İrTem Tarım Makinaları Youtube Kanalı Yayında

Cevap: İrTem Tarım Makineleri Youtube Kanalı Yayında

Hayırlı olsun GoPro abi. Steady cam filan pek yok Yılmaz abi. Olanlarda pahalı. Ama sizin şirket. Şirkete koymaz...:D Yurt dışından güzel birşey ısmarlayın gelsin. Aparat olarak bir adet kuğu boyunlu kıskaç aparat, bir adet gidon yani boru aparatı, bir adet vantuz aparat, bir adet hem tripod hem monopod olan aparatlardan senin işine yarayacaklar ilk etapta. Sirkeci' de Kayalar Elektronik var. Orada orijinal aynısını kendileri yerli olarak satıyorlar. Biz bir ara Berk ile gidip almayı düşünüyoruz. Hepsiburada' da aynı firmanın ürünleri var satıyorlar. İstersen oradan bir sipariş verebilirsin. Kendi sitelerinde de yanlış hatırlamıyorsam satış yapıyorlar. Zaten GoPro' dan çok aparatları para tutuyor. Traktör almak gibi birşey GoPro almak. Geçen bende birkaç tane Sepete ekledim Hepsiburada' da. Bu dediğim aparatlardan hemde orijinal değiller. 265 TL tuttu...:D Çakma GoPro' yu 540' a aldımdı zaten...:D

Bu ürünlerin fiyatları olması gerekenden kat be kat pahalı. Cam'a verilen paraya acımam. 40 metre su 3 metre düşmeye dayanıklı, 4K yada 240 fps çekim yapabilme basit özellikler değil. Ama sırf o kamerayı tutuyor diye vasıfsız bir plastik parçasına 300 lira vermek de koyuyor insana.

Erkan İstanbul'a, o bahsettiğin yere giderseniz mutlaka haber verin. Yoksa gerekli parçaları tek tek toplamak zaman alacak.

Arge'deki diğer arkadaşlar gaza getirdi. Sen istediğin şeyi 3D çiz, gerisine karışma" diye. Galiba homemade (daha doğrusu factorymade :D ) bi takım yapıcaz.

Bu ürünlerin fiyatları olması gerekenden kat be kat pahalı. Cam'a verilen paraya acımam. 40 metre su 3 metre düşmeye dayanıklı, 4K yada 240 fps çekim yapabilme basit özellikler değil. Ama sırf o kamerayı tutuyor diye vasıfsız bir plastik parçasına 300 lira vermek de koyuyor insana.

Erkan İstanbul'a, o bahsettiğin yere giderseniz mutlaka haber verin. Yoksa gerekli parçaları tek tek toplamak zaman alacak.

Arge'deki diğer arkadaşlar gaza getirdi. Sen istediğin şeyi 3D çiz, gerisine karışma" diye. Galiba homemade (daha doğrusu factorymade :D ) bi takım yapıcaz.

Haber veririz abi. Ama istersen online olarak hepsini beraber sipariş verebilirsin. Aşağıda firmanın linki ekledim. Hepsiburada' da aynı firmanın ürünleri var. Orijinalin birebir aynısını üretip satıyorlar. Sanger marka olarak. Steady cam yaparsanız Berk ile banada yapın abi. Onlar çok pahalı... :D

https://www.kayalarelektronik.com/

gopro konusunda yardım edelım de bız hero 1 sevıyesındeyız sen hero 4 almıssın :D

benım dusuncem 1080p ye ayarlaman yonunde ( 4 k veya 2.7k da cekıyo ama o kalıteyı ızleyecek pc ve tv sınırlı turkıyede . bırde 1080p olunca slowmotıon yapmak ıcın ayrıca bı program kullanmana gerek kalmıyo 120fps cekıyo zaten .)
ışık ISO gıbı ayarlarıda otomatık yapabılıyorsan en kolay kullanım seklı o olur ;)

Sağ olasın Ertaç.

Düz çekimlerde Hero 4'ün kamerası iPhone 6'nın kamerasından sönük kalıyor. Ufaktan denedim. Işık patlaması ve renk gerçekliği konusunda (standart lens ile) iPhone'un sensörler kesinlikle iyi.

240 fps kalitesinde de çok fark yok.

Ama iş geniş açı ve action çekimlere girdi mi, Hero 4 farkı koyuyor. Hepsinden öte iPhone'u mibzerin ayağına monte etme gibi bir şansımız yok.

Açıkçası ikisinin de geri farklı. Her ikisi birlikte kullanarak güzel şeyler ortaya çıkartılabilir ama ikisinin de takılabileceği bir steadicam şart gibi.

Ertaç sahi sen düzenlemede hangi programları kullanıyordun?

Güzel kılavuz olmuş Yılmaz abi. Makinada hayırlı olsun. Makinada tek arka merdane ayarı zor gibi geldi bana. Geri kalan kısımları güzel tasarlanmış....

Sağ olasın Erkan. Fikrin önemli.

Makinede dile getirilmemiş olan çok özellik var ama benim en hoşuma giden kısmı, çardak ve kılavuz disklerden bağımsız olarak ayarlanabilmesi. Bu durum özellikle (pancar-Mısır) sıra arası mesafeyi değiştirecek olanların çok işine yarayacak.

Merdane ayarı dediğim gibi zor ama merdane zaten çok ayarlanan bir aksam değil. Toprak işleme derinliğine (daha doğrusu traktörün gücüne) göre bir kez ayarlanması yeterli. Aldıktan sonra hayatı boyunca hiç ayarlamadan kullananlar var.

Erkan uygun bir Zaman'da fabrikaya gel. Birebir incele. Fikrilerini alalım :)

Sağ olasın Erkan. Fikrin önemli.

Makinede dile getirilmemiş olan çok özellik var ama benim en hoşuma giden kısmı, çardak ve kılavuz disklerden bağımsız olarak ayarlanabilmesi. Bu durum özellikle (pancar-Mısır) sıra arası mesafeyi değiştirecek olanların çok işine yarayacak.

Merdane ayarı dediğim gibi zor ama merdane zaten çok ayarlanan bir aksam değil. Toprak işleme derinliğine (daha doğrusu traktörün gücüne) göre bir kez ayarlanması yeterli. Aldıktan sonra hayatı boyunca hiç ayarlamadan kullananlar var.

Erkan uygun bir Zaman'da fabrikaya gel. Birebir incele. Fikrilerini alalım :)

Bizde Kurt' un ara çapası mevcut. Ama ilk çıkanlardan filan. Onda mesela kolla tekerlek ayarı gibi çevirip ayarlıyorsun. Şimdiki Kurt' lar da İrtem' in ki gibi ayarlanıyor sanırsam. Yani bu yöntemin artısı ne onu pek çözemedim. Dediğin gibi merdane çok ayarlanmıyor zaten. Ama çevirmeli değil de bu şekilde ayarlamaya neden geçildi onu çözemedim. Fabrikayı ziyaret etmek isterim. Çok çapa işinden anlamam ama. Bakar inceleriz...:D

Bizde Kurt' un ara çapası mevcut. Ama ilk çıkanlardan filan. Onda mesela kolla tekerlek ayarı gibi çevirip ayarlıyorsun. Şimdiki Kurt' lar da İrtem' in ki gibi ayarlanıyor sanırsam. Yani bu yöntemin artısı ne onu pek çözemedim. Dediğin gibi merdane çok ayarlanmıyor zaten. Ama çevirmeli değil de bu şekilde ayarlamaya neden geçildi onu çözemedim. Fabrikayı ziyaret etmek isterim. Çok çapa işinden anlamam ama. Bakar inceleriz...:D

1-) Bu sistemde merdanenin esneme payı çok yüksek. Engebeli yerlerde zemine tam olarak uyum sağlıyor. Çiğ yer kalmıyor.

2-) 5 ünitenin baskı tekerini ayarlamak zaten iş, buna 5 tane ekleyince kullanan sıkılıyor. Üstelik ayar hatası işçiliğe yansıyor. Hali işe insanlar ayarsız istiyorlar.

3-) Kriko paslanınca dönmemezlik yapabiliyor.

Yılmaz abi kendin pişir kendin ye tarzında bir site buldum. Tüm GoPro ekipmanların 3D çizimlerini indirip 3D yazıcı ile yapabiliyorsun. İstersen bir bak. Bilmem sana uyar mı? Aslında bir 3D yazıcı olsa hepsini insan evde kendi yapar...:D

http://www.thingiverse.com/glitchpudding/collections/gopro/page:2

Yılmaz abi kendin pişir kendin ye tarzında bir site buldum. Tüm GoPro ekipmanların 3D çizimlerini indirip 3D yazıcı ile yapabiliyorsun. İstersen bir bak. Bilmem sana uyar mı? Aslında bir 3D yazıcı olsa hepsini insan evde kendi yapar...:D

http://www.thingiverse.com/glitchpudding/collections/gopro/page:2

Harika bir şeye benziyor. PC'den girip dosyalara bakayım. Dosyalar solid formatindaysa bu iş tamam. Çelikten imal edilmiş bir setimiz olabilir :)

Yahu paylaştığınız linklere baktımda bi İrTem sayesinde nerelere hangi teknolojik öğelere gitmişiz böyle konu bayağı bi sapmış burada :)