60 56 nın kötü yönleri

slm arkadaşlar 2002 de aldığımız kabinli 60 56
bizimki elektrik sorunu çıkarmaya başladı ön arka fren sinyal lambalar karıştı bir türlü düzen tutmadı en sonunda boşverdim şarj dinamo sorunu oldu 2 kez
sizce kötü yönleri nelerdir

Ynt: 60 56 nın kötü yönleri

60-56 ' nın en kötü yönleri bence 3 silindirli olması (kişiye göre değişir) biraz hafif sayılır keşke daha ağır olsa ve klasik kurtağzı oklu römork bağlama çekisinin pek güven vermemesi. Fiat ' ların arka çekileri pek hoşuma gitmiyor 66 serisi hariç.

60-56 fiat bizim akrabada vardı. 95 modeldi sıfır almışlardı. Ne oldurur ne güldürür iyiydi hiç arıza yaptığını duymadım. 3 silindir çekişi duşuk geldiği için ve vitesler uygunsuz olduğu için onu verip 80-66 aldılar.

2001 de sıfr aldık kabın taktırdık ne elektrık aksamında ne motor aksamında sorun yasamadık anahtar vurmadık desem yeridir cok sukur 8500 saatte sadece gecen yıl debriyaj göbeği değişti o kadar saatinin %90 ını ot bağlamada geçirdi ara işler ilaç gübre vs için ideal yakıt vs olarak Saatinden dolayı 70 66 ya gecıs dusunuyoruz bakalım

bizde aldığımız sıralarda 2002 de (2002 model) çok değerliyi hem az yakıyor hem çok iş göruyordu 93 model 54c yi verip üste 8000 sterlin verip bundan iki tane aldık birisini hiç kullanmadan sattık

60 56 ların bence kötü yanı yok sayılır. 750 pto olsa daha da iyi aslında. Bakmayın heybetine 640 dan bile boyludur. ama aslında küçük traktördür, ara işler için on numaradır. yağlı fren var üstelik. 60 hp 3 piston az yakıyor ondan. 70 56 ile kıyaslamayın bence harcı değil. Aslında 60 56 değil de eski fiatların çok büyük eksiği var o da pto onun otomatik ve yağlı olmayışı. el debriyajını kaldır kolu sur ( her seferinde cart diye ses yapar ) sonra kolu sal. Bu nedir ? Ökme eşeğil ölme. Bir john deere gibi bir ford 5000 gibi olacak kolu süreceksin o çalışacak bu kadar net.

arkadaşlar bızdede 1995 orjınal kabınlı bır 60 56var ama artık bakım ıstıyor hemde bayagı satsak daha mantıklıama durum el vermıyor bence çokçabuk bayılıyor ve serı traktor geçen gun ormandan odun yukledım kantara gırdım net 5200 toplamda 9800falan geldı ama hep bayılıyor devırlı kullanmak gerek

kardeş kimse traktörüm kötü demez bende 98 model 6056 var bizim burda 6056 lara hem küçük hem büyük traktör derler bazı arkadaşlar havalı mibzere koşarlar benim görüşüm yaktığının hakkını veren traktör

ramazan01 link=topic=87046.msg1046326#msg1046326 date=1450379389' Alıntı:
kardeş kimse traktörüm kötü demez bende 98 model 6056 var bizim burda 6056 lara hem küçük hem büyük traktör derler bazı arkadaşlar havalı mibzere koşarlar benim görüşüm yaktığının hakkını veren traktör
14 senedır sorunsuz kullanan bırı olarak harfıyen katılıyorum abi sana ne buyuk ne kucuk ara motor yakıt kullanım manevra kalite gayet guzel 60 hp den ust duzey beklentıye gırmeye gerek yok...

1997 model kara faka 60-56 dedemlerde olduğu için çok kullandım.Ara işlerde yakmaya bilir ama ağır işte inan ne performansı nede yakıtı seni tatmin eder.Arazi miktarını bilmem ama onun yerine 70-56 tavsiye ederim size.Veya mf 3060.

poyraz2030 link=topic=87046.msg1046295#msg1046295 date=1450377009' Alıntı:
60 56 ların bence kötü yanı yok sayılır. 750 pto olsa daha da iyi aslında. Bakmayın heybetine 640 dan bile boyludur. ama aslında küçük traktördür, ara işler için on numaradır. yağlı fren var üstelik. 60 hp 3 piston az yakıyor ondan. 70 56 ile kıyaslamayın bence harcı değil. Aslında 60 56 değil de eski fiatların çok büyük eksiği var o da pto onun otomatik ve yağlı olmayışı. el debriyajını kaldır kolu sur ( her seferinde cart diye ses yapar ) sonra kolu sal. Bu nedir ? Ökme eşeğil ölme. Bir john deere gibi bir ford 5000 gibi olacak kolu süreceksin o çalışacak bu kadar net.
o dediğin vites oluyo senin işe başlarken bir defa alıyosun cartlıyor evet ama bir işe başlarken geçiriyorsun onu.sonra debriyaj var zaten sıkıntı olacağını sanmıyorum ki ben o tip traktörlerle balyada yaptım turbo atom,çayır biçme gibi kuyruk mili ile çalışan ekipmanları faal olarak kullanıyoruz bence sıkıntı gözü ile bakmıyorum.

60 66 dan once 98 model 1200 saatte 60 56 almistik piril piril cillop gibi motor yukde rampada idare eder fakat acayip bi patinaj problemi var yakiti surati cok hosuma gitti fakat patinaj problemi satacagim traktorden fazla oldugu icin fiatin nadir patinaja giren 60 66 ile degistim rampada 60 56 ya on basar. Ayrica sunu anlamiyorum bi traktorun elektirik aksami problemi olmaz ya elektirikci isi bilmiyor yada baska alternatif yok kara duzen traktorun elektirigini yapamayan ustadan ne hayir gelir 60 66 nin yari tesisatini kendim degistim bir problem yok hatta calismayan gosterge ici ampullerini dahi bi saat arayip calistirdim elektirik problemi icin satma traktoru. Traktoru degismek istersen ayri benim sahsi gorusum satma motor sanzuman sifir sikinti teferruatsiz traktor iyi bir elektirikci bul tamir ettir yola devam et

İSMAİL TUTAR link=topic=87046.msg1046162#msg1046162 date=1450363119' Alıntı:
60-56 ' nın en kötü yönleri bence 3 silindirli olması (kişiye göre değişir) biraz hafif sayılır keşke daha ağır olsa ve klasik kurtağzı oklu römork bağlama çekisinin pek güven vermemesi. Fiat ' ların arka çekileri pek hoşuma gitmiyor 66 serisi hariç.
birde gaz pedalini ekleyelim buna 56 serinin gaz pedalini alirsam ilk isim biraz daha geriye alip basamagin disna 66 lar gibi yapmak olacak

Kendi sınıfındaki işçilikler için güzel bi traktör akrabamda vardı çok kullandım.vites olayı biraz konforsuzdu.4ten 3e duserken çartlamıyor.3 ten 2 ye veya 1 e duserken cartlama olayı absurt oluyor.56 şanzuman da ki problemlerden.vites sayıları az olmasına rahmen işlere yinede uygun olması güzel.ince işler için ideal.yakıtı ekonomik ilaç tırmık bahçe işleri için ideal bi traktor.o yuzden piyasaları yuksektir