Kubota MK5000 4x4 mü, Massey Ferguson 2615 4x4 mü

Sinan kardes,benim yegenim gecen yil ücüncü ayda 4x4 MF 2615 tenteli aldi.Inan ki bos romorkla normal rampayi cikmadi bayiliyordu.15 gün sonra yedi bin lira zararina new Holland bayisine verip 55tt aldi.Sakin 2615 almayin!!!

Mk 5000in 240 dan sonra aman aman iyiki almışım dedirteceğini sanmıyorum kubotada m6040 a bakmalısınız en kötü ihtimalle. Şahsi görüşüm tavsiyem bu yönde..
Ewet 6040 daha üst sınıf super birşey ve fiyatı da yaklaşık 25000 fark ediyor herkes işine göre motor almalı ne fazla ne eksik ama dediğiniz gibi değil ben 240 arkasından 54 c kullanmış biri olarak diyorum ki 54 c yi aldığımda 240 in motor olmadığını anladım MK 5000 ise 240 la kıyaslanamaz bile kullanıcı olarak söylüyorum bunu

ben kubotanın tarla gününde sürdüm 85 lik ve 50 lik olanları 85 lik 5 li 9 lu pullukta zorlanıyordu motor bahce tipi patinaja düşüyür ve hidrolik hassasiyedi cok huşuma gitmedi birde agırlıgı fazla deyil mk 5000 olanıda 9 lu tilerde kullandım 2000 devirin altında cabuk bayılıyordu mf konusunda bilgim yok fakat başka markalarada bakmanı tafsiye ederim

Hocam mk5000 zaten 50 beygir bi motor bu motor alan kişi anca bahçe işleri ve 50 beygir aşmayan işlerde kullanabilir gayet kullanışlı insanı yormayan zaman kazandıran bi makina fakat eksikleri hangi motor tam dört dörtlük kolları zayıf görünüyo evet arka sistemi açık cer dişlileri açık biraz daha dolgun yapılabilir di ama japon bunu 50 beygir zaten bu güce bu parçalar yeterli dolgun olup çekmeyen markalar da var çekiş konusunda tek eksik arka ağırlık onuda alıp takın arka hafif biraz piyasaya bakarsanız çoğu motor 3 er ağırlık takar

Bence 54c nin yaptığı işleri daha az yakıt ve zamanda yapıyor eksikleride söyleyelim artıları da
Artıları
1-4 silindir bi artı tarlada yorulmaz az yakar yolda yakar biraz 3 silindir gibi bayılmaz asıl 3 silindir bayılır onu da turboyla çözdüler ama çok sesli çalışıyor. 2.500 hacimli bi motor yeterli hem bu motor turbo değil turbocharged kullanır. bi hocam 2000 devir altı bayılıyor demiş ama turbocharged her devirde aktiftir turbo gibi aniden 1400-1500 devirden sonra Tork artışı verip patinaja düşürmez her devirde gücü verir mk5000 en yüksek tortu 1400 verir youtube da videolar da var inanmayan baksın bende kullandım 7 patlatma çektik çekmiyor gitmiyor değil abi çekiyor düşük devirdede çekiyor yüksekde de olmadı vites küçültün
2-dar dönüş oldukça iyi direksiyonda yeteri kadar yumuşak
3-yakıt tarlada az bayılma yok ben kullandım var diyene inanmayın ekipmanla alakalı o
4-1300 kg kaldırma kapasitesi yeterli 50 beygirle nr kaldırıcan ki zaten motorun çekebileceği ekipman belli
5-ayak gazı çok yumuşak burdan anlayın turbocharged her devirde aktif.newholland kullanan bilir ayak gazı sert tir ve alt devirde motor A gaz verirken Motor hemen açılmaz baygın gibidir turbo devreye girince uçar o ayrı mesele
6-4 teker yağlı disk fren
7-levye gayet kullanışlı 8ileri 8 gelir
8- motor bildiğin tarla faresi fındık yapanlar bilir fareler çok hızlı hareket eder.hızlı seri vites geçişleri rahat
9-ve konik dişli yağlı sistem mafsal sistemi yok ve açıkda değil
Kullanmayan bilmeyen konuşmasın bi iki sefer kullanmayla motor beğenilmez bu her marka için böyle marka kötüleme amacımız da tok kubota bunda iyidir newholland başka konuda iyidir.
Eksileri ise
1-arka hafif ek ağırlıkla çözülür
2-çeki yeri çok aşşada asansörlü çeki lazım bu bi eksik
3-elift yok ama ben eksikliğini hisstemedim
4-arka kollar biraz daha uzun olabilirdi ekipman takarken zorlanıyosunuz.
5-kuyruk devri tek devir 540 benim için yeterli ama yeterli bulamayanlar var
Boyuna göre yaptığı iş yeterli yakıt az zaman kazandırır hızlı ve pratik daha fazla özellik isteyenler daha büyük beygirli modellere bakmalı.

• Beğen
Tepkiler: ilkerdmr

silindir capı büyüdükce tork artar aynı hacime sahip 3 silindirli motor 4 silindirli motordan daha iyidir sadece ömrü kısa olur bende işbora da var 4 silindir 7 patlaymayı gövdeye kadar salarım oda çeker devri düstümü zor toplar ben kuboda sadece tarla gününde kullandım 100 metre yerde 4 defa motordan indim pullugun ayarımı bozuk diye elimin biride devamlı hidrolik kolunda idi en iyisi arkadaş kendisi bi kullansın sonra karar versin

Bunu yapan mühendis illaki düşünüp yaptı 3 silindirin avantajı olduğu gibi dezavantajı da var aynı sı 4 silindir içinde geçerli aynı güce sahip iki motor biri 3 diğeri 4 3 silindir de silindir çapı 4 e göre fazla dır aynı torku gücü yakalar 4 de azdır ama benim ordaki kastım 4 silindir bayılmaz motoru yormaz ömrü uzun olur.

• Beğen
Tepkiler: metemet