Çiftçi'lik Evlenmeye Engelmi

Ynt: Çiftçi'lik Evlenmeye Engelmi

şahsi düşüncem engel değil ama kızların kafa yapısıyla bakarsan engel :)
gerçi şöyle köyde efendi olan gençler evleniyor
ben kendimden örnek vereyim köyde yazları 3 ay saldım çayıra mevlam kayıra tarzında bir hayatım var kılık kıyafet hak getire bi kıyafetle her işin içine girer çıkar üstelik gezinirim öz bakım (diş fırçalama vs. ) saymıyorum bile çevreye bakıyorum biçok kişide öyle yani kız olsam evlenmem ben gbi biriyle :D
yazın başı bakışmadığım sonraki 1 hafta konuşmadığım hatun kalmazken bikaç hafada ilgi kesiliyo yazın sonu insanlıktan çıkmış bir vaziyetle denizliye dönüyorum ben gibilere tavsiye en azından dişleri fırçalayalım :D

bantun111 link=topic=87017.msg1045711#msg1045711 date=1450210468' Alıntı:
Abicim burada çiftliği var birisinin .
Adamın 15 hayvanı var dı ( var gibi konuşacam yoksa bozuluyor anlatımım ) süt ve öyle bir sistem var ki bunu konulardada anlatmıştım sistemli yani durak vsyre yemini ver sabah 15 dk 30 dkda sağ direk depoya yem yerken sıyırıcı çalıştır.. bak işine.

Bunun ne zorluğu olabilir köyde artık bulaşık ekmeğide kalmadı ki bulaşık makinesi diye birşey çıkmış :) burada şehirden güzel katlı katlı evler var kasabadayız 5 bin nüfusu var..

Ve adam hayvancılık yaparak 2-3 yıl borcunu algısını vergisini bitirdikten sonra yatırımlara devam etti. ben bilmiyorum fakat Şuan mevcut 3-5 dükkanı İlçeden almış ( Nüfus 130 bin )

Neyse dükkkanın birisini büyük market açtı işlek bir yere.. Güvenlikli toplamda 10 kişi çalışıyor tam donanım lı

Diğer Dükkanı nın Birisini ' de Nakliye işine girdi 5 tane toptancı 5 tane açık kasa transit şöförleride buldu asgari ücret.. Sözleşmeli oluyor herşey özel resmi bulduğu kişilerin tüm hayatı araştırılıp alınıyor ve orayada Şehir içi ve Dışı ve gayet iyi işde yapıyor.. Ve patron olarakda öz dayısı bakıyor emekli ve maaşla..

Diğer dükkanının birisi sanayide orayıda patron olarak kuzenini koydu Ve bir tanede elaman Araba motor parçaları satıyor..

2 tane travego arabası var sırası var
Şuan trilyonluk 2 araba zaten 1 trilyon
Ve abicim 3 tane genel sekreter gibi iyi bir 3 bin tl maaşla kendi tanıdığından 2 bayan 2 erkek 2 şerde tanede araba tüm yerleri günde sürekli kontrol ve takip ediyor tüm fatura işleri vesayre takip ediliyor

Diğer dükkanın çarşı girişine yakın bir yerde kuyumcu dükkanı ve Ordada babası ve annesi var.. Şuanda da Evli ve 34 yaşında 2 Çoçuğu var 10 yılda ki emekler

Petrol ortak almış mı ne abisi ile şuan

Evet çiftliğinde ' de 70-80 baş süt hayvanı mevcut 3 kişi çalışıyor 3 üde bayan..Ve çok iyi bakılıyor market e falan güvenlik bile mevcut.

Şimdide 7 Katlı ist mahallesi ( anayol en pahalı yer ) daire almış trilyona.. aylık çok para geliyor oradan ha bizi ilgilendirmez Şuanda da ekndisi boş duramıyor Hedefi ise gıda üzerine marka haline gelmiş süt ve ürünlerinin işlenmesi üzerine fabrika açıcak küçük dükkanları kiraya vericek mi ne ama şuanda sevgi yolunda ayriyetten Lc nin bayiliğini aldı Kendisi günde 6 saat uyuyormuş..

Ve evlilik konusuna gelincede ilkten kimse istemeyen 2-3 yıl sonra kızı oglana vermeye gelmiş kaç kişi ama en sonunda sevdiği birini buldu ve evlendi İş adamı şuan kısaca.. hedefide çiftliği kapatıp fabrika süt veya başka birşey üzerine açıcak sanırsam 10 yıl içinde böyle.. abicim Kızlar bi nebze de paraya bakıyor kızdan kastım ailesi kızın daha çok baskı ama Sağlık olur sabreden derviş muradına ermiş

Valla çok güzel bir başarı hikayesi ağzım açık okudum :))

55-46 link=topic=87017.msg1045742#msg1045742 date=1450218695' Alıntı:
şahsi düşüncem engel değil ama kızların kafa yapısıyla bakarsan engel :)
gerçi şöyle köyde efendi olan gençler evleniyor
ben kendimden örnek vereyim köyde yazları 3 ay saldım çayıra mevlam kayıra tarzında bir hayatım var kılık kıyafet hak getire bi kıyafetle her işin içine girer çıkar üstelik gezinirim öz bakım (diş fırçalama vs. ) saymıyorum bile çevreye bakıyorum biçok kişide öyle yani kız olsam evlenmem ben gbi biriyle :D
yazın başı bakışmadığım sonraki 1 hafta konuşmadığım hatun kalmazken bikaç hafada ilgi kesiliyo yazın sonu insanlıktan çıkmış bir vaziyetle denizliye dönüyorum ben gibilere tavsiye en azından dişleri fırçalayalım :D
:)) :))

Kardeşim sen dişlerini her gün fırçala kız için değil diş çok önemli :))

Ayrıca aşk insanın aptallığa düştüğü bir evredir eğer bi kadın size aşık olduysa köymüş evmiş yatmış arabaymış bunları göremez zaten aynı şekilde erkek içinde geçerli bi kadına aşık olduysa iyiymiş kötüymüş gözü bişey görmez.

Ama görücü usulü evleneceklere birşey diyemem şehirdense kız sizi gördüğü anda vurulması lazım yoksa o iş biraz zor :)

Çok güzel yorumlar yazılmış. Bazı konular bazı yorumlar ' ' Neden daha önce kayıt olmadım ? ' ' diye düşündürüyor beni.

Bende küçük yaştan beri sürekli anne-baba tarafından, oku köyde kalma. Köyde kalıp napıcan oku köyde çamurla tezekle uğraşıp vucüt gücüyle iş yapıcağına şehirde aklınla kalemle çalışıp kazan, diye baskı yapıldı. Hala daha yapılıyor. Ama benim sevdiğim şey köy. Ben köydeyken mutluyum. Hayattaki asıl amaçta mutlu olmak değil mi ? Zaten insan sevdiği işte başarılı olur. Lisede bir hocamın sözü vardı : Çok para alıp işe giderken ayaklarım geri geri gideceğine az para alıp koşa koşa gideyim, derdi.

Köyde eskiden her iş insan gücüyle yapılırmış(Bana birazı denk geldi yaşımdan dolayı). O zamanlar köyde yaşanlar bu işleri kız-erkek fark etmeden yaparlarmış(annem-babam). Bu yüzden şimdinin anne-babaları kızlarını köye gelin vermek istemiyorlar.

Ama gel gör ki işler değişmeye başladı. Şuan her ince işi yapıcak makinalar üretildi. Çiftçilik eskiye nazaran kolaylaştı emek azaldı. Ama bu düşünce hala değişmedi.

Bizim kızlarımızda(benim yaşıtlarım) şehirden biriyle evlenip(zengin koca. Sevginin bir adım önünde) köyde uğraşmadan(annelerinin anlattıklarına göre) rahat bir hayat, istediğine istediği an ulaşma, lüks yaşam gibi etmenlerden dolayı şehirde yaşamak istiyorlar. Hayaller bu yönde. Köyde yaşayan insanların çok azının sosyal yaşamları var. Çoğunun tatili yok. Bunlar hep eksi köy için.

Ama şehirde hayat pahalı. Çoğu kız umduğunu bulamıyor. Hayalleri çoğunun suya düşüyor. Birçoğu çalışmaktan çok yatmayı seviyor. Bu yüzden köyde normal yaşantıdan çok şehirde zor ama yatarak yaşamayı tercih ediyorlar.

Aslında köyde yaşayarak şehirdekinden daha kaliteli bir hayat yaşanabilir. Ama ilk önce çalışmayı sevmek lazım. Köyde her işini kendin yapmaktan daha zevkli ne var ? Kendi yiyeceğini, içeceğini kendin üretiyosun. Ben şehirden çok köyü seviyorum.

Kızları bırakın çoğu erkek bile köye gitmek istemiyor, köyü sevmiyor. Köyde olanlarda(birçoğu) iş yapmayı sevmiyor işten kaçıyor.

• Beğen
Tepkiler: Eren_59

Hayvanları, köyü sevmeyen kızlar bize yaramaz zaten. Bu yüzden kafa yormaya gerek yok. Sadece gençler köylerindeki kızlara sahip çıksın :D. Alan kaçıyor, hem de görücü usülüyle. Bizim köyde kız kalmadı. Biraz girişken olmak lazım. Ben birisini kaçırdım öyle. Benden hoşlandığını bildiğim halde yazın gider konuşurum dedim, baharda kızı nişanlamışlar :D. Bu sebeple girişken olmakta fayda var... Zaten kız miktarı sınırlı, onu da kaçırmamak lazım.

'Evlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil, aranan kişi olmaya da bağlıdır' diye söz var.

Ha olmazsa da olmaz. Mutlu olmadıktan sonra...

Evlilik insanın hayatını şekillendirir, basit bir şey değildir. Namuslu ve erdemli bir kadınla evlenmek, yaşamın en güvenilir yolunu seçmek demektir. Bu sebeple acele etmemek lazım. Çoğu kişi evliliği bir bardak taze süt için evde inek beslemek gibi görüyor. Öyle değil, evlilik her anında yanında olacak hayat arkadaşını seçmektir.

Aslında öğretmen im.Adana ' da Sonra dan mahalle olan kenar bir köyde oturuyorum. Görücü usulü evlendim.Bu arada babam ın ve amcam ın tarlasını ben ekmeye başladım. Hanım söylenir arada bir'öğretmen le evlendim sanıyorum ama rençber çıktın sen'diye...

ysyr11 link=topic=87017.msg1045746#msg1045746 date=1450219312' Alıntı:

Ayrıca aşk insanın aptallığa düştüğü bir evredir eğer bi kadın size aşık olduysa köymüş evmiş yatmış arabaymış bunları göremez zaten aynı şekilde erkek içinde geçerli bi kadına aşık olduysa iyiymiş kötüymüş gözü bişey görmez.

Ama görücü usulü evleneceklere birşey diyemem şehirdense kız sizi gördüğü anda vurulması lazım yoksa o iş biraz zor :)
Durumu çok güzel ifade etmişsin :)
Kız isterse olur herşey. Erkek olarak biz sadece doğru zamanda gerekli şeyleri yapabiliriz sadece. İşin daha da özü bu kısmet işidir kalp işidir. Kalpleri de yalnızca Allah halden hale çevirebilir.

Bizim burdada Suriye ' li çok bende şans yok alsak yarın savaş biter yada Avrupa ' ya gidecem der. Herşey kısmet diyoruzda birazda kendimiz çabalamalıyız. Bizim binada 4 kız vardı hepsi evlendi. Köyü bende çok severim izne ayrılınca köye gidiyom bişeylerle uğraşıyom. Giyim kuşama önem vermem saç sakal karışık. Düğünlere giderdik pas vermiyorlar dedik kızın dediği biz o kadar süsleniyok siz kafanızda John Deere yazan şapkalarla ahırdan çıktığınız kıyafftle düğüne geliyorsunuz sizde suçlusunuz.

• Beğen
Tepkiler: Ss66

eminyarkin link=topic=87017.msg1045741#msg1045741 date=1450217786' Alıntı:
geç bunları okan denizli birleşmiş milletler geçici iskan bölgesi
:D :D abi bizden fazla suriyelii var sokakta her 10 kişiden 7 si suriyeli nasıl iş anlamadım :D
ysyr11 link=topic=87017.msg1045746#msg1045746 date=1450219312' Alıntı:

bende sıkıntı denizlideyken tamam ama köyde saldım çayıra diyip öyle yaşıyoz :D yoksa şuan beyaz yani dişler yanlış anlaşılmasın :D :D

Evlenip birde bu duruma düşmek de var şimdi

438b07dc1ca5094109fc5a1da51f5d13.jpg

Aygün ATALIK link=topic=87017.msg1045866#msg1045866 date=1450270383' Alıntı:
beni sevdiğim işten koparacaksa millete hamallık yaptıracaksa varsın gelmesin arkadaş çokta umrumda.

Birader öyle olmuyor o işte :D Öyle olsa ne ala :) Bir süre sonra canına tak eder tek başına uğraşmak. Örn. ben :) Eğer tarlada çalışıp eve geldiysem çamaşır bulaşık temizlik yemek bunlar o kadar zor geliyor ki. Eğer eşin olursa ev sıcak olur, yemeğin olur. vs vs.