Çiftçi'lik Evlenmeye Engelmi

Mesele evin yeri degil, mahallede AVM olmali, hamburgerci pizzaci olmali falan.

Kisinin ciftci olmasi onemli degil. 20 bas hayvani olmasi, 500 bas 1000 bas besisi olsa yalvarirlar kizimizi al diye.

Maalesef degerlendirmeler paraya gore yapiliyor,

• Beğen
Tepkiler: Ss66
Koyde nekadar zengin olursan ol Evlenemezsin bizim yan koyden arkadasin 2 adet class medion 310 5 adet newholland traktor 3 balya makinesi sehirde 65 daire ve onlarca dukkan koyde benzinlik ve zahirecilik yapiyo 500 donumden fazla tarla var ama kiz bulamiyo turkiyenin her iline gittiler nasibi baglanmis sanki para ile degil birazda is ile alakali koyu kimse istemiyo benim esim dahil

Koyde nekadar zengin olursan ol Evlenemezsin bizim yan koyden arkadasin 2 adet class medion 310 5 adet newholland traktor 3 balya makinesi sehirde 65 daire ve onlarca dukkan koyde benzinlik ve zahirecilik yapiyo 500 donumden fazla tarla var ama kiz bulamiyo turkiyenin her iline gittiler nasibi baglanmis sanki para ile degil birazda is ile alakali koyu kimse istemiyo benim esim dahil
O zenginlikte kızlar gelirdi normalde 65 daire ne demek abi yav o adam bile evlenemiyor nasıl bir dünyada yaşıyoruz

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Baba maliymis demekki, oyle icine kapanik, utangac hele cevresi de yok dedigine gore, malini yemeyide beceremez demektir. Ben de olsam evlenmezdim. Cevresi yok demek kendi dengi insanlarla iliski kuramiyor demek degil mi zaten ? Neyse, Allah nasibini versin.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Arkadaşlar köyde 3 katlı evimiz var, tarlamız, Traktörümüz, hayvanız mevcud fakat bu kız vermezler yüzünden köyümüzü terketmek zorunda kaldık rahatımızdan olduk şu an Bandırma'da öğretmenim ama benim gözümde öğretmenlik falan yok ama babamla çok tartışmalar yaptık köyde durma deyince adamı tepesi atıyordu onun da böyle olması etrafındaki toplumun etkisinden ötürüydü bende öğretmenlik bitirmiş köye gelmiş çiftçilik yapmak hayelleri kuruyordum kpss girdim keşke girmeseydim atamam çıktı babam gitmem için çok baskı kurdu hakkından gelemedim geldik Bandırmaya üç katlı kocaman evi köyde bıraktık kiraya çıktık köyde paranın önemi yokken burda üç kuruş parayı gözler olduk yani dostlarım çıktık gurbete köyde napcan köyde ne var kız vermezler gibi argumanlarla yurdumuzdan olduk bu saatten sonrada köydeki o kızları almam başka bi yerden öğretmen kızla nişanlanacam önümüzdeki günlerde çok kız öğretmen olunca bana gelmeye uğraşdı köyde dururken yüzümüze bakan bile yoktu maden öyle işte böyle bende o cahilleri almıcam.

Arkadaşlar köyde 3 katlı evimiz var, tarlamız, Traktörümüz, hayvanız mevcud fakat bu kız vermezler yüzünden köyümüzü terketmek zorunda kaldık rahatımızdan olduk şu an Bandırma'da öğretmenim ama benim gözümde öğretmenlik falan yok ama babamla çok tartışmalar yaptık köyde durma deyince adamı tepesi atıyordu onun da böyle olması etrafındaki toplumun etkisinden ötürüydü bende öğretmenlik bitirmiş köye gelmiş çiftçilik yapmak hayelleri kuruyordum kpss girdim keşke girmeseydim atamam çıktı babam gitmem için çok baskı kurdu hakkından gelemedim geldik Bandırmaya üç katlı kocaman evi köyde bıraktık kiraya çıktık köyde paranın önemi yokken burda üç kuruş parayı gözler olduk yani dostlarım çıktık gurbete köyde napcan köyde ne var kız vermezler gibi argumanlarla yurdumuzdan olduk bu saatten sonrada köydeki o kızları almam başka bi yerden öğretmen kızla nişanlanacam önümüzdeki günlerde çok kız öğretmen olunca bana gelmeye uğraşdı köyde dururken yüzümüze bakan bile yoktu maden öyle işte böyle bende o cahilleri almıcam.
Yorumun basi iyide sonu iyi olmamis koydeki kizlara hakaret etmissin

Bilader bu hakareti hak ettiklerini düşünüyorum köyde çiftçilik yaparken ilkokul mezunu kızlar çiftçi diye yüzümüze bakmazdı öğretmen olunca bizi al repliklerine başladılar bende şehirde yaşayacaksam çalışan biriyle evlenirim yapcak bir şey yok bence yemek yiyen yaşayan bir insan üretmek zorunda köyde de olsa şehirde de olsa çalışmak zorunda köyde kızların hedefi çalışmadan zengin ve refah bir şehir hayatı yok öyle bir yağma her kez hakkettiği hayatı yaşayacak.

Bilader bu hakareti hak ettiklerini düşünüyorum köyde çiftçilik yaparken ilkokul mezunu kızlar çiftçi diye yüzümüze bakmazdı öğretmen olunca bizi al repliklerine başladılar bende şehirde yaşayacaksam çalışan biriyle evlenirim yapcak bir şey yok.
Aynen reis yoksa ordada tek maaş yetmez bırak alma koydekilere kalsın o kızlar [emoji3][emoji3]

iyice sapıttı bu kızlar..paran varsa adamsın yoksa yüzüne bakmazlar...çifçilik hanım kızlarımız için evleneme sebebi..onlar elini sıcak sudan soğuk suya koymak istemezler..büyük şehirde avm dolaşmak ister..durumun kötü değilmiş ama köyde kız almak için herhalde 400-450 binlik traktörle iş yapman lazım o zaman dikkat çekersin..paranın kokusunu alır sana yanaşırlar.. düzen bozuldu..devir bo.ka sarıyor..sonumuz hayır olsun..

Arkadaşlar bence kız bulamıyorum diye köyünüzü terketmeyin, ekonomik durumunuz iyi değilse düşünülebilir tabiki. En nihayetinde Türkiye'de kadın ve erkek oranı aynı hatta kadınların sayısı daha fazla dolayısıyla günümüzde şehirde yaşayan erkekler köylerindeki kızlarla evlendi, şehirde yaşı geçmiş kız sayısı arttı bu kızlar ya evlenecek ya evde kalıp yaşlanacak ben köyde yaşayan erkeklerin kısa süre içinde evlenecek kız bulacağını düşünüyorum yakın dönemde sanayileşen ülkemizin şehirleri oldukça fazla göç aldı şehirlere yerleşen milyonlarca köylü büyük iş adamlarının kölesi oldu, şimdi köylerde kalan az sayıda insan daha fazla imkanı elde etti bundan sonra bence şehre göçmeyin kendi işinizin ağası olun kapitalist sisteme köle olmayın bu kızlarda mecbur biriyle evlenecek biraz sabır ve zaman herşeyin ilacı şehirler artık doldu ve para ve rahat kırsalda güçlenmeye başladı ve bu artaçak saygılar.

Yorumları baştan sona okudum bazılarına ćok üzüldüm gercekten inşallah Allah herkezin gönlüne göre versin en ćok beģemdigim yorum cenap beyin bulursam kractam 900 kg verim almış gibi sevincem dediģi olmuş
Ve çok zengin evlenemeyen arkadaşım 5 ay önce evlendi şehirde 2 hat var birinde kendi şöforluk yapyo ailesi cok kalabalık onlarda köyü işletiyor