Günün Fotoğrafı

IMG_8764.JPG
Anlık kasa aktarmaya devam ediyoruz [emoji5]

Selamun Aleyküm abiler.Kardeşimle sezonun son akşamında hattımızı değiştirdik. Tarım sevgimin önüne hiç bişey geçemez.Okul sıradan , zaman kaybı... 12.sınıf çok uzun geçecek.
[emoji853]
Ekli dosyayı görüntüle 30925

HMS ve 640 dün beni çıldırttı. [emoji35]Köstebek-farelerin kazdığı yuvalar tesviyeyi bozuyor. Makine buralara gelince 640ı bi yandan stopa geçiriyor, bi yandan sağ tarafa çekip sıraları bozuyordu. Ahh 74 ahh. Çok arattı kendini [emoji26]Neyse 640 dandik motor dedim geçtim.

Sonra akşam oldu. 640ın lambalar çok körsek yandı. Gece gece yoncayı ayakta biçtim [emoji23][emoji23][emoji23] Meğersem geçen balya yükleme makinasına kaynak yaparken sarj dinamosu koblosunu çıkarmıştım , şarj etmemiş.

En son tam tarla bitti. Makinanın tamburlar dönmedi. 1.aktarma dişlisi boşluk yapmış bugün yaptık.

640ı bu seneden sonra zaten kimseye tavsiye etmiyorum. Hms bizi üzmeye başladı. Umarım sonu 640gibi olmaz. Performansından memnunuz. Bu 2.ufak arızası oldu.Dişli kalitesi 10 numara fakat pul-kilit-sekman kalitesi kötü. Aldığınız gün kaynak değirekcesiniz [emoji23]
Ekli dosyayı görüntüle 30926Ekli dosyayı görüntüle 30927

Kalite=Bilensoy [emoji7]
Ekli dosyayı görüntüle 30928

sulama boruları toprak altında mı?

Yoncamızı bugün veya yarın akrabamız gelip 195lik makinayla biçecek. Tırmıklamasınıda kendi helikopeteriyle yapacak. Bizim için bir nevi test olacak ☺.

165i verip 195 hâla alamadık. Bayi 6k fiyat çekti. Bayinin birini fabrika arayıp : - Dolar uçtu ; piyasa belirsiz , dükkanı kapa demiş. [emoji3]. En iyisi 3metre sıkmalı ama o ancak hayal olarak kalır.Ekli dosyayı görüntüle 30366Ekli dosyayı görüntüle 30367

sulamayı nasıl yapıyorsunuz? toprak altı yağmurlama mı?

Batuhan buraya dışarıdan gelip hububatı; römork işi biçiyorlar.
1600 kğ ortalama saman dolan römorklar 220 ile 250 tl arası biçim fiyatı alınıyor.
Dolan römork köye veya istenilen mekana istenilen uzaklığa götürüp döküyor.
Haaa.
Dekarı biçip yere sapını dökerse 25 tl dekarı.
Bu işi yapmayı isterdim adamlar şehir dışından gelip deli para kazanıyorlar.
Ne dw4sin bu konularda.

Batuhan buraya dışarıdan gelip hububatı; römork işi biçiyorlar.
1600 kğ ortalama saman dolan römorklar 220 ile 250 tl arası biçim fiyatı alınıyor.
Dolan römork köye veya istenilen mekana istenilen uzaklığa götürüp döküyor.
Haaa.
Dekarı biçip yere sapını dökerse 25 tl dekarı.
Bu işi yapmayı isterdim adamlar şehir dışından gelip deli para kazanıyorlar.
Ne dw4sin bu konularda.
Çok deli para değil de gene ortalama kötü bir parada değil abi tabi herkes parasını verirse.

Ekli dosyayı görüntüle 31161 Taha abi seninki de balya odasının iletici zincirinin milinimi eğdi ? [emoji6][emoji3]

Milin ortadaki dişliyi kırmış emanete vermiştik nasıl becerdiler anlayamadım ama olan olmuş,

IMG_0510.JPG

Son yonca balyasını bağladım az önce bitirdim, 814 balya çıktı ortalama 30kg.

IMG_0511.JPG

Depoyu aynı tarlanın yoncasını toplamak için doldurmuştum 9 kollu helikopter tırmıkla namluları ve balyasını yaptım yaktığı yakıt ortada :)

Milin ortadaki dişliyi kırmış emanete vermiştik nasıl becerdiler anlayamadım ama olan olmuş,

Ekli dosyayı görüntüle 31178

Son yonca balyasını bağladım az önce bitirdim, 814 balya çıktı ortalama 30kg.

Ekli dosyayı görüntüle 31179

Depoyu aynı tarlanın yoncasını toplamak için doldurmuştum 9 kollu helikopter tırmıkla namluları ve balyasını yaptım yaktığı yakıt ortada :)
50 lik kubotaları gözetliyorum.
Kepçeli olacak, iyi olur sanırım.