Polatlı Merinosu Hakkında Bilgisi Olan Yetiştiren?
12 sonuçtan 1 ile 12 arası gösteriliyor
    ysyr11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polatlı Merinosu Hakkında Bilgisi Olan Yetiştiren?

Sitede Polatlı Merinosu diye arattırdım bir konu açılmamış .

Polatlı merinosu hakkında bildiklerinizi yetiştiren varsa tecrübelerini dinleyelim.

Ynt: Polatlı Merinosu Hakkında Bilgisi Olan Yetiştiren?

kardeşim polatlı koyunu yüzde 75 ilede france yüzde 25 akkaraman kanı taşıyan 2010 yılında ırkı tescillenmiş yüzde 150döl verimi olan çok güzel iri bir ırk besleyen arkadaşlarla görüştüm ..kangal koyunu gibi iri kıvırcıkoldugunu besi et kabiliyetinin yüksek oldugunu söylediler..
    ankara polatlı tigemde satışı yapılıyor nasip olursa bizde gidip oradan koç satın almayı düşünüyoruz...

Cevap: Polatlı Merinosu Hakkında Bilgisi Olan Yetiştiren?

Polatlıda yaşıyorum tigemden aldığım koçlar benim koçların göbeğine erişmiyo kan deişikliği iyi oluyor dedik bi dünya para verdik aldık yumruk kadar koçlar... bilmiyorum benim hoşuma gitmedi... yavrularını almaya başladım bakalım verimleri nasıl olucak

ilhan_mkp, poyraz51 teşekkür etti.

onun yerine direk ile de france bakın daha iyi yada dorper en iyisi

Alıntı hüdavendigarhanN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polatlıda yaşıyorum tigemden aldığım koçlar benim koçların göbeğine erişmiyo kan deişikliği iyi oluyor dedik bi dünya para verdik aldık yumruk kadar koçlar... bilmiyorum benim hoşuma gitmedi... yavrularını almaya başladım bakalım verimleri nasıl olucak
    karapınarlı bir arkadasımızvar bizimkoyunların kırkımınada geliyorlarlar kendsiyle bukonuyu görüştüüm çiftlikden aldıgı koçların aham şaham iriolmadıklarını ama acaip kuzularının olduklarından bahsettikardeşim önemliolangen aktarımıdır..

Alıntı poyraz51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim polatlı koyunu yüzde 75 ilede france yüzde 25 akkaraman kanı taşıyan 2010 yılında ırkı tescillenmiş yüzde 150döl verimi olan çok güzel iri bir ırk besleyen arkadaşlarla görüştüm ..kangal koyunu gibi iri kıvırcıkoldugunu besi et kabiliyetinin yüksek oldugunu söylediler..
    ankara polatlı tigemde satışı yapılıyor nasip olursa bizde gidip oradan koç satın almayı düşünüyoruz...
    Üstat polatlı merinosunu denediniz mi? Sonuçlar nasıl oldu? İkizlik oranı, kuzu canlı ağırlık artışı, et randımanı, iç anadolu merasına ve iklimine uyumu nasıl? Ben de Ankara'da denemeyi düşünüyorum...

Bu koyun ve koçların fotoğraflarını atma şansınız var mı? beyler

fethiolcay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sercan2224 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onun yerine direk ile de france bakın daha iyi yada dorper en iyisi
    Neden böyle düşündüğünüzü aciklarmisiniz . Bu hayvanlar tamami ile meradan mi faydalanacak yoksa kısmi mera iceride bakim mi olacak

Akkaramandan tabiki daha iyidir, ama imkan varsa karacabey merinosunu tavsiye ederim yada alman merinosunu(merinolandşaft) daha iyidir bunlar

Polatlı diye piyasaya sürülen koyun tigem eliyle dalaveredir. 30 yıl melezleme yaptık deniyor.
    Bana bana 1998 yılında çekilmiş bir Polatlı koyunu fotografı gostersinler körleme kısa sürede melezlenip üretici önüne attılar size örnek olarak Karacabey merinosunu göstereyim 1970 te çekilmiş fotoğraf bulabilirsiniz hatta 1935 yilinda bile bulabilirsiniz Polatlı koyunları tigemin ureticiden hızlı para kazanma calismasidir

fethiolcay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar herkes farkli ırk merakı oldugundan veyahut elindekinden memnun oldugundan şunu al bunu al diyor bence orta anadoluda bu isi yapanlar bolgeler arasinda farklılık olsada karacabey polatli anadolu merinosu gibi isimler altinda farkli turler öneriyor birbirlerine yakin irklar bunlar zaten ayni zamanda gidip istediginiz bir türün koçunu alarakta kendi bünyemizde istedigimiz tipe cevirme sansimiz var.Simdi onemli olan 2019 yili maliyetleri ele alinarak kuzu kesim fiyatları goz onunde bulundurularak 2019 yılında koyunculuk yapilabilirmi yapilirsa kar zarar tablosu ne olur bu hayvanlar meradan faydalanirsa ne masraf olur kismen meradan aksamlari iceride ilave yem verilse ne olur bu gibi konulari su anda bu işi halen yapan arkadaslar bilgilendirme yaparsa bu ise girecek arkadaşlarada ornek bir tablo çıkmış olur afaki bilgilerle bu ise girmemis olurlar simdiden teşekkürler

atila, ilhan_mkp teşekkür etti.

Alıntı fethiolcay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes farkli ırk merakı oldugundan veyahut elindekinden memnun oldugundan şunu al bunu al diyor bence orta anadoluda bu isi yapanlar bolgeler arasinda farklılık olsada karacabey polatli anadolu merinosu gibi isimler altinda farkli turler öneriyor birbirlerine yakin irklar bunlar zaten ayni zamanda gidip istediginiz bir türün koçunu alarakta kendi bünyemizde istedigimiz tipe cevirme sansimiz var.Simdi onemli olan 2019 yili maliyetleri ele alinarak kuzu kesim fiyatları goz onunde bulundurularak 2019 yılında koyunculuk yapilabilirmi yapilirsa kar zarar tablosu ne olur bu hayvanlar meradan faydalanirsa ne masraf olur kismen meradan aksamlari iceride ilave yem verilse ne olur bu gibi konulari su anda bu işi halen yapan arkadaslar bilgilendirme yaparsa bu ise girecek arkadaşlarada ornek bir tablo çıkmış olur afaki bilgilerle bu ise girmemis olurlar simdiden teşekkürler
    Irk mevzunu çok güzel ozetlemissin
    Kalem kalem hesaplamak kolay degil.
    Bizde kuzu Karkas 41tl son iki yıl kış kuzuları çok iyi para ediyor.
    Mera artı arpa misir yulaf yonca tarımı yapmak şartıyla kazançlı olacaktır.
    Piyasaya çok oynak dalgalı kur gibi et piyasası