dikkat edilmesi gereken böyle kilolu hayvanlarin baglanmamasi lazim diger hayvanlardan ayri serbest yerde kaliyor , bagliyken yatip kalkamiyor

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Ilk kurali genetik bunun annesi avusturyadan gelme idi babasi Vanadin suni tohumlama idi
Özel bir besleme son 6 aya kadar yapilmadi bu damizlik tosundu ineklerin icinde meraya 2 yil gidip geldi kis aylarindada siradan bir besleme yapildi sadece son 6 ay yogun besi yapildi , Bir de dikkat edilmesi gereken böyle kilolu hayvanlarin baglanmamasi lazim diger hayvanlardan ayri serbest yerde kaliyor , bagliyken yatip kalkamiyor
Abi yoğun besiyi nasıl yaptiniz sinirsiz yem mi döktunüz

Videoyu çeken senmisin
Gerçekten ilginç yerli ırk bir hayvana göre gayet iyi
Tahminim iyi bakım şartlarında çok daha iyi gelişecektirler
He abi ben çektim. Daha bugün çektim kurban aldık 28 tane. Türkiyeden siparisler geliyor bizde ayarlıyoruz kestiriyoz.
Abi ırk bence iyi. Daş gibi mısır sapı ve azıcık o çay posası gibi şeyle besleniyolar (o çay posası dedigim susam yağı posasıymış bi tür küspe diyebilirim) abi simdi güzel bir yem karmaya o mısır sapını atıp güzelce kıyıp sulandirilmis melasla tatlandirip bide flek mısır verilse sağlam bi şekilde etlenir bence. Tam kesmeye yakın rasyondan dane mısır çıkarıp arpa versek eti beyazlatıp sıkılaştırsak çok güzel sonuc alacagimizi dusunuyorum. Ancak benim okulum var türkiyeye gitmek zorundayım devamlı burda kalsam yapacak yerim de var yaparımda ama işte mecbur gitmem gerekiyor babamda hiiç uğraşmaz. Ama deneyecem birgün inşallah

• Beğen
Tepkiler: Aspir
He abi ben çektim. Daha bugün çektim kurban aldık 28 tane. Türkiyeden siparisler geliyor bizde ayarlıyoruz kestiriyoz.
Abi ırk bence iyi. Daş gibi mısır sapı ve azıcık o çay posası gibi şeyle besleniyolar (o çay posası dedigim susam yağı posasıymış bi tür küspe diyebilirim) abi simdi güzel bir yem karmaya o mısır sapını atıp güzelce kıyıp sulandirilmis melasla tatlandirip bide flek mısır verilse sağlam bi şekilde etlenir bence. Tam kesmeye yakın rasyondan dane mısır çıkarıp arpa versek eti beyazlatıp sıkılaştırsak çok güzel sonuc alacagimizi dusunuyorum. Ancak benim okulum var türkiyeye gitmek zorundayım devamlı burda kalsam yapacak yerim de var yaparımda ama işte mecbur gitmem gerekiyor babamda hiiç uğraşmaz. Ama deneyecem birgün inşallah

Daha önce de yurtdışı kurban işi yaptığını yazmıştın şimdi 28 tane sipariş diyorsun anlamıyorum kim bu kurban kesenler Ülkede bu kadar yetim ve muhtaç varken dışarıda kurban neden bu işi yapanlar fetoculerdi dikkat et.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Daha önce de yurtdışı kurban işi yaptığını yazmıştın şimdi 28 tane sipariş diyorsun anlamıyorum kim bu kurban kesenler Ülkede bu kadar yetim ve muhtaç varken dışarıda kurban neden bu işi yapanlar fetoculerdi dikkat et.
Abi yanlış anlama ben izah edemedim herhalde detaylıca anlatayım soru işareti kalmasın.
Şimdi babamın idareciliğini yaptığı fabrikanın sahibi varlıklı bir insan adam belli bir miktar bütçe ayırıp babama kurban kesmesini söyluyor o parayla bu sene 24 tane alabildik. Bizim akrabalarımızdan da rica eden oldu onlar icin de 3 hayvan aldık. Fabrikadaki personellerden biri de istedi onlara da bi hayvan aldık. Toplam 28 hayvan seçtik. Kurban bayramı gelince bunları bi kesimhaneye götürüp fabrikanin arkasindaki mahallede dağıtacağız. Biz elin adamının kurbanıyla uğraşmıyoz yabancı değiller. Yandaki mahallede de durum sıkıntılı insanlar aylık 40-50 dolara geçinmeye çalışıyor. 20180731_171151.jpg20170716_112418.jpg

Kandemir ben seni suçlamak amacıyla yazmadım sadece dikkatli ol dedim küçücük bir şey yüzünden başına iş gelmesin isterim
Yok abi yok ben ne demek istediğini anladım sorun yok. Gerçekten dikkatli olmak lazım bu fetöcüler öyle kansız ki kurban gibi bir ibadetin adıyla bile fitne çıkarıyorlar