ZETOR'un iyi ve kötü yönleri nelerdir?

New Holland 2012 TD90 4WD ve 2012 TT50 2WD kullanıyorum. Çiftte balyada ve ağır işlerde TD90'dan memnunum fakat TT50 çiftliğe küçük gelmeye başladığı için 65 beygir civarında çiftçeker bir traktör almaya niyetliyiz. Şimdiye kadar 6 traktörümüzde New Holland'tı. Babam yine New Holland yada CASE diyor ama ben ZETOR deneyelim dedim. Tavsiye edermisiniz. Sonradan pişman olurmuyuz? Kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa memnun olurum.

New Holland 2012 TD90 4WD ve 2012 TT50 2WD kullanıyorum. Çiftte balyada ve ağır işlerde TD90'dan memnunum fakat TT50 çiftliğe küçük gelmeye başladığı için 65 beygir civarında çiftçeker bir traktör almaya niyetliyiz. Şimdiye kadar 6 traktörümüzde New Holland'tı. Babam yine New Holland yada CASE diyor ama ben ZETOR deneyelim dedim. Tavsiye edermisiniz. Sonradan pişman olurmuyuz? Kullanan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa memnun olurum.

Merhaba.proxima 70 tam sizin aradiginiz motor.65 hp.alin kullanin bidaha nh kullanmazsiniz

On kepceler her marka modelin kendine has kalibi baglanti noktalari vardir.. zetorun orjinal kepcesi fendt dahil bicok beynelmilel markanin kullandigiyla aynidir..

Ozkan makine sakaryada avrupa ayar kepce uretmektedir biz senelerdir memnunuz.. bicok kisiye tavsiye ettik hepsi memnun..

Zetorun eksi yonu.. suan parca servisdir.. onun disinda safkan bi motor.. forumdan osman afyondan yeni aldi 2. El 64 luk zetora 8-10 ton attim.. arkasinda yuk var mi yok mu belli degil.. diye yazdi gecen:) bi deneyim diyip tum motorlarini zetora ceviren bile var..

• Beğen
Tepkiler: bahadinli
ZETOR ikinci el piyasasına baktım fiyatlar uygun. Elimdeki tekçeker TT50 fiyatına 64-41 çiftçeker zetor var. Parça sıkıntısına gelince, kaliteliyse parçaya çok ihtiyaç olacağını zannetmem. Yan sanayi same ve fend parçalarından uydurulabilir diye tahmin ediyorum. Hafriyat işiyle de uğraştığımız için MASTAŞ'tan alıştık parça gezmeye :)

Zetorun motor sanziman ana aksam hep kendinin.. ama parcada degilde.. on dingil filtreler vs de muadil parca bulunur..

Hafriyat isi yapiyosan bosuna anlatmiyim.. zetor bayburt.. yaz bikac kepce calismasi izle yeter.. yuke girisi dengesi yakari kondisyon mukemmele yakin..

Bizde de hidromek var.. defalarca yakar ceker.. fayda masraf kiyasi yaptik.. paylastim..

Yalniz temizi zor duser.. afyonda vardi iste yeni onu da osman aldi:)

İzledim abi. Özkan makine yapımı kepçeyi John Deere 5095te kullandım ama bunun performansı daha iyi görünüyo. Gübre yüklemek için güzel. Başka işlerde zaten traktörü zorlamaya gerek yok kepçe var.

On kepceler her marka modelin kendine has kalibi baglanti noktalari vardir.. zetorun orjinal kepcesi fendt dahil bicok beynelmilel markanin kullandigiyla aynidir..

Ozkan makine sakaryada avrupa ayar kepce uretmektedir biz senelerdir memnunuz.. bicok kisiye tavsiye ettik hepsi memnun..

Zetorun eksi yonu.. suan parca servisdir.. onun disinda safkan bi motor.. forumdan osman afyondan yeni aldi 2. El 64 luk zetora 8-10 ton attim.. arkasinda yuk var mi yok mu belli degil.. diye yazdi gecen:) bi deneyim diyip tum motorlarini zetora ceviren bile var..
abi kıs günü senin yuzunden borçlanacam alacam bi zetor sayende acayip merak etmeye basladım şu motoru

Yok borca girme de.. :) denk gelirse bi dene once.. begenirsen 2. Elleri cok uygun takip edince duser..

Sivas merkezde bi tanidik var is zamani haberleselim git gorus dene.. farkli bikac model var elinde.. ilkten bi tane denemelik aldi suan ciftligin tamami zetor.. ama herkesin durumu begenisi farkli tabi

• Beğen
Tepkiler: burakkarsli
Traktörler hakkında pek bilgisi olmayan bir kişi olarak yazılanlara ve araştırmalarıma göre tek kötü yanı ülkede servis ağının zayıf olması galiba bu traktörü beğenenler bile sırf bu yüzden farklı markalara yöneliyor, Türk çiftçisi umarım bir gün bu markaya hak ettiği değeri verir inşallah.

suan eskiye nazaran parca/servis işi gittikçe iyileşiyor.. bütün büyük fuarlara katılıyor suan zetor.. alo deyince derdinizi dinleyen bi mumessil var en azından..

bi ara mumessil de yoktu tam bi bosluk/ara dönemdi..

Ozkan abi neden zetor web sitesi yok hala nebiliyim adam traktor alacak acar okur arastirir yedek parca lazim oldu siparis eder daha once akdeniz traktorun neguzel sitesi vardi

Zetor 130 ulkeye motor satiyor.. tek bir ana sitesi var.. orda dil/ulke secenegi var.. ne yazikki biz turkce/turkiye degil diger kismindayiz suan..

Eskiden beri mal verdigi cok sattigi tum ulkelerin dil secenegi ve facebook sayfasi var..

Turkiye'de sadece facebook sayfasi var.. o da cok binici olmadigindan cok aktif degil..

Lakin teknik/brosur bilgileri standart oldugundan ingilizce olsa bile anlasiliyor.. ana siteyi iyice inceledimi..

Yine de ozellikle merak edilen bise varsa yardimci olurum bildigim kadar..

---

Ana site ve facebook sayfalari cok aktif zetorun.. surekli tarla gunleri fuarlar vs.. acikcasi turkiye biraz geride.. lakin turkiyede montaj isi hayalden gercege donerse hersey degisir o zaman..